Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Jj, ještě tam ke slovu přichází cena letenek - každá další rezervace s Flexem musí být stejně drahá nebo dražší. Jinak při zrušení z tvé strany, dostaneš jen novou cenu mínus poplatek za Flex. 

U zrušení ze strany Wizzairu to nejspíš nikdo vědomě nezkoušel - např. původní letenka za 10 + Flex za 11, změníš ji na novou za 5, Wizz let zruší - kolik ti ale bude vracet? 21 nebo 16? Tipuji, že 16.

0 Citovat

Skoro urcite 16, nova cena letenky prebije starou. Jen jak rika Michal, nejde to delat donekonecna, jelikoz furt musis kupovat stejne drahe/drazsi letenky. Pokud jsi ale zacal na par stovkach, tak to v dnesni dobe vyjde driv, nez v tom budes mit nejaky vetsi cifry.

0 Citovat

mam tam 60eur. pokial do toho prihodim dalsich 10 20, je to ok. priorita je neprist o tych 60.

pripadne si pockat na dalsiu akciu 'flex za euro' .. platnost kreditu konci 1/2021

0 Citovat

Podařilo se někomu v posledních měsících posunout zrušený let o více než dva měsíce?

Volal jsem na linku a zatím bez úspěchu. Že to jde jen o měsíc (online by mi to šlo až o dva). Víc "nemůžou".

Po asi trojím přemlouvání, ať se zeptá supervisora, že se ho tedy zeptá a zavolá za 10 minut zpátky. Zpětný hovor ani po půl hodině nikde :D

0 Citovat

Načo by ti volali naspäť, vedia že zavoláš:)

0 Citovat

Pravdu díš. Doteď se nikdo neozval. Vypadá to zítra na další kolo.

0 Citovat

Ne. Ptal jsem se kolik by stalo to posunout o vic jak 2 mesice... pry 30eur/gbp... uz si nevzpominam. 

0 Citovat

Druhý pokus a taky neúspěšný. Tenhle operátor už aspoň tvrdil, že jinak 60 dní (jak mi to ukazuje online). Ale doby smlouvání na lince jsou už asi pryč.

0 Citovat

Má někdo vysledováno v jakým časovým horizontu ruší wizzáci lety? Dělají to i na poslední chvílu (2-3dny před odletem) nebo je aspoň trochu nějakej standart cca těch 14dnů? Chápu, že v dnešní době, se všechno svádí na covid a rušit lety můžou jak chcou, ale přece je tady spousta z vás, co s nima lítá často, tak má trochu přehled. Díky.

0 Citovat

kludne aj par dni pred odletom najma kvoli covidu. ale zvycajne aj mesiace vopred

0 Citovat

Teď v zimě to ruší s předstihem, v létě to bylo s max 2 až 3 týdením předstihem. Což ale může být dáno tím že na to mají teď více času. :DDD ale pro představu MXP - HBE rusili tento týden s datem odletu 21.12.

Nemám teď rezervaci, která by vydržela nezměněná do 3 dnů před odletem. Zatím se vždy posunul odlet aspoň o 10 minut :D (což znamená možné refund) Takže z mojí zkušenosti jsou v tomhle docela seriózní a davaj vědět celkem včas. 

0 Citovat

Já právě s nima letenky kupuju vyjímečně, první lety změnili taky v podstatě během pár dnů, ale teď další let, co bych potřebovala vyjímečně zrušit já, tak se drží a nic nezměnili, jen osekali termíny, ale jak naschvál, ten můj ne :-) Mám je koupený asi už 2měsíce na 29.12. a zatím,  žádná změna :-D kruci :-D

0 Citovat

Oblibena akce u ruzovych Madaru - Wizz flex za 1 EUR. Pouze 30.11.2020.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Já právě s nima letenky kupuju vyjímečně, první lety změnili taky v podstatě během pár dnů, ale teď další let, co bych potřebovala vyjímečně zrušit já, tak se drží a nic nezměnili, jen osekali termíny, ale jak naschvál, ten můj ne :-) Mám je koupený asi už 2měsíce na 29.12. a zatím,  žádná změna :-D kruci :-D

Jestli osekali data okolo tak pravděpodobně tvůj let vydrží. Ale stát se může cokoliv.

0 Citovat

Zrušili všechny lety do 19.12., zbytek zatím drží, takže je otázka, zda už to nechaj a poletí nebo to ještě zruší třeba do konce roku všechno...

0 Citovat

Dik za echo, uz som veru 1€ flex necakal, ale je to tu a ja mam v oktobri takmer kazdy den nejaky let :D

0 Citovat

Take mi sviti cca 30 rezervaci v profilu.. :-)

0 Citovat

Mate nekdo tip na nejakou zajimavou letenku ve skvelem pomeru cena/vykon? Idealne 10eurovky.. Ja bral treba BTS-LED na 10/2021. 

0 Citovat

Nova linka do Pardubic (PED)?

0 Citovat

To bude asi LED :-D

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

To bude asi LED :-D

Ano, preklep. Velmi povedeny v tomto pripade :-D. Pardon. 

0 Citovat

na oktober tam bola tiez Odesa z Bratislavy a Heraklion z Viedne sa dal za 40e/RT

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Mate nekdo tip na nejakou zajimavou letenku ve skvelem pomeru cena/vykon? Idealne 10eurovky.. Ja bral treba BTS-LED na 10/2021. 

 

10 eurovky to sice nejsou, ale jak jsem psal ve vedlejším vláknu tak:

 

Michael napsal(a):

[citace="Michael"]

Dají se najít docela zajímavé letenky na říjen za 20€ RT s WDC. 

Vídeň-Mykonos

Vídeň-Yerevan

Vídeň-Menorca

Viden-Malaga

Vídeň-Prishtina

Vídeň-Podgorica

Viden-Zakyntos

Viden-Alghero

Viden-Porto

Viden-Tallin

A bude toho pravděpodobně více. 

 

Ceny víceméně na říjen z Vídně stále aktuální s tím rozdílem, že je dnes Wizz Flex za 1€. Jen Jerevan je zhruba za 30-40€ RT, což je stále super cena. 

A pravděpodobně toho bude více. 

Případně z Prahy na Kypr v dubnu za cca 1000kc, ale míst moc není, takže se to možná rychle vyprodá. A potom skoro celý říjen cca 1100kc RT.

Praha - Tirana od ledna do března cca za 600, ale otázkou je, zda se vůbec poletí.

 

[/citace]

 

0 Citovat

Zobral som Suceavu za 20€ RT, odtial busom do Iasu a odtial busom do Kisineva (cela trasa do 300 km). Rumunskom som len prechadzal, takze zaujimave po kazdej stranke v mojom pripade. Pravdepodobne este flexnem na odlet domov z Bukuresti, alebo potiahnem do Odesy ... uvidime.

Zobral som aj Porto - ma to potencial na Madeiru alebo Azorske

0 Citovat

Ja som zobral na

Marec berlin brandenburg

September maltu

oktober alghero, petrohrad, suceava, jerevan, faro (tu som sa odrbal a neprikupil flex)

Verim v posuny letov a vyskladanie si letneho ci vianocneho itineraru :)

0