Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Standardně jde zrušit jediné celou rezervaci. Jde udělat experiment a zavolat si o výše uvedené na českou Wizz linku pro speciální asistenci. Třeba si připravit dobře zdůvodnění a cca 40 minut času, protože čekání bývá dlouhé. Možná to pak půjde. 

0 Citovat

Wizz mě s tím (ne)rušením rezervací začíná štvát. Už tak dva týdny u něj mám VIE-KUT na červenec 2021 ve stavu klinické smrti. Na začátku týdn koukám, že lety šly znovu do prodeje, ale letí se v jiné dny. Má rezervace má stále napsáno "nelze eudělat on-line check-in" a Wizzair stále neposlal change notification. Ten samý osud má i Suceava na týž měsíc. Jen tam jsou dny a půl den. Plus Jerevan na leden, ačkoliv změny tam jsou jen v minutách. A to prosím tyhle letenky byly kupovány za "plnou" palbu a bez žádných špinavých triků.

Chápu, že je to daleko, ale aby se změněné rezervace  několik týdnů tvářily, že jsou v pořádku a beze změny, taky není košér a leccos to vypovídá o dané aerolince.

Neměl tu někdo už propsanou změnu VIE-KUT? Zajímají mě možnosti re-routu u této linky. Je tam taky BUD-NQZ? Pro opačný směr to možné je (čili místo Kazachstánu vybrat Kutaisi z Vídně lze). To je hlavní důvod, proč to teď sleduji.

0 Citovat

Tak když je tak špatná, tak proč u ní ty letenky pořád kupuješ. Že by proto, že je nejlevnější. :-)

A doufáš správně. Jde změnit VIE-KUT za BUD-NQZ. Aspon mně to tuto možnost ukazuje.Je tam z BUD ještě GYD a IEV, plus samozřejmě KUT

0 Citovat

Jak píšeš, za 20 € jsem do Kazachstánu ještě neletěl. Takže těším se na propsání změn a doufám, že tam budu mít niemandosův seznam .

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Wizz mi posunul časy odletů tam i zpět na podzim, jde jeden směr zrušit a druhý ponechat? Nebo se to musí zrušit komplet jako jedna rezervace a pak udělat požadovaný směr znovu? Díky za info.

Teď jsem to tak dělal. Ale jen telefonicky. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jak píšeš, za 20 € jsem do Kazachstánu ještě neletěl. Takže těším se na propsání změn a doufám, že tam budu mít niemandosův seznam .

A už jsi tam někdy letěl? 

0 Citovat

Měl jsem letět v říjnu za 120 €. Do toho mi hodil vidle koronavirus (hranice nově zavřené do XI/2020) a pár týdnů zpátky mi Wizzair posunul odlet o 1 den. Díky tomu vím, jaké možnosti rebooku nabízí pro BUD-NQZ.

0 Citovat

Pri letoch co si nechcel preletiet a mali neaku chybu si zhavil telefon okamzite a teraz, uz dva tyzdne ako pises, si v klinickej smrti a zacinas tu vyplakavat.

Ozaj nerozumiem tvojmu zmyslaniu

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jak píšeš, za 20 € jsem do Kazachstánu ještě neletěl. Takže těším se na propsání změn a doufám, že tam budu mít niemandosův seznam .


Ale u toho re-routu se stejně musí doplatit cena té dražší letenky, ne?  Takže změna Kutaisi za Kazachstán bude stejně za normální cenu letenky do Kazachstánu. Nebo se pletu a funguje to jinak?

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Pri letoch co si nechcel preletiet a mali neaku chybu si zhavil telefon okamzite a teraz, uz dva tyzdne ako pises, si v klinickej smrti a zacinas tu vyplakavat.

Ozaj nerozumiem tvojmu zmyslaniu

Je to až za rok a doufám, že let není zabugovaný tak, aby v dohledné době nepřišla change notification e-mailem. Volal jsem jen kvůli totálně rozbitým rezervacím, které zůstaly viset v systému - po odletu, ale jen z části zrušené (typicky v aplikaci, ale ne na webu), zatoulaný kredit x dnů, nebo třeba místo Larnaky se jako cílová destinace objevil Londýn bez potvrzujícího dialogu či bylo datum posunuté o týden jen tak a opět bez nějakého potřebného potvrzení z mé strany.

@Jana: Ano, to se musí (+ ještě poplatek za změnu), pokud ti ten let nezruší nebo nezmění, pak je změna -14 dnů a +60 dnů zdarma a je možná i do alternativních blízkých lokalit.

0 Citovat

Chápu to dobře, že u změněného/zrušeného letu se tedy nic nedoplácí? Dala by se tudíž koupit letenka do Kutaisi třeba na únor a doufat, že ten let změní/zruší a půjde z toho za cenu levnější letenky do Kutaisi udělat Kazachstán?


Případně na jaké destinace se dá změnit let Vídeň - Jerevan?

0 Citovat

Ano, za předpokladu, že let změní. Je to velice pravděpodobné, ale nikoliv jisté. Pokud se vejdete do daného rebookovacího okna, v současné době se nic nedoplácí a jde to plně online.

Otázka je, jestli se a) podmínky nezmění, b) jsou vždy stejné lokality v nabídce rebookování pro danou trasu, c) jestli tam nejsou ještě nějaké další podmínky např. pro délku pobytu, d) bavíme se tu čistě o VIE-KUT. Linka z Prahy má jiné lokality, linka z Budapešti také.

0 Citovat

No nevím, teď mi taky změnili let, chtěl jsem si vybrat let jinam, ale nabídli mi jen lety do stejné země (Řecko). Tak jsem si nechal vrátit kredit a z něj koupil ten jiný let.

0 Citovat

Např. u VIE-SKG mi to nabízí:

- VIE-SKG, ATH, OHD

- SZG-SKP

- BUD-SOF, ATH, SKG, SKP

- BTS-SKP, SOF

0 Citovat

Taky nevím


Edit: Nikdo nepíše, že to ještě funguje. Mohla to být omezená akce. Ale já měl třeba ještě Řím a tam to nabízí jen Bari a Naples (všechno Itálie). Takže asi dost záleželo, kam to je.


kut-li.jpg

0 Citovat

Jinak pro zajímavost BTS-LED nabízí:

- BUD-LED,VKO

- VIE-TLL,

- a samozřejmě BTS-LED


VIE-OPO nabízí

- VIE-OPO,FAO,LIS,MAD

- BUD-LIS,OPO,MAD


VIE-TFS nabízí:

- VIE/BUD-TFS


VIE-OHD nabízí:

- VIE-OHD, TIA, PRN, TGD

- SZG-SKP

- BUD-TIA, PRN, TGD, SKP

- BTS-SKP


VIE-RAK nabízí jen sám sebe.


BTS-ODS nabízí:

- BTS-ODS,

- VIE-KIV, OZH

- BUD-ODS, OZH


VIE-CND nabízí:

- VIE-CND, VAR, OTP

- SZG-VAR, OTP


EDIT: Celkrem kreativní možnosti se mi zdají u Ohridu a BTS-LED. Pokud bude pryč korona a zároveň jednotné e-visa za 50 dolarů, nechám se třeba zlákat Moskvou. V dubnu zní líp jak Pitěr v únoru :D Anebo si zkusit zavolat o Kazaň, že... :D :D

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Taky nevím


Edit: Nikdo nepíše, že to ještě funguje. Mohla to být omezená akce. Ale já měl třeba ještě Řím a tam to nabízí jen Bari a Naples (všechno Itálie). Takže asi dost záleželo, kam to je.

Tady u tohohle se když tak vyplatí si zavolat :D Mají tu smůlu, že mám jak VIE-KUT, tak BUD-NQZ a obě dvě změněné, ačkoliv jedna se zatím tváří nedotčeně, ale jaksi původní dny už nejsou v prodeji.

U BUD-NQZ mi to nabízí:

- BUD-GYD, KUT, NQZ

- VIE-KUT


nqz2.png

0 Citovat

Bohužel alternativy k PRG-KUT nejsou žádná hitparáda:

PRG-VAR

NUE-VAR, IEV

KTW-KUT, IEV

WRO-KUT, IEV


Ještě přidám možnosti za BTS-LED:

VIE-TLL

BUD-VKO, LED

0 Citovat

Jak to vidíte s případnými změnami, co se týká podzimního (případně i zimního) řádu? Změn už bylo dost, ale dá se předpokládat, že s tím ještě budou hýbat nebo si myslíte, že už to mají doladěné?

0 Citovat

Našel jste někdo způsob, jak pořád získávat 120% za zrušení letenky kupované z kreditu?

0 Citovat

Overeny sposob uz nie je. :-D Niekedy sa to sice moze podarit na infolinke, no mnohokrat sa to skor uz nepodari.

0 Citovat

Niekto s alternativami spanielskych letisk? Chcel by som na Malorcu, Menorcu alebo Ibizu :D bude stacit lacne Alicante?


Inac 10€ TFS-LTN ponuka len odlet z dalsich kanarskych ostrovov.

LTN -KSC tam je tych moznosti pozehnane :)

Investicny tip. Nedavam ruku do ohna za to, ale tipujem alternativny odlet z Viedne ... MXP - TFS 20-30€ RT az do konca marca.

0 Citovat

K tomuhle by mě zajímaly dvě věci, aby vůbec tyto žebříčky měly smysl:

1) Jsou pro každou zrušenou rezervaci z dané linky stejné?

2) Proměňují se ty možnosti u jedné rezervace v čase? Tj. po přidání nové linky - propíše se to? Můžou ze strany Wizzairu některé možnosti dodatečně odebrat?

Podle dosavadních zkušeností se sofistikovaností jejich rušení / změn letů bych i věřil, že to tam klikají manuálně.
0 Citovat

Michal napsal(a):

Wizz mě s tím (ne)rušením rezervací začíná štvát. Už tak dva týdny u něj mám VIE-KUT na červenec 2021 ve stavu klinické smrti. Na začátku týdn koukám, že lety šly znovu do prodeje, ale letí se v jiné dny. Má rezervace má stále napsáno "nelze eudělat on-line check-in" a Wizzair stále neposlal change notification. Ten samý osud má i Suceava na týž měsíc. Jen tam jsou dny a půl den. Plus Jerevan na leden, ačkoliv změny tam jsou jen v minutách. A to prosím tyhle letenky byly kupovány za "plnou" palbu a bez žádných špinavých triků.

Chápu, že je to daleko, ale aby se změněné rezervace  několik týdnů tvářily, že jsou v pořádku a beze změny, taky není košér a leccos to vypovídá o dané aerolince.

Neměl tu někdo už propsanou změnu VIE-KUT? Zajímají mě možnosti re-routu u této linky. Je tam taky BUD-NQZ? Pro opačný směr to možné je (čili místo Kazachstánu vybrat Kutaisi z Vídně lze). To je hlavní důvod, proč to teď sleduji.


S tímhle uz me taky sere. Nejen ze mi na podzim změnil několik rezervací tak, ze mi to absolutně nevyhovuje, ale ještě mi na příští rok zrušil Island a Kypr. A přesně neposlal žádný info ke zrušení... Moc nevim kdy to jako hodlá poslat...Respektive nejde mi ani tak o to zruseni, ale spis me naserou, kdyz mi to zrusi, kdyz jsem to koupil za dobrou cenu a pak začnou létat v jiný dny a za vysokou cenu...

0 Citovat

Něco nového s Rumunskem? 

0