Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

mrisoska napsal(a):

ZRUSENEE :D

Ale ještě nejde požádat o refund... 

0 Citovat

Nejde ale to nešlo ani minule. V najhoršom pripade si zajtra znovu zavolam na infolinku.

let už ani nieje možne kúpiť a ukazuje "No flights available."

0 Citovat

Akorát jsem se lognul s tím, že přijdu o 1€ a místo toho jich pár přibude :D

0 Citovat

Tak KTW-LWO uspesne refundovane. Kam dalej s investiciami? :-D Ci pockat do zajtra na novinky ohladne Rumunska?

0 Citovat

Budapest (BUD) - Nur Sultan (NQZ) na 5.7. je sold out. Opacny smer nie. Podla mna idealna investicia. Co myslite?

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Budapest (BUD) - Nur Sultan (NQZ) na 5.7. je sold out. Opacny smer nie. Podla mna idealna investicia. Co myslite?


Tak je to uz ponekolikaty. Smer tam je realne plny. Pockal bych na Rumunsko. Pote bych smeroval na Nursultan (vzdy uspesne zrusen nejak do stredy). 

0 Citovat

Jak to vypadá s tím Rumunskem? Minulý týden jsem to sledoval, teď jsem čas neměl. Jsou někde ty výpočty a odhady, které země zůstanou zakázané a které už ne?

0 Citovat

Skusali ste niekto kupit letenku v tarife WIZZ PLUS & FLEX? To by mohla byt taka "rana na istotu". Kedze v nej je uz zahrnuty aj wizz flex. Predpokladam, ze v tomto pripade keby clovek danu letenku refungoval na kredit v pripade neuspesnej investicie, tak by dostal naspat cely plny kredit vratane wizz flex.. cize neprisiel by o cenu wizz flex a dostal by spat to co zaplatil. Myslite, ze je to tak? Samozrejme, v pripade uspesnej rulety, 120% by bolo iba z basic fare.
Priklad viz. scren: kupil za 182£, ale 120% by sa pocitalo z 95£. Je tak?


screenshot-2.png

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Vsetky lety z/do MLA su naplanovane podla schedule. Aj 1.1 BEG-MLA. Ale nemali by letiet podla nariadenia.

S tou Maltou to vypadá jak? Je pravda, že seznam se změnil (už není v zákazu KTW), ale Rumunsko, Srbsko, ani Makedonie na něm nejsou.


0 Citovat

benq212 napsal(a):

Skusali ste niekto kupit letenku v tarife WIZZ PLUS & FLEX? To by mohla byt taka "rana na istotu". Kedze v nej je uz zahrnuty aj wizz flex. Predpokladam, ze v tomto pripade keby clovek danu letenku refungoval na kredit v pripade neuspesnej investicie, tak by dostal naspat cely plny kredit vratane wizz flex.. cize neprisiel by o cenu wizz flex a dostal by spat to co zaplatil. Myslite, ze je to tak? 

Myslim, ze som takto jednu neuspesnu investicnu letenku este asi v maji musel zrusit a maju to samozrejme osetrene tak, ze nauctuju nejaky servisny poplatok za zrusenie presne v hodnote wizz flex poplatku.

0 Citovat

Belehrad by snad nemel letet,  ne?

0 Citovat

Ono by nemělo letět ani např. Skopje nebo Bukurešť, ale jaksi se objevily v rozpisu letů na červenec na stránkách letiště. Otázka je, zda je  to glitch nebo Wizzair úspěšně lobboval, až prolobboval výjimky. Dozvíme se nejdřív zítra nebo ve středu, až se zmíněné lety (ne)dostanou na letovou tabuli.

0 Citovat

Na zítra jsou v prodeji lety OTP-BLL, ale Dánsko zakazuje Rumuny a Rumunsko zakazuje Dány. Ale lety z a do Dánska nejsou výslovně zakázány...

0 Citovat

Ahoj, máte někdo zkušenost s tímto: Wizz změnil časy odletu i příletu VIE - TLL, přišel od nich mail s tím, že můžu potvrdit, rebooknout anebo refundovat. Na konci mailu je věta "Please be aware that you should choose one of the above options no later than three hours before the scheduled departure time of your new flight. "   Do Estonska pouští podle výše případů/100000 obyv., Brzy bude ČR asi na blacklistu.  Myslíte tedy, že můžu zatím maily ignorovat a týden před odletem, až budu bezpečně vědět, že nás (ne)pustí, požádat o refund? díky

0 Citovat

Qlk napsal(a):

Na zítra jsou v prodeji lety OTP-BLL, ale Dánsko zakazuje Rumuny a Rumunsko zakazuje Dány. Ale lety z a do Dánska nejsou výslovně zakázány...

OTP-BLL normalne lieta, takze to poleti.

0 Citovat

Qlk napsal(a):

Na zítra jsou v prodeji lety OTP-BLL, ale Dánsko zakazuje Rumuny a Rumunsko zakazuje Dány. Ale lety z a do Dánska nejsou výslovně zakázány...

Na to zapomeň, BLL se lítá už od začátku června z celého Rumunska...

Pokud chceš nad něčím přemýšlet, tak SOF-TLV RT, Bulharsko má ban na třetí země , ale zatím nevím jestli bude pokračovat po 1.7. 

0 Citovat

OK

0 Citovat

crhy napsal(a):

Ahoj, máte někdo zkušenost s tímto: Wizz změnil časy odletu i příletu VIE - TLL, přišel od nich mail s tím, že můžu potvrdit, rebooknout anebo refundovat. Na konci mailu je věta "Please be aware that you should choose one of the above options no later than three hours before the scheduled departure time of your new flight. "   Do Estonska pouští podle výše případů/100000 obyv., Brzy bude ČR asi na blacklistu.  Myslíte tedy, že můžu zatím maily ignorovat a týden před odletem, až budu bezpečně vědět, že nás (ne)pustí, požádat o refund? díky

Pokud jsem dobře počítal (a trochu predikuji čísla nakažených pro následující dny), v pátek 03.06.2020 oznámí estonské MZV, že občané ČR, kteří budou chtít mezi 06. a 12.07.2020 vstoupit do Estonska, budou muset podstoupit 14-denní karanténu. A řekl bych, že v pátek 10.06.2020 oznámí estonské MZV totéž pro týden od 13.07.2020 (tedy do 19.07.2020). Nevím, kdy máš lety, ale asi bych to udělal, jak píšeš.

0 Citovat

Take by me zajimalo, zda kdyz mi ted nedavno zrusili Kutaisi z PRG na 31.7, jestli to muzu rebookovat treba az 30.7. ?

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Take by me zajimalo, zda kdyz mi ted nedavno zrusili Kutaisi z PRG na 31.7, jestli to muzu rebookovat treba az 30.7. ?

A Ja myslel, ze  v tomto vláknu jsou zkušení borci a nakonec vidím, že všechno je jinak.


0 Citovat

Nemělo by to ničemu vadit. Podobně jsem žádal o refund velikonočního Jerevanu. Změna z 11.1. a ještě v dubnu jsem si mohl požádat o refund / změnit let, ačkoliv to mezitím zase vrátili zpátky ;)

0 Citovat

Jejda napsal(a):

Pokud jsem dobře počítal (a trochu predikuji čísla nakažených pro následující dny), v pátek 03.06.2020 oznámí estonské MZV, že občané ČR, kteří budou chtít mezi 06. a 12.07.2020 vstoupit do Estonska, budou muset podstoupit 14-denní karanténu. A řekl bych, že v pátek 10.06.2020 oznámí estonské MZV totéž pro týden od 13.07.2020 (tedy do 19.07.2020). Nevím, kdy máš lety, ale asi bych to udělal, jak píšeš.

Předpokládám, že všude v textu je myšlen červenec, čili "v pátek 3.7.2020", "v pátek 10.7.2020".

0 Citovat

Já když píšu červen, myslím červenec :-):-)

0 Citovat

Tak PRG-KUT prehozeno na infolince o vic jak 60 dnu. Konkretne asi 75 dnu, pry udelaji exception, ale musela se jit nejdrive zeptat Supervisora. Takze casove obdobi -14 a +60 dnu pri rebookingu v systemu lze obejit, pokud narazite na ochotnyho pracovnika na call centru.

0 Citovat

Už brzy bude zveřejněn potěšující NOTAM z Rumunska:

https://www.imperatortravel.ro/2...ent-291378

0