Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

https://www.mta.com.mt/en/airport-reopening

0 Citovat

Smer MLA-BEG je ešte za fajn ceny na investiciu. :-)

0 Citovat

A hneď ďalší deň MLA-OTP. Tiež by asi nemal letieť. I keď zo strany OTP mu nič nebráni, MLA ho na zozname nemá.

0 Citovat

Pozeral som este pondelkovy schedule na v LWO, lebo ten let z KTW inak nasledne robil rotaciu do BTS a let z GDN robil rotaciu do SXF.

Teda takto:

KTW-LWO-BTS-LWO-KTW

GDN-LWO-SXF-LWO-GDN

Ale lety z/do BTS a SXF su na tento pondelok zrusene, tak neviem, ci sa im oplati len preletiet hned z rana pax lety KTW/GDN-LWO, ktore sa ako jedine predavaju.

0 Citovat

Nasiel som planovany schedule z MLA od 1.7., ktory je zo 17.6. a potvrdzuje info z Visitmalta.

https://mia-prod-s3-cdn.s3.amazo...July-1.pdf

0 Citovat

Co říkáte na KTW - LTN na 28.6.?Poláci píšou, že by to měla být jistota....

0 Citovat

To je vrácené do prodeje oboustranně. To máš lepší naději u KTW-LWO na 29.6. To je jen jednostranné. Ale taky to vypadá bledě.

A propos, kupte už někdo tu MLA-BEG na prvniho. Zbývá tam poslední místo za nižší cenu a na rebook ji potřebuji ještě o pár euro vyšší 😂

EDIT: V současnosti máš nejjistější tu Maltu. Vydala seznam zemi a linek, které do ní k 1.7. smí létat. Srbsko v něm jaksi chybí. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

To je vrácené do prodeje oboustranně. To máš lepší naději u KTW-LWO na 29.6. To je jen jednostranné. Ale taky to vypadá bledě.

A propos, kupte už někdo tu MLA-BEG na prvniho. Zbývá tam poslední místo za nižší cenu a na rebook ji potřebuji ještě o pár euro vyšší 😂


Ja uz tam mam rodinu o 6 kusech, vic po mne nechtej :D

0 Citovat

Ahoj, mám dotaz z trošku jiného soudku.

posunuli mi let Krakow-Reykjavík o pár hodin. Vím, že se může přebookovat o -14 až + 60 dnů, ale hodilo by se mi o -15 dnů  a z Katowic. Má smysl volat na linku, nebo to mají striktně dané a stejně mi to nemohou přehodit mimo tento interval...

Díky za radu.


0 Citovat

Myslite, ze je este nejaka sanca, ze sa v pondelok dozvieme nieco zaujimave na investiciu v suvislosti s Rumunskom?

0 Citovat

To je celkem dost reálné. 

0 Citovat

Lvov- Bratislava na 29. je zrušeno. Myslíte že ktw-lvov poletí? Ja myslím a doufám, ze ne

0 Citovat

O tom se tu už dvě stránky bavíme. Podle všeho ano a má nějakou neverejnou výjimku pro lety směrem na Ukrajinu. Druhý směr má ban. 

EDIT: Moje dilema je vyřešeno. Protože jsem blb, nepodíval jsem se na počet pasažérů. Ty tam mám dva. Takže přebookováno na MLA-OTP na 2.7. s doplatkem 10 PLN per capita. V pondělí k večeru když tak přetransferuji na Rumunsko.

0 Citovat

Jestli ty KTW poleti, tak leda prazdny, pac 90% pasazeru jsou cesti investori :-D 

0 Citovat

Dog napsal(a):

Ahoj, mám dotaz z trošku jiného soudku.

posunuli mi let Krakow-Reykjavík o pár hodin. Vím, že se může přebookovat o -14 až + 60 dnů, ale hodilo by se mi o -15 dnů  a z Katowic. Má smysl volat na linku, nebo to mají striktně dané a stejně mi to nemohou přehodit mimo tento interval...

Díky za radu.


Napřed bych to zkusil provést sám online a kdyby to nešlo, tak bych volal. Za optání nic nedáš...

0 Citovat

Na FB Katovického letiště se píše,  že wizzair obnoví lety až v červenci. Takže je více než jasné, tě ty lety zruší.

0 Citovat

Mají u toho hvězdičku. Plus ta případná výjimka je neveřejná a nejspíš do poslední chvíle ani Wizz sám nebude tušit, zda ji použije. Ale já vám držím palce, ať to zruší 😉

Otázka do pléna - lze u rezervace čekající na potvrzení změn přikoupit další služby (např. sedadlo/dopravu/cokoliv), aniž bych ty změny nejdřív akceptoval? Nebo u rezervace v zombie statutu s tím (web bez online checkinu/app cancelled)? Dal by se tím hezky vyprat kredit vrácený kredit z neúspěšných Wizz Flex investic... 😀

0 Citovat

Uvidíme, no...


Chtěl bych se zeptat, jestli wizz take nabízí změnu termínu/destinace zdarna kvůli covid-19  (pro lety bez wizzflex)??

0 Citovat

Ani náhodou. A proto např. já začal spekulovat. Avšak včera mi Wizz zrušil poslední dva ohrožené lety. 

0 Citovat

Ahoj, nevíte někdo jak to teď vypadá se situací v Portugalsku ?

Koupila jsem letenky VIE-OPO-VIE s Wizz na 3. týden v červenci, jakožto do naprosto "bezpečneho" státu a po pár dnech dostali červenou.

Myslíte že je šance, že Wizz bude s červencovými lety do Porta ještě hýbat, nebo je pro nevytíženost redukovat ? Nebo že během následujících 18 dnů povinný test při příjezdu zruší ? Vzhledem k tomu, kolik by test pro dvě osoby stál, by se taková cesta asi nevyplatila :D. Určitě je nás víc, co podobnou situaci momentálně řešíme. 

Děkuju za všechny rady.


0 Citovat

mirjur napsal(a):


Napřed bych to zkusil provést sám online a kdyby to nešlo, tak bych volal. Za optání nic nedáš...

Tak to jsem samozřejmě zkoušel, ale pustí mě to pouze těch 14 dnů... Tak asi zkusím zavolat. Díky.

0 Citovat

Relativně zajímavá informace od Katowic aneb jak Wizzair nalezl díru v NOTAMu a začal cheatovat:

https://www.facebook.com/Katowic...8965151511

Takže pondělí let KTW-LWO může podle stejného klíče odstartovat taky.

0 Citovat

Njn, ale ja stale dufam, ze nepoleti  KTW-LWO. :-) Dufajme, ze nezacnu vymyslat aj s letmi z/do MLA.

0 Citovat

Záleží na tom, co jim umožní NOTAM, úřady a letiště. 

0 Citovat

Nenapisali by rovnaky prispevok na FB aj o KTW-LWO keby mal letiet? Alebo myslite ze este dnes do vecera probudne? :D Byt cestujucim ktory chce realne letiet tak niesom zrovna nadseny.

0