Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Qlk napsal(a):

Něco nového s Rumunskem? 


Kladu si stejnou otazku..

0 Citovat

Já jsem teď venku, nemůžu moc zjišťovat. Když někdo budete vědět, tak to sem prosím napište. 

0 Citovat

https://www.imperatortravel.ro/2...mania.html


Od 10.7 rusi UK povinnou karantenu pro 73 zemi, Rumunsko na ni neni. To by mohla byt jista napoveda. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

https://www.imperatortravel.ro/2...mania.html


Od 10.7 rusi UK povinnou karantenu pro 73 zemi, Rumunsko na ni neni. To by mohla byt jista napoveda. 

na čem "ní" není? Promiň, nějak nerozumím. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

K tomuhle by mě zajímaly dvě věci, aby vůbec tyto žebříčky měly smysl:

1) Jsou pro každou zrušenou rezervaci z dané linky stejné?

2) Proměňují se ty možnosti u jedné rezervace v čase? Tj. po přidání nové linky - propíše se to? Můžou ze strany Wizzairu některé možnosti dodatečně odebrat?

Podle dosavadních zkušeností se sofistikovaností jejich rušení / změn letů bych i věřil, že to tam klikají manuálně.

1) nevím jestli pro každou, ale měl jsem 2x VIE- Jerevan a oboje mělo stejné nabídky na rebook (ale nebyl KUT), zavolal jsem a obě přehodili na KUT bez problémů


2) Rekl bych že jo, měl jsem 2 rezervace na SZG-LCA, let změnili ještě než byla v prodeji linka z Prahy. V nabídce Praha nebyla a ani se neobjevila, ale na infolince změnili na Prahu. Takže Silvest na Kypru za €10


Takze můj závěr je, že to pokud ta trasa bude porovnatelna (posuzováno selským rozumem) tak to změní. Otázka je, jak dlouhodobě se na to dá spoléhat, protože tohle dělat vůbec nemusí. 

0 Citovat

Karantena do UK z Rumunska bude stale povinna i po 10.7. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Karantena do UK z Rumunska bude stale povinna i po 10.7.

Takže lety by měly být zrušené? 

0 Citovat

U jakého měsíce se dá předpokládat, že ho měnit/rušit (ne)budou? Konkrétně jak to vidíte s lety v rozmezí říjen - únor, s některými už hýbali, ale budou to ještě měnit nebo už to mají spíše doladěné do finální podoby?

0 Citovat

Těžko říct, ale čím dál, tím spíš s tím budou hýbat

0 Citovat

se hrou už jsem skončil, ale jinak pro info - lety do/z Rumunska od zítřka normálně obnoveny komplet http://www.cnscbt.ro/index.php/l...-2020/file

0 Citovat

nikdo ti tu s jistotou neodpoví, které lety se budou do února měnit, avšak pravděpodobnost je vysoká, zvlášť od  listopadu kdy začne klasicky platit zimní letový řád

0 Citovat

To Rumunsko jsem necekal. Nejaky tip kam presmerovat investice? Mam letenky po cca 150gbp.. BUD-NQZ je bohuzel moc levny :-D

0 Citovat

Ivo napsal(a):

To Rumunsko jsem necekal. Nejaky tip kam presmerovat investice? Mam letenky po cca 150gbp.. BUD-NQZ je bohuzel moc levny :-D

Jsem na tom stejně. Nejde vzít BUD-NQZ jako WizzGo? 

0 Citovat

Qlk napsal(a):

Jsem na tom stejně. Nejde vzít BUD-NQZ jako WizzGo? 


Taky me to napadlo. Jdu to zkusit. Ale pockam do rana kdyztak, zda si to Wizz s tim zrusenim nerozmysli..

0 Citovat

Tak to nejde.. za kolik mas letenky ty?

0 Citovat

Aha, škoda. Kolem 100 liber, jednu za 105 myslím. Ta je nejdražší. Blbý je, že jeden let je v 8 ráno (a není to ten nejdražší), ten bych radši vyřídil už teď. 

0 Citovat

Ten Nur-Sultan 12.7.bude zrušenej? To jsem moc nesledoval. 

0 Citovat

Poleti to... vid. https://www.nn-airport.kz/news/2020/150
Ako som spominal, lety ktore su vhodne na investiciu sa nejak vytratili a keby aj boli nejake(neviem o ziadnom. vy viete?), tak uz je mensia a mensia sanca na 120%. ;-) 

0 Citovat

Sakra. Minimalne na odsunuti problemu do budoucna to ale poslouzit muze :-D diky za info..

0 Citovat

Takze nova taktika je investovat na lety daleko dopredu a dufat, ze wizz s nimi bude hybat? :-D

0 Citovat

Taktika je s flexem menit na lety drazsi v radech jednotek/desitek korun a doufat, ze casem nejaky zmeni/zrusi :-D 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Taktika je s flexem menit na lety drazsi v radech jednotek/desitek korun a doufat, ze casem nejaky zmeni/zrusi :-D 

tip na let? :-D

0 Citovat

Dobra zprava je, ze pokud se s flexem zmeni letenka na drazsi, v pripade zruseni letu skrze flex system nabizi vraceni cele ceny nove letenky (minus 11eur za flex). 


Pokud se zmeni na levnejsi letenku, nabizi to vraceni jen nove (mensi) castky. 


Overeno v praxi na letenkach za 269 a 279kc 

0 Citovat

S Yerevanem z Vidne se jeste nehybalo tusim. Dale Kutaisi na zacatek srpna by podle me mohl byt jeste dobry kandidat..

0 Citovat

Hoši, dámy a třetí pohlaví, hýbalo. Jen ještě nešel oficiální change email, ale změna v řádu minut tam na zimu už je. 

0