Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Opravdu, BTS na 29.6 uz je cancelled. To jsem si pomohl, tim rebookingem na BEG-MLA... :D

0 Citovat

Ještě to chce ty Katowice. Jinak musím najít letenku z Rumunska za 98+ € někdy na příští týden. S WDC a bez moc velkého doplatku :D

0 Citovat

mrisoska napsal(a):

Tak potvrdene su KTW-LWO :D ak teda neexistuje ta vynimka 

Já jsem docela v klidu s KTW-LWO. Do 1.7. platí nařízení  PL vlády o max 50% vytížení letů z/do PL. A když vidím na CL, kolik vlčáků investovalo, nějak se nebojím, že by nebylo obsazených 90 míst. A pokud ještě někdo neinvestoval, hybaj, hybaj! Nebo že by poslali 2 letadla???

0 Citovat

Už není basic tarif a OW stojí přes 700 PLN ;)

0 Citovat

Na tenhle let jsem udělal investici taky :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Už není basic tarif a OW stojí přes 700 PLN ;)

Tak do toho nejdu, aneb kdo zaváhá... i když 9 stovek zadarmo je lákavých, že?

0 Citovat

Vypadá to, že wizz zlomil hůl nad BTS do 20.7, (kromě Varny), škoda

0 Citovat

Ohledně výjimek máme smolíka. Polské ULC: W takim przypadku skontaktuj się z dostawcą. ULC nie posiada tej zgody, aw rzeczywistości nie są publicznie dostępne.

 Čili nejsou veřejné a nemá je k dispozici ani polský úřad civilního letectví. To je dobrá kamarádíčkovská šmelina :D

0 Citovat

To už je trochu absurdní, stěžovat si, že dopravce se snaží zajistit si, aby letadlo letělo, ne? Stejně jako o to mají zájem ti, pro které je služba určena - pasažéři. Že to nevyhovuje těm, kdo chtějí, aby let byl zrušen je sice pochopitelné, ale vykládat o kamarádíčkovské šmelině je trochu mimo, protože pokud je schopen dopravce zajistit, aby let proběhl, tak je to v pořádku.

0 Citovat

@eremi

Se ti divím Eremi, že se vůbec divíš.

0 Citovat

Divím, protože tohle mi přijde už fakt dost nahrubo, být pohoršen, že letecká společnost se snaží vyjednat výjimku a zajistit, aby jejich letadlo letělo. A že tuto snahu si dovoluje nekonzultovat s Michalem a nezveřejňovat ji pro ty, kdo se na tomhle snaží honit kredit.

0 Citovat

@eremi

No CL holt už není co bývala. To je celé. 

Edit: Diplomaticky napsáno. Nerad používán vulgární výrazy, ale napadá mě slovo žumpa.


0 Citovat

eremi napsal(a):

To už je trochu absurdní, stěžovat si, že dopravce se snaží zajistit si, aby letadlo letělo, ne? Stejně jako o to mají zájem ti, pro které je služba určena - pasažéři. Že to nevyhovuje těm, kdo chtějí, aby let byl zrušen je sice pochopitelné, ale vykládat o kamarádíčkovské šmelině je trochu mimo, protože pokud je schopen dopravce zajistit, aby let proběhl, tak je to v pořádku.

Hele, tady jde spíš o to, že ani ten seznam udělených výjimek není veřejně dostupný. To smrdí.

Že se Wizzair např. v případě Gruzie konečně naučil rychle rušit lety, to mu nevyčítám, naopak to kvituju z pohledu běžného pasažéra ;)

Každopádně jednou byl vydaný NOTAM a měl by se dodržet. Pokud jsou nějaké udělené výjimky, měly by být veřejně dostupné a dobře odůvodněné.

Být Polák, co chce do Lvova, se současnými informacemi nebudu tušit, zda to v pondělí poletí nebo ne. A to je špatně. Daná aerolinka je tak dlouhodbě zvyklá šmelit a tahat hotovost z důvěřivých pasažérů, co fakt chtějí/potřebují letět. A jestli má výjimku si ani nemůžu dohledat ;)

0 Citovat

Samozřejmě, běžný Polák si takhle po večerech studuje NOTAMy atd., tedy věci, o kterých tady absolutní většina fóra nevěděla ještě před pár týdny co je a valná většina to neví doteď. Běžnému Polákovi je určitě naprosto buřt, jak to aerolinka zařídí, hlavně, že poletí. Nějak se mi zdá, že co běžný Polák je tobě úplně jedno a jde ti jen o tvé šmelení. A moralizování o šmelení od někoho, kdo tady sám šmelí s kreditem je fakt vtipné.


0 Citovat

niemandos napsal(a):

@eremi

No CL holt už není co bývala. To je celé. 

Edit: Diplomaticky napsáno. Nerad používán vulgární výrazy, ale napadá mě slovo žumpa.


Koukej na to z pohledu, že to je jenom hra. Taky se může stát, že Wizz změní VOP, aniž bychom o tom věděli a je po hře a budeme bez kreditů. S tím musíme počítat. Pokud ale tohle vlákno někoho pobuřuje, nemusí sem chodit. A zbytek vláken na CL myslím nevybočuje z úrovně minulých let.

0 Citovat

No myslím,  že drtivá většina vláken značně vybočuje z úrovně minulých let. Sice jsem tu registrovaný jen 2 roky, ale chodím sem 6 let, takže snad můžu srovnávat. Ti co to tady v uvozovkách udělali, už sem  raději moc nechodí nebo vůbec.  Každopádně škoda.

Edit: jinak plně souhlasím s Eremi. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Samozřejmě, běžný Polák si takhle po večerech studuje NOTAMy atd., tedy věci, o kterých tady absolutní většina fóra nevěděla ještě před pár týdny co je a valná většina to neví doteď. Běžnému Polákovi je určitě naprosto buřt, jak to aerolinka zařídí, hlavně, že poletí. Nějak se mi zdá, že co běžný Polák je tobě úplně jedno a jde ti jen o tvé šmelení. A moralizování o šmelení od někoho, kdo tady sám šmelí s kreditem je fakt vtipné.

Stále mám dojem, že si nerozumíme. Běžného pasažéra nezajímá NOTAM, ale že let, který si před 3 dny koupil za drahé peníze, neletí a dozví se o tom, až pár hodin před odletem, místo peněz dostane kredit (nebo peníze až za x měsíců) a kdyby náhodou pátral, zjistí, že to aerolinka už věděla aspoň týden. A jinak v čem je toto horší než error fary, ocásky a různé rumbování?

0 Citovat

Ano nerozumíme si,tady jde o to,že konkrétně ty tady něco povídas o smeleni,když sám smelis,to je ta absurdita.Jsi pohorsen tím,že aerolinka má snahu realizovat let za cenu výjimek,protože to tobě nevyhovuje.A absurdní je taky ta argumentace tím,co chudák pasažér,když ten je ti úplně jedno,protože ten chce aby se letělo a je mu úplně jedno,jak to aerolinka zajistí.Navic každej,kdo v této době kupuje letenku na let za 3 dny ví,do jakého rizika jde.

Takže si toč kredit jak umíš,ale buď soudný.

0 Citovat

Vraťme téma prosím opět zpátky k informacím o letech.

0 Citovat

Nechcem strasit, ale s KTW-LWO to podla informacii, ktore sa mi podarilo ziskat cez FB chat na zaklade otazok k letu GDN-LWO, to nevyzera dobre. Podla vsetkeho PL letiska ziskali vynimku na lety smerom na UA. 

Tiez mi pride cudne, kolko je este volnych miest na tom lete KTW-LWO a zaroven basic tarif sa uz nepredava.

No ja to uz mam jednoduche, lebo som to vzal ako spravny hrac bez flexu, takze uvidime, ci sa opat popalim ako pri Moldavsku.


snimka-obrazovky-2020-06-26-o-15-39-11.png

0 Citovat

Á, jejda, první mráčky v ráji :D Ještě že jsem k tomu vzal za ojro ten flex :D Počkám si do neděle, jestli nepřijde change a pak rebook na nějaké Rumunsko. Snad ty lety mezitím trochu zdraží. Zatím jsou příliš levné.

0 Citovat

Lze smerovat na BEG-MLA

0 Citovat

:-(((

0 Citovat

@Ivo: 255 ojro? To už je trochu moc to mít s expirací 3 měsíce v případě fiaska :D

Ale dalo by se realizovat. Máš to z dobrého zdroje, Ivo?

Moje ideální cena je 98-110 € pro WDC

0 Citovat

[citace="Michal"]

@Ivo: 255 ojro? To už je trochu moc to mít s expirací 3 měsíce v případě fiaska :D

Ale dalo by se realizovat. Máš to z dobrého zdroje, Ivo?


[/citace


Rosm nebo kdo sem daval odkaz na lety z/na Maltu. Dle nejakeho zpravodajskeho serveru nebo odkud to bylo, bude od 1.7 povolena vetsina zemi. Ale napr. Srbsko, Bulharsko, Makedonie tam neni. Dalsi seznam ma vyjit az 15.7. 

0