Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

kobracek napsal(a):

Ono wizzair už zase vrací 20% navíc i za letenky placené kredity nebo je za letenky Za peníze? Vy do toho jdete i za reálné peníze?

 

Potebuju pouze prodlouzit platnost kreditu. 

0 Citovat

Za kredity nevracia 20%

Ono ide len o predlzenie kreditu

Ja do toho realne peniaze davat nebudem, kreditu mam stale kopu

0 Citovat

Kredit prodloužit potřebuju, tak ještě vyčkám a jdu do toho :)

0 Citovat

Taka by se hodilo pár desítek euro protočit.

Edit: tentokrát asi budou rychlí. Anglie-Itálie je snad každá kombinace vyprodaná 😃

0 Citovat

Edit2: zrovna před pár dny jsem ze záložek smazal odkaz na slovenský notam a stránku s vyhláškami. Nemá někdo? Od Slováků čekám zákaz taky a mám tam vyhlídnutý pěkný tarif 😃

Zkouším to teď hledat znovu a nedaří se mi.

0 Citovat

https://sofiaglobe.com/2020/12/2...s-from-uk/

 

Bulharsko ban na lety z UK do 31/1/21

0 Citovat

Na to jsem už koukal. Zakoupena Varna-Liverpool a nyní se těším na Jéžíška v podobě prodlouženého kreditu...

0 Citovat

Nemecko tez od pulnoci 

https://m.bild.de/politik/inland...obile.html

 

Omg Wizz z UK do D vubec nelita tak neni co bookovat😂

 

 

 

 

 

 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Na to jsem už koukal. Zakoupena Varna-Liverpool a nyní se těším na Jéžíška v podobě prodlouženého kreditu...

 

Proc jsi nebooknul let z UK? Do UK to na 100% nevidim.

0 Citovat

Taky bych pro sichr bookoval určitě let z UK.Uz tu bylo,že litali s pasažéry jen jeden směr. A ty zprávy v médiích nelze brát vážně ohledně toho jak ten zákaz skutecne bude a Notam asi ještě není.

0 Citovat

ra.pav33 napsal(a):

[citace="Michal"]

Na to jsem už koukal. Zakoupena Varna-Liverpool a nyní se těším na Jéžíška v podobě prodlouženého kreditu...

 

Proc jsi nebooknul let z UK? Do UK to na 100% nevidim.

[/citace]Chtěl jsem, ale v daném směru jsem nenašel nic ve výšce mého kreditu s omezenou platností. Bylo to dvoj trojnásobně dražší. A podle výstupů z novin je zákaz oboustranný.

Německo-Anglie jsem u Wizzairu hledal a nemají ani jednu linku 😃

0 Citovat

Tak UK-BG uz je prodej zablokovanej do 5/1/2021

0 Citovat

Hlásím úspěšně zrušenou a refundovanou Varna-Liverpool na Štědrý den. Pěkný dárek, co odsunul problém s platností kreditu o 1 a 3/4 roku.

0 Citovat

Tez jsem uspesne protocil LTN-KSC

0 Citovat

Další zajímavý zážitek z infolinky. Měl jsem zrušené zpáteční PRG-LCA a koupeno za kredity VIE-CFU oneway. Potřeboval jsem tedy jeden let z "pražské" rezervace přebookovat na CFU-VIE a druhý refund. Nejdřív jsem se dovolal nějakýmu Indovi, kterej když slyšel co chci, říkal že v žádným případě a že už tam pracuje dva roky a nikdy mu toto nedovolili udělat, říkal, že to musí být same country...blablabla.... Když jsem mu pověděl o svejch jinejch rezervací u kterých to šlo, řekl že mám tedy zavolat za půl hodiny, že to probere se šéfem. Volám za půl hodiny a zvedne to nějaká slečna (asi Maďarka), řeknu jí co chci a během 3 minut vyřízeno.

Zvláštní... máte-li tedy na ně nějaké spešl požadavky je na místě se jen tak nevzdat.

0 Citovat

Dá se podobná finta použít i na Norwegian? Respektive prodlouží se tomu kreditu platnost nebo ho vrátí se stejnou jako předtím?

0 Citovat

Chtěla jsem na lince prodloužit o týden nad těch 60 dnů, protože běhěm 60 dnů nebyl žádný let. Dostala jsem odfuck že vůbec, ať si požádám o refund. Tak jsem tak udělala a místo 40 euro jsem dostala na kredit 120 euro :D

Z Malpensi se da za 9,5 euro letět OW na Grand Canaria 4.1. tak to asi vezmu a počkám tam, dokud pandemie neskončí :D

0 Citovat

Wizz mi dal vánoční dárek. Na Vánoce koukám, že se mi na útěk přikutálely doplatky z refundovaných letenek. Dohromady asi 600. To je tak, když neletím na Tenerife ani do Maroka.

0 Citovat

To chceš. Sedíš na letišti v Polsku, za 2 hodiny to má letět, checkin nejde udělat online, takže nemáš letenku, zaplatil jsi 3400 za testy pro 2 a přijde ti tohle 😁


271f197c-480a-4f11-830a-fdc0346355d9.jpeg

0 Citovat

peternet napsal(a):

To chceš. Sedíš na letišti v Polsku, za 2 hodiny to má letět, checkin nejde udělat online, takže nemáš letenku, zaplatil jsi 3400 za testy pro 2 a přijde ti tohle 😁

 

O kolik? O 5 minut nebo 5 dni?

0 Citovat

Co je špatně? Podle letiště to má normálka 15:55 odletět.

0 Citovat

ra.pav33 napsal(a):

[citace="peternet"]

To chceš. Sedíš na letišti v Polsku, za 2 hodiny to má letět, checkin nejde udělat online, takže nemáš letenku, zaplatil jsi 3400 za testy pro 2 a přijde ti tohle 😁

 

O kolik? O 5 minut nebo 5 dni?

[/citace]

Přesně 5 minut, úplně nabourané plány :-D


6536c4e0-f1f1-4040-9cef-bf4c0c4bff2c.jpeg

0 Citovat

Ježíííš 5minut, já čekala nějaký drama... :-D 

Tak šťastnou cestu a příjemnej pobyt :-) 

0 Citovat

Drama bude po prilete :)

0 Citovat

Tak mi teď na lince taky bylo vysvětleno, že o víc než 60 dní nejde zrušený let posunout, a to ani v případě, kdy jsou na té lince zrušeny všechny lety v nejbližších 60 dnech. Má cenu tam volat znova?

Mimochodem, jak protřídili lety z Pardubic do Kyjeva na jeden týdně, udělali mi z letu do Kyjeva a za 4 dny zpátky let z Kyjeva a zpět v ten samý den. 😂

0