Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Qlk napsal(a):

Tohle číslo neznám, kde ho mají?

https://wizzair.com/cs-cz/inform...-asistence

Telefonické centrum pro speciální asistenci

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Na webu wizz je uvedeno, že slovenská tel.linka je spravovaná  v CZ/SK jazyku. Je to tak?

Ano je tam uvedeny CZ jazyk, ale napr pri ceskej linke je uvedena anglictina.

0 Citovat

indierock napsal(a):

Ano je tam uvedeny CZ jazyk, ale napr pri ceskej linke je uvedena anglictina.

A realita? Na cz lince mluví anglicky a na  tu slovenskou se tady ptám...

0 Citovat

Inak radsej volat na dva krat alebo nebude im velmi podozrive ak budem na infolinke ziadat tie chybajuce refundy z 2 zajtrajsich zrusenych rezervacii LTN-SKG a CLJ-BHX na moje meno pricom je jasne, ze by som sa asi tazko dopravil zo SKG do CLJ za 7hod aby som tie lety vobec teoreticky stihol absolvovat :-D

0 Citovat

indierock napsal(a):

Inak radsej volat na dva krat alebo nebude im velmi podozrive ak budem na infolinke ziadat tie chybajuce refundy z 2 zajtrajsich zrusenych rezervacii LTN-SKG a CLJ-BHX na moje meno pricom je jasne, ze by som sa asi tazko dopravil zo SKG do CLJ za 7hod aby som tie lety vobec teoreticky stihol absolvovat :-D

Neboooj, spíš mi řekni, jak na té Vaší infolince mluví

0 Citovat

Rano tam skusim zavolat, ak to bude stale potrebne.

0 Citovat

indierock napsal(a):

Inak radsej volat na dva krat alebo nebude im velmi podozrive ak budem na infolinke ziadat tie chybajuce refundy z 2 zajtrajsich zrusenych rezervacii LTN-SKG a CLJ-BHX na moje meno pricom je jasne, ze by som sa asi tazko dopravil zo SKG do CLJ za 7hod aby som tie lety vobec teoreticky stihol absolvovat :-D

Já volám radši dvakrát, když to je takhle. Skoro jistě navíc narazím na jiného operátora.

0 Citovat

indierock napsal(a):

Rano tam skusim zavolat, ak to bude stale potrebne.

Jsem zvědav :-)

0 Citovat

Ja myslím, že to majú iba rozbité. Tak ako kedysi nešlo refundovat, tak teraz ide ale je to nejaké rozbité a nepripise to kredit. Ja by som vyckal. Určite to už riešia a čoskoro to bude fungovať. Dúfajme, že to bude davat naďalej 120%. :-)

0 Citovat

Teď refund 100% z večer koupeného NYO-WAW :( + nová grafika refundu, ale podmínky jako v minulosti, tedy že na kredit  se vrací 120%

0 Citovat

Pro pobaveni: mne to ten refund na PRG-KUT nabizi o 104 kc mensi, nez kolik jsem vubec realne zaplatil. Tzn. cca 96%, no neber to!?

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Teď refund 100% z večer koupeného NYO-WAW :( + nová grafika refundu, ale podmínky jako v minulosti, tedy že na kredit  se vrací 120%

To iste aj u mna, takze mame to potvrdene, ze s investovanim je koniec.

0 Citovat

NYO-WAW zrušen, ale refund  mi ještě nejde. 

EDIT: Tak už ano. Jen 100%, připsáno okamžitě.

0 Citovat

Máte někdo osvědčenou taktiku na wizz linku, díky které Vám pak zvednou kredit o 20%?

0 Citovat

Ja myslím, že či chceme alebo nie, hra nám končí. Ideálny čas naplánovať výlety a užiť si ten kredit. Príde mi už neefektívne a trochu aj moc vyvolávať na linku a skúšať tých +20%. Hlavne už to píšu priamo v tých refund notifikaciach. 

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Máte někdo osvědčenou taktiku na wizz linku, díky které Vám pak zvednou kredit o 20%?

Trefit na znuděnýho Inda, kterýmu to je jedno a připíše 120% z celé částky včetně WizzGo a WizzFlexu.

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Máte někdo osvědčenou taktiku na wizz linku, díky které Vám pak zvednou kredit o 20%?

Tak co? Jak dopadla zkouška?

0 Citovat

Pokud budu dál nakupovat "investiční" letenky kartou, tak budu dostávat zpět 120%. Až budu chtít opravdu letět, využiji kredit a tím pádem budu mít letenku o 20% levnější. Zbytek si nechám proplatit na účet. Je má úvaha OK?

0 Citovat

EDIT: Koukám, že tam máš kartou. V tom případě úvaha i tak není OK.

Proplacení na účet jde, pokud jsi na ten kredit nesahal - tj. zůstává kredit s původní platností. Pak ho ale osekají o 20 % a pošlou zpátky na kartu.

Na tom už nic nezískáš. Kouzlo bylo v točení těch +20 %.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Proplacení na účet jde, pokud jsi na ten kredit nesahal - tj. zůstává kredit s původní platností.

Jak se pozná původní platnost?

0 Citovat

No, tu máš ve výpisu kreditu. A vždy se odečítá kredit s nejkratší platností. 

0 Citovat

Nojo, ale to není původní platnost u těch několikrát použitých kreditů. Takhle by šlo udělat to, že by sis nechal vyplatit kredit v hotovosti , jen bez těch posledních 20%.

Nebo vlastně teď už to jen jednou otočit a pak si nechat vyplatit (když se stejně 20% už nepřipisuje).

0 Citovat

Ne, to nejde. Můžeš požádat o vyplacení zpět na kartu, ale jen celé částky. Tím pádem se dá -20 %. Jakmile jednou už platíš kreditem, nemůžeš to vrátit na kartu - není na jakou.

K tomu ještě radost současných dní - jsou rychlí jako unavený lenochod. Než to zprocesují, budeš čekat aspoň pár týdnů. Tím zprocesováním myslím, odmazání kreditů a příprava na zařazení do fronty na refundy ;)

0 Citovat

@Michal - jasně, proto jsem nerozumněl tomuhle:

" Proplacení na účet jde, pokud jsi na ten kredit nesahal - tj. zůstává kredit s původní platností. Pak ho ale osekají o 20 % a pošlou zpátky na kartu. "

Šlo mi o to slovo "původní" platnost kreditu.

0 Citovat

Zkusil jsem praktický test. 

Koupil jsem letenku X9 za 129.99 EUR, zpět po zrušení 155.99 EUR. Z kreditu jsem koupil letenku OC za 155 EUR. Zbytek kreditu 0.99 EUR. Nyní jsem pomocí WIZZ credit conversion page požádal o vrácení pěnez z rezervace X9, čili těch 0.99 EUR a prošlo to OK. 


Těžko říct, jestli z toho lze něco vyvodit :)


wizzaircredit.png

0