Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Co by tenhle test mohl ukázat? Jestli se těch 0,99€ pokrátí na 0,82€ (nebo 0,83) ?


0 Citovat

Rosm napsal(a):

A realita? Na cz lince mluví anglicky a na  tu slovenskou se tady ptám...

Na tej SK linke +421233046989 cestina nie je, len klasicky vyber asi 9 jazykov. Plus zaroven treba ratat, ze tie linky pre specialnu asistenciu su vyhradene prave pre ludi, ktori tu specialnu asistenciu maju/potrebuju zdravotne postihnutych atd. Preto vyuzivam napr zakaznicku linku pre Maltu +356 2778 1054 ale aj tam je to teraz asi velky pretlak, cakal som na linke 10min a operatora som sa nedockal.

0 Citovat

Na té české lince mluví i o flight irregularities.

0 Citovat

@Qlk Ukázal, že minimálně systém přijme požadavek na vrácení kreditu, který již byl použit na nákup nové letenky. Pokud mi pokrátí 20% z 0.99 tak je to pořád míň, než 20% z 155.  Čili pokud chci opravdu lítat, pořád se mi vyplatí nákup investiční letenky. To byla moje prvotní úvaha, kterou @Michal rozporuje.

0 Citovat

Zavolám na polskou, přecejen jsou náturou trochu šmelináři, tak by slovansky mohli vypomoct.

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Zavolám na polskou, přecejen jsou náturou trochu šmelináři, tak by slovansky mohli vypomoct.

:-)

0 Citovat

petr napsal(a):

@Qlk Ukázal, že minimálně systém přijme požadavek na vrácení kreditu, který již byl použit na nákup nové letenky. Pokud mi pokrátí 20% z 0.99 tak je to pořád míň, než 20% z 155.  Čili pokud chci opravdu lítat, pořád se mi vyplatí nákup investiční letenky. To byla moje prvotní úvaha, kterou @Michal rozporuje.

Ale jasně, že nepoužitou část kreditu si můžeš nechat vrátit. Tam šlo o to, že těch 150€ už pak nikdy ne, i kdyby ten nový let zrušili a vrátili zpět těch 150€, tak to už nikdy vrátit na kartu nejde.

0 Citovat

S GDN-NYO na dnes si dávajú docela na čas. Máte to už niekto stornovane? Ja vidím stále let ako aktívny.

0 Citovat

@Qlk Jasně,  s tím ale problém nemám, proletím to :)

0 Citovat

Ahoj, víte někdo proč jsou dostupné lety Praha Kutaisi až od Května 2021? Včera mi WIZZ zrušil let (29.8.-10.9.) > i přesto, že snad se Gruzie otevře(a pak snad i ČR povolí) od 1.8. a najednou další lety mohu najít až v 05/2021. Dá se počítat že opravdu do té doby nepoletí?


ad2) Použil jsem refund na kredit (120%) a koupil Viden>Larnaka Larnaka>Heraklion Heraklion>Viden , tak snad je nenapadne prelet mezi Kyprem a Kretou zrusit taky! Tem letům z Vidne a do Vidne bych už věřil protože tam bude dostatek lidí (snad :) )

0 Citovat

benq212 napsal(a):

S GDN-NYO na dnes si dávajú docela na čas. Máte to už niekto stornovane? Ja vidím stále let ako aktívny.

Mám GOT-GDN a taky stále jako že poletí v 17h.

0 Citovat

petr napsal(a):

@Qlk Jasně,  s tím ale problém nemám, proletím to :)

Tak to je pak ale úplně jiný případ. Jasně, takhle se to vyplatí.

0 Citovat

Qlk napsal(a):

Mám GOT-GDN a taky stále jako že poletí v 17h.

Mě to letí z GDN do GOT v 15.15 a taky ještě nic :(    asi bude last seconds

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Mě to letí z GDN do GOT v 15.15 a taky ještě nic :(    asi bude last seconds

Možná se v GOT uvidíme, budu tam nastupovat do letadla :-)

0 Citovat

Qlk napsal(a):

Možná se v GOT uvidíme, budu tam nastupovat do letadla :-)

Tady ale už není:

https://www.airport.gdansk.pl/lo...ow-p2.html

Ten náskok Vám teď závidím

Teď jsem si uvědomil, že poletíš s mojí mamkou, tak si alespoň pokecáš, jak bylo ve Švédsku...

0 Citovat

Majú to tam aj nejaké pomýlené. Let do NYO ma byt 15:35...

Budete volať do wizz alebo to necháte tak aj keď to wizz nestornuje tie 3 hodky dopredu?


screenshot-20200701-115002.jpg

0 Citovat

Mám připravený výměny za 49,99E  SKP-MLA -7., OTP-MLA -5., OTP-CLR-3

, TSF-OTP -10.7., Dávám jim čas do 12.05

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Majú to tam aj nejaké pomýlené. Let do NYO ma byt 15:35...

Budete volať do wizz alebo to necháte tak aj keď to wizz nestornuje tie 3 hodky dopredu?

+ tolko sa chodi s krcahom po vodu :D

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Mám připravený výměny za 49,99E  SKP-MLA -7., OTP-MLA -5., OTP-CLR-3

, TSF-OTP -10.7., Dávám jim čas do 12.05

Tak co?

0 Citovat

Mají to celé nějaké rozbité. Ze 4 letů zasažených 100% refundem, 2 už refundované (z 2.7.), další dva zůstaly někde viset (1.7. a 5.7.) a snad přibudou během 72 hodin...

0 Citovat

Je 12.15 , 3 hod do odletu a do teď žádnej cancel, do 12.14 jsem to přehodil jinam, UFFF

0 Citovat

Co to zase zkoušej... Tak že bych rovnou přehodil ten zpáteční let taky?

0 Citovat

Pojdme si to srhnout - jak je to dal s investicema? Uz se vraci jen 100%, chapu to dobre? Volal nekdo na infolinku a protestoval? A pak tu mel Petr dalsi dedukci, jak stale vydelat, jen jsem to asi nepochopil. Myslenka je, ze koupim letenku cash za 100eur napr. a dostanu 120eur kredit? Dalsi investice ve vysi 120eur uz mi ale vrati pouze 120eur zase, ne?

0 Citovat

Qlk napsal(a):

Co to zase zkoušej... Tak že bych rovnou přehodil ten zpáteční let taky?

Tak jsem na to zapomněl... Doufám, že to zrušené je,

0 Citovat

Tak naštěstí ten let GOT-GDN zrušen je. Jsem zvědav, kdy to budu mít v rezervaci. 

0