Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

MLA-OTP konečně ve fázi klinické smrti pro lety až do 16.7. V appce se už tváří jako cancelled, na webu nejde udělat check-in. Tím to pro mě končí vážení. Doufám, že už ani nebude potřeba volat na podporu, že nepřijdou refundy. Pěkná hra a hezkých získaných pár set euro navzdory konzervativnímu přístupu.

0 Citovat

Provádím check-in u Wizzairu na zítřejší let a zjistil jsem, že jsem svého 13 letého syna zřejmě uvedl jako dospělého. Tím pádem mi nejde zadat jeho datum narození. Nevíte co s tím?

0 Citovat

Potvrzuji, ze system nove nabizi jiz jen 100%. 

0 Citovat

pavelvacek napsal(a):

Provádím check-in u Wizzairu na zítřejší let a zjistil jsem, že jsem svého 13 letého syna zřejmě uvedl jako dospělého. Tím pádem mi nejde zadat jeho datum narození. Nevíte co s tím?

U Ryanairu jsem musel kontaktovat support a zdarma to změnili. Doporučuji kontaktovat Wizz. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Potvrzuji, ze system nove nabizi jiz jen 100%. 

A co starší rezervace? I tam jen 100%?

0 Citovat

Qlk napsal(a):

A co starší rezervace? I tam jen 100%?


Tam je to nejasny. Na rezerveca cca 2-3 dny stare mi to vcera vyplatilo 120%, na rezervaci mesic starou mi to chce dat jen 100%...

0 Citovat

Ivo napsal(a):


Tam je to nejasny. Na rezerveca cca 2-3 dny stare mi to vcera vyplatilo 120%, na rezervaci mesic starou mi to chce dat jen 100%...

Tak to je dost divný... 

0 Citovat

Podľa mňa je to jasné. Proste wizz zmenil podmienky a dáva 100% refund. Resp. ešte to len implementoval a je dosť možné že ešte nie úplne pre všetky svoje divízie a tak sa stáva, že systém ponúka raz 100 a inokedy 120%. Ale zámer wizzairu je tu jasný. Chce zamedziť práve toceniu kreditu. :-) Verím, že každým dňom je menšia a menšia šanca že systém ponúkne 120. Mne z posledných 5 stavok ponúkol 120% iba raz.

Takže je to jasný naznak, že nastal konec hry. V tom najlepšom sa predsa ma končiť. :-)

0 Citovat

Já se jim divím, že jim to tak dlouho trvalo :) Z kreditu 100% a z cash 120% mi přijde naprosto logický.

0 Citovat

Mame jeste nejaky investicni kandidaty? Ze bych jeste zkusil stesti..? 

0 Citovat

Prosím, za jak dlouho standartně Wizz připíše kredity? Měli jsme letenky pro 9 lidí a posunuli dám odlet i přílet. Nabídlo mit to 120% refund, tak jsem o to zažádal.


Je to fajn, protože nás nakonec letí 7 a 2 letenky by stejně propadly. Nicméně potřebuji bookovat nové a nevím jestli čekat na kredit, protože ceny můžou vyletět nahoru.

0 Citovat

Klasicky ho pripise hned do pol minuty, ale momentalne vznikaju aj problemy, ze kredit meska/nepride vobec a potom treba volat na infolinku.

0 Citovat

Lhůtu mají až 72 hodin. Teprve potom volat/psát na info

 momentálně se mě taky sekl a už druhý den čekám 

0 Citovat

Zdravím,

jsem ohledně refundací, změn letů atd. u WizzAir zatím nováček, a tak bych se chtěl zeptat rovnou zkušených.

Dnes změnili čas odletu z Prahy do Varny, 14. 9., na pro mě dost nepříjemných 8:10 ráno...

Také nabízejí možnosti přebookování, refundaci formou kreditu anebo finanční refundaci platbou na kartu.

Už jsem nezjistil, zda, pokud si zvolím jiný let v podobné ceně, budu muset zaplatit nějaký další poplatek za přebookování, anebo je změna letu zdarma.

Času ještě dost, měnit to lze stejně až 14 dní před odletem. VLastně dobrá pojistka, kdyby byly mezitím lety opět rušeny kvůli další vlně covidu...


Díky, držte se.

P.

0 Citovat

Jinak Wizz celkem válí s těmi změnami. Zrušili nám let do Bologny, přesunuli let do Dubaje o 4 dny dříve (nvm co tam budeme 4 dny dělat, měli jsme jen přestoupit na let do Indie), změnili nám časy příletu do Milána, odletu z Říma a teď posunuli časy do Soluně a zpět.


A to vše běheme posledních 10 dní. Až se trochu bojím :)

0 Citovat

Ja som posledne dni stornoval asi 3x a prislo mi to vsetko do minuty. 

@ Petrlou momentalne -14 a +60 dni je zdarma, zvysok budes doplacat. A ak sa nemylim, tak zmena, ci storno sa da momentalne spravit az do 3h pred odletom.

btw pri momentalnom chaose kedy mi neostal z 11 rezervacii kamen na kameni investujem do 10 € leteniek, zmena "viac ako ista" a z 1. juna ide kludne vyrobit 1. jul

0 Citovat

Přesně. Další rezervace s Wizzairem mám v duchu Flex+. Do 3h před odletem zrušení zdarma, možný rebook zdarma -14 dní, +60 dnů včetně mírné změny trasy. Co není v našeptávači, zatím se vždy dalo vyřešit přes českou linku. A to vše za 20-25 € původní ceny zpáteční letenky. Ještě nehýbali s Jerevanem, ale to přijde. Jen Santotrini v září je dost blízko a už nemusí být žádná změna.

0 Citovat

peternet napsal(a):

Jinak Wizz celkem válí s těmi změnami. Zrušili nám let do Bologny, přesunuli let do Dubaje o 4 dny dříve (nvm co tam budeme 4 dny dělat, měli jsme jen přestoupit na let do Indie)

Dubaj na 4 dny není problém, můžete jet i na výlet do Abu Dhabi. Pochybuju ale, že poletíte v dohledné době do Indie. Pokud je let až příští rok na jaře, tak to už šance je, ale do té doby se lety do Dubaje ještě mnohokrát změní.

0 Citovat

Dobry den, pokud jsem uz prijala zmenu, je jeste nejaka moznost refundace? Dekuji za rady.

0 Citovat

Není. Jedině si počkat na další změnu, jestli přijde.

0 Citovat

Ok, dekuji

0 Citovat

Michal napsal(a):

Přesně. Další rezervace s Wizzairem mám v duchu Flex+. Do 3h před odletem zrušení zdarma, možný rebook zdarma -14 dní, +60 dnů včetně mírné změny trasy. Co není v našeptávači, zatím se vždy dalo vyřešit přes českou linku. A to vše za 20-25 € původní ceny zpáteční letenky. Ještě nehýbali s Jerevanem, ale to přijde. Jen Santotrini v září je dost blízko a už nemusí být žádná změna.

Které destinace se ti podařilo přehodit přes infolinku? Česko infolinkou myslíš tu free? 

Já tam volal třikrát jestli to jde a pak, když jsem volal naposledy, mi Ind řekl, že to nejde. Poradil mi napsat stížnost, tak čekám až se vyřeší. Byla to změna ze Salzburgu na Prahu směr Larnaca a potom Kutaisi do Prahy místo do Vídně. 

A posunuli mi odlet v Vídně do Yerevan (o 5 min) a tam mi ani naseptavac nedovolí nic než Yerevan. 

0 Citovat

Mně nedávno úspěšně změnili SXF-KIV na PRG-KIV přes Velikonoce. V minulosti jsem si udělal i multicity z VIE-PRN na VIE-PRN,TIA-VIE. A na té české free infolince, která je i pro flight irregularities, jsem nikdy neslyšel Inda.

To Kutaisi do Prahy chci přehodit taky. Avšak pokud to nepůjde přehodit na Budapešť-Nursultán. Ono totiž pro BUD-TSE je alternativa z našeptávače VIE-KUT, tak by to mělo jít i opačně, ne? 😂 Zatím ale čekám, až VIE-KUT  na červenec 2021 Wizzair uvolní z klinické smrti. Přes týden sold-out a čekám na cancel nebo změnu času.

EDIT: Koukám, že můj Jerevan v lednu se taky posunul o pár minut, ale ještě mi žádná change notification kvůli tomu nepřišla (ale časem určo dorazí a tím hlásím komplet flex lety s W6 na příští rok :D)

0 Citovat

Já na CZ infolince dneska přebukovat KRK-KUT na VIE-KUT úplně v pohodě, šla by i Praha, ale tu bohužel na letošek zrušili...


+420225850035


btw. díky Michale

0 Citovat

Letos plánované od 07/20

VIE-Catania Rt

KTW-Santander

KTW-Split Rt

VIE-Rhodos Rt

BTS-Petrohrad Rt

Vše poměněné v rámci dnů. Ten Santander a Petrohrad jsem letět nemohl a tak mi celkem pomohli ale zbytek zkrácená dovolená někdy i na polovinu.

Docela mě s tím serou.

Ale ještě budu rád jestli nás jako obyvatele MS kraje vůbec někam pustí...

0