Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Lety z MLA do BEG a SKP zrušeny, tak uvidím, jestli wizz opravdu 120% z kreditu už nedá

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Lety z MLA do BEG a SKP zrušeny, tak uvidím, jestli wizz opravdu 120% z kreditu už nedá


Poreferuj. 

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Lety z MLA do BEG a SKP zrušeny, tak uvidím, jestli wizz opravdu 120% z kreditu už nedá

Už to nabízí jen 100%. Budete někdo zkoušet po telefonu? 

0 Citovat

Jízda skončila. Ještě můžeš vyzkoušet marnost complaint formuláře a odvolat se na VOP. Pokud to někdo čte, výsledek bude, že se změní i VOP. 

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Přátelé, dotaz na ty, co letěli v poslední době Wizzem, zda-li i v současné situaci rozsazuje Wizz pasažéry na stejné rezervaci? 

Letěli jsme minulý týden LCA - VIE a posadili nás v systému vedle sebe, cestou tam VIE - LCA rozsadili, ale letěla tak 1/6 kapacity letadla, takže si stejně každý sedl, kam chtěl.

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Letěli jsme minulý týden LCA - VIE a posadili nás v systému vedle sebe, cestou tam VIE - LCA rozsadili, ale letěla tak 1/6 kapacity letadla, takže si stejně každý sedl, kam chtěl.

Úplně jiná zkušenost. Let VIE-TLL, byli jsme 4, z toho 2 seděli blizko sebe, ostatní dva daleko, každý jinde. Letadlo skoro plne, místa se samozřejmě vyměnit daly. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jízda skončila. Ještě můžeš vyzkoušet marnost complaint formuláře a odvolat se na VOP. Pokud to někdo čte, výsledek bude, že se změní i VOP. 

Včera jsem o tom s nima dlouze mluvil, oni sami říkají, že 5.7. změnili pravidla. Bohužel ale neuznává jí argument, že lety, které měly být 1.7.a byly zrušeny, musí být podle předchozích podmínek platných 1.7.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Přátelé, dotaz na ty, co letěli v poslední době Wizzem, zda-li i v současné situaci rozsazuje Wizz pasažéry na stejné rezervaci? 


Rozsazuje. Ale let byl tak prázdný, že nebyl problém se sesednout (Vuden-Rim).

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jízda skončila. Ještě můžeš vyzkoušet marnost complaint formuláře a odvolat se na VOP. Pokud to někdo čte, výsledek bude, že se změní i VOP. 

Máte někdo odkaz na ten formulář? Já to zkusím.

0 Citovat

https://wizzair.com/en-gb/inform...omplaints/

A zaškrtni, že chceš odpověď.
0 Citovat

Zkusím to. Mám zrušený let před změnou, kterou udělali (120%-->100%), výslovně mám v účtu u tohoto letu uvedeno " As a result of the cancellation, we will be uploading 120% WIZZ credits to your WIZZ account as per your request. "

Ale dostal jsem jen 100%. 

U jiných letů tohle o 120% uvedené nemám, takže moje legitimní očekávání je, že za tenhle let mám opravdu dostat 120%. Ostatní lety reklamovat nebudu, tam se nic o 120% nepíše, dostal jsem jen 100%, takže bohužel nic.

Ale tenhle (resp. ještě jeden, ale tam jde o málo) bych rád opravdu vyreklamoval.

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Lety z MLA do BEG a SKP zrušeny, tak uvidím, jestli wizz opravdu 120% z kreditu už nedá

Asi nic, že?

0 Citovat

Ty lety NQZ-BUD na neděli se pořád prodávají... 

0 Citovat

Ale minuly tyden se zrusily, byt to mohlo letet. Podle me se to zase zrusi do soboty. 

0 Citovat

Dobrý den,


V sobotu chci letět do neapole cca  na týden z Vídně společnosti wizzair. Máte nějaké zkušenosti s cestou, doporučujete ji? Nenašel jsem, že by v zemi bylo nějaké výrazné omezení a neměla by být ani povinnost registrace, možná formulář. 


Dva týdny zpět jsem byl ve Španělsku a tam chtěli formulář, který jsem vyplnil a dal jim ho, oni ho hodili na letišti někam na hromadu k dalším a šlo se dál.

0 Citovat

Zdravím,

na pondělí 20.7.20 máme koupené letenky do Albánie (Tirana) s Wizzairem. Když jsme je kupovali, tak byla na stránkách MZV informace, že od 1.7.20 se zruší povinnost pro test na COVID nebo karanténa po návratu. Bohužel je stále povinnost při návratu tento test nebo karanténu absolvovat. Máte nějaké zkušenosti s testy na leštiti?  Jak to probíhá? 

0 Citovat

Ahoj,

bracha absolvoval test na COVID na pražském letišti v neděli. Musel čekat 4 hodiny ve frontě. Výsledky dostal mailem následující den.

0 Citovat

Qlk napsal(a):

Asi nic, že?

Už se o nic pokoušet nebudu, nabídli mi 100%, takže jsem si jen posunul platnost kreditu.

Btw. Chci si koupit z kreditu Privilege Pass za 200euro, máte s tím někdo nějakou špatnou zkušenost?

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Už se o nic pokoušet nebudu, nabídli mi 100%, takže jsem si jen posunul platnost kreditu.

Vidím to stejně, je to už jen na případné posunutí platnosti kreditu.

0 Citovat

Vzhledem k NOTAMu z Rakouska od 16.7. jsem si nakoupil několik letů z kreditu na Balkán za 9,99 Euro, tak doufám, že v první polovině září už to zase poletí...

0 Citovat

Dobry tip, aj vzhladom k mozneho re-routu z VIE na BUD, ktore mi viac vyhovuje. 

Akurat, ze spravit zmeny je aspon v systeme cez web mozne len do 3hod pred terminom povodneho zruseneho letu. Alebo islo to niekomu v systeme aj potom? Pripadne nechavate to na vyriesenie potom cez infolinku? Lebo do toho povodneho terminu je to stale len v rovine tipu/odhadu ci v sept/okt bude mozne letiet na Balkan a bez testov.

0 Citovat

Jak dopředu Wizz ruší lety? Jsem totiž v Portugalsku a podle všeho do Vídně neodletím. Mám FR OPO-VIE a to je pořád v prodeji, potom jsem po včerejším notamu koupil LIS-VIE s W6 s tím, že ti mi to aspoň zdarma přebookují do BUD, kam byla letenka mnohem dražší. Ten let do VIE je taky pořád v prodeji... 

Tak teď jsem trošku nerozhodnej jestli 1) začít bookovat lety jinam nebo 2) jestli vyčkat a doufat že buď A) lety poletí B) Lety zruší a W6 mě přehodí na let do BUD.

0 Citovat

Teď poslední dobou ruší Wizz lety na poslední chvíli... :-(


0 Citovat

filip9500 napsal(a):

Dobrý den,


V sobotu chci letět do neapole cca  na týden z Vídně společnosti wizzair. Máte nějaké zkušenosti s cestou, doporučujete ji? Nenašel jsem, že by v zemi bylo nějaké výrazné omezení a neměla by být ani povinnost registrace, možná formulář. 


Dva týdny zpět jsem byl ve Španělsku a tam chtěli formulář, který jsem vyplnil a dal jim ho, oni ho hodili na letišti někam na hromadu k dalším a šlo se dál.


Jsme v Římě. Povinné roušky v uzavřených prostorách, MHD. Lidé je často dobrovolně nosí i venku. Všude desinfekce. 

Jinak pohoda, omezení žádná. Nejezdí úplně všechny husy z letiště, nejsou otevřený všechny hotely a každá restaurace, ale rozsah služeb v pohodě.

0 Citovat

Ano o chvilu Vam VIE-OPO 27.7. zrusia, lebo uz nie je v predaji. 

0