Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Ahoj,

chtěl bych se zeptat zdejších znalců. Pokud mám od wizzu letenku s flex, udělám změnu letu. Má ten nový let také flex? Neboli teoreticky mohu udělat nekonečně mnoho změn? Nebo to jde jen jednorázově a bylo by třeba znovu flex přikoupit?

díky

0 Citovat

jakob napsal(a):

Letos plánované od 07/20


KTW-Split Rt




Mám začátkem srpna a nijak s tím zatím nehli. Je to snad jediné, co zůstalo nezměněno. 

0 Citovat

My jsme měli od 2.8 do 8.8 a změnili nám to už dvakrát. Naposled před hodinou.

Ale neřeším, za měsíc může být vše jinak...

0 Citovat

@tbu Mozes menit kolko chces, ale musis doplatit pripadny rozdiel v cene letenky ( pri nizsej cene letenky ti wizz rozdiel nevrati) Flex ti ostava. 


Mozte napisat, ake moznosti mate navyber v rebookingu? Zaujimali by ma hlavne spanielske a grecke letiska


0 Citovat

@norbic


Jako že se tento rok nebude z Prahy do Kutaisi vůbec létat??  Kde jsi k tomu přišel?

0 Citovat

jakob napsal(a):

My jsme měli od 2.8 do 8.8 a změnili nám to už dvakrát. Naposled před hodinou.

Ale neřeším, za měsíc může být vše jinak...

Tak ten let 8.8. do Katowic mám taky :-) , teď jsem se koukal, že to posunuli o 5 minut, ale nepřišel ani mail, ani v aplikaci není upozornění o změně času letu...

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@norbic


Jako že se tento rok nebude z Prahy do Kutaisi vůbec létat??  Kde jsi k tomu přišel?

Taky mi svítí první let z Prahy až 1.května 2021, předtím tam vůbec kalendář není.


Edit. A Poláci taky řeší, že jim to z Polska má lítat až od května 2012.

0 Citovat

Přijde. Vždyť víš, jak jim to funguje. 

0 Citovat

voughne napsal(a):

@tbu Mozes menit kolko chces, ale musis doplatit pripadny rozdiel v cene letenky ( pri nizsej cene letenky ti wizz rozdiel nevrati) Flex ti ostava. 


Mozte napisat, ake moznosti mate navyber v rebookingu? 


díky. Změnili mi časy odletů. (Tedy na změny od Wizzu nepotřebuji flex). Tedy když požádám o kredit, tak mi jej vrátí, ale musel bych koupit novou letenku s Flex za 12 EUR, což je oproti 1 EUR nevýhodné. Musela by být levnější, než rozdíl, tj. 11 EUR, aby to mělo smysl. Čili rebook kvůli změnám od Wizzu je pro mě výhodnější pouze v případě, pokud je nový termín dražší.

0 Citovat

To je ještě trochu jinak. Kvůli změně letu ze strany Wizzairu - máte nárok zdarma změnit let/případně upravit lokalitu -14 dnů a +60 dnů. Když to uděláte skrz ten purpurový dialog accept - rebook - refund, zůstane vám Flex i na další rezervaci. Můžete ty změnit udělat to tří hodin před odletem. Při stornu skrz tyto volby dostanete 120 % kreditu a zpátky poplatek za Wizz Flex.

Druhá situace by byla, kdybyste šla skrz Modify My Booking - to už je cesta skrz Flex - tedy můžete změnit let na jakýkoliv jiný bez časového omezení s doplatkem. Na něj pozor - kolegové, co tak šmelí letenky, tvrdí, že změna z 10 na 50 € je OK - doplatek 40 €, ale při stornu dostanete 50 € (ale poplatek za Flex propadá). Avšak když to budete měnit znovu a na letenky v hodnotě např. 30 €, změna bude zdarma, ale při případném stornu s využití Wizz Flex, už obdržíte jen 30 €!

EDIT: A jestli vám změnily časy odletů, je celkem slušná šance, že u jiných dat budou nemlich stejné...

0 Citovat

Michal: díky.

K té druhé situaci, když měním "Modify My Booking" Jestli správně chápu:

- Např. koupím letenku za 50 EUR a za 1 EUR flex. Požádám o kredit a dostanu 50 EUR, ne 51 EUR.

- Když koupím letenku za 50 EUR a za 1 EUR flex. Požádám o změnu letu, který nyní stojí 30 EUR. Nic mi Wizz nevrátí, flex pořád mám. udělám další změnu, tentokrát letenka stojí 70 EUR, doplatím 40 UER nebo jen 20 EUR, protože původně letenka stála 50 EUR?





0 Citovat

niemandos napsal(a):

@norbic


Jako že se tento rok nebude z Prahy do Kutaisi vůbec létat??  Kde jsi k tomu přišel?


koukni na web wizzairu, jsou vypsatý termíny až od 1.5.2021

0 Citovat

Pravda. Ted jsem se podíval a je to tak. 

0 Citovat

tbu napsal(a):

Michal: díky.

K té druhé situaci, když měním "Modify My Booking" Jestli správně chápu:

- Např. koupím letenku za 50 EUR a za 1 EUR flex. Požádám o kredit a dostanu 50 EUR, ne 51 EUR.

- Když koupím letenku za 50 EUR a za 1 EUR flex. Požádám o změnu letu, který nyní stojí 30 EUR. Nic mi Wizz nevrátí, flex pořád mám. udělám další změnu, tentokrát letenka stojí 70 EUR, doplatím 40 UER nebo jen 20 EUR, protože původně letenka stála 50 EUR?

samozřejmě že bude doplatek 40 EUR. V tu chvíli už původní cena nikoho nezajímá. .

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Dubaj na 4 dny není problém, můžete jet i na výlet do Abu Dhabi. Pochybuju ale, že poletíte v dohledné době do Indie. Pokud je let až příští rok na jaře, tak to už šance je, ale do té doby se lety do Dubaje ještě mnohokrát změní.


Jak to mylsíte? Proč bychom se příští rok 1. dubna nedostali do Indie? A proč by se měl let do Dubaje mnohokrát měnit?

0 Citovat

asi nesledujete spravy ze :) neviem preco ma vela ludi pocit, ze corona je passe a zrazu sa vsetko obnovi tak ako bolo. este bude tolko lokalnych ohnisk, roznych vln a obmedzeni ... ze sa neda ratat na 100 percent s nicim. ked mne Wizz dokazal zrusit 3 lety na leto 2021 vramci EU, tak neverim, ze nebudu cachre-machre na letoch mimo EU, najma do krajiny ako India, kde nemaju problem vypnut zeleznicu na dlhe tyzdne a stamiliony chudakov nechat na pospas osudu.

0 Citovat

A on tu někdo píše o tom, že se 1.4.2021 nedostanete do Indie?

0 Citovat

tonic napsal(a):

asi nesledujete spravy ze :) neviem preco ma vela ludi pocit, ze corona je passe a zrazu sa vsetko obnovi tak ako bolo. este bude tolko lokalnych ohnisk, roznych vln a obmedzeni ... ze sa neda ratat na 100 percent s nicim. ked mne Wizz dokazal zrusit 3 lety na leto 2021 vramci EU, tak neverim, ze nebudu cachre-machre na letoch mimo EU, najma do krajiny ako India, kde nemaju problem vypnut zeleznicu na dlhe tyzdne a stamiliony chudakov nechat na pospas osudu.


Zprávy opravdu nesleduji už nejméně 10 let. Ale o Coroně samozřejmě vím. Však první let v EU máme až v polovině srpna a mimo EU až na konci března. To je dostatečně opatrné ne?

0 Citovat

Pobavilo. Situace i v rámci EU se mění každým dnem. Vzhledem k nárůstu případů u nás se klidně může stát, že letenka, která ještě včera šla proletět, už zítra nepůjde. 

0 Citovat

Náhodou asi nemáme nárok na ubytování, když nám změnili přílet do Vídně z 15.hod na 23.hod? Letíme s infantem, tak je to na pytel. Díky

0 Citovat

Nárok na ubytování nemáte. Máte nárok leda na kompenzace pokud změna nastala méně než 14 dní před odletem.

0 Citovat

Mám oznámenou změnu, na jedné rezervaci mám let tam i zpět. Let tam mi po změně nevyhovuje, let zpět je OK (i po změně). Je možné rezervaci roztrhnout na dvě, pro každý let zvlášť, jednu změnu na let odsouhlasit, druhou změnu ne, nechat si vrátit peníze a zařídit se jinak ohledně letu tam? 

0 Citovat

Pokud to půjde, jedině přes infolinku...

0 Citovat

Zajímavé info pro investory - Wizzair už dal do prodeje letenky do Abú Dhábí na říjen 2021. Ideální pro návštěvu Expa a uložení kreditu. Na 99% ještě přijdou změny a bude z toho otevřený lístek.

Plus klubová cena začíná na 2^7 €. Dneska 20% sleva.

0 Citovat

Info pre skupinu “Michal a jeho parta”. 

5 zmenenych letov a pri vsetkych 120%refundy .

Kupovane pred 30.6. z wizz kreditu

0