Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

jo, já tady psala to samé včera :/

0 Citovat

Operátor mi tvrdíl, že je to ve Všeobecných podmínkách, ale tam jsem v české i anglické verzi našel jen 30 dní.

0 Citovat

Update: zavolal jsem podruhé a místo asi Ukrajince jsem vyfasoval nějakého zřejmě Orientálce, řekl jsem mu, že si to nemůžu změnit sám, protože nejbližší 2 měsíce na té trase prostě nic neletí, on se mě zeptal na data (asi škoda, že jsem se neodvážil říct místo března třeba květen, ale nechtěl jsem ho dráždit) a za minutku bylo změněno. O nějakých limitech mi neřekl ani slovo...

0 Citovat

wow, tak to teda koukám, asi jsem to měla ještě zkoušet:/ 

To mě tak nebaví, když se člověk nemůže spolehnout na jasně daný postup a musí spoléhat na to, jak se ten či onej zrovna vyspí....

0 Citovat

Tak se mi přátelé podařilo vyhrát nad Wizzem s PRG-TIR na 4.1. :D dostal jsem 3x Rebook na oneway, behěm 14ti dní :D sice to bylo o hodinu později, o hodinu zpět, a pak zase o hodinu později... :D ale ve výsledku dovolili 120% refund :D jsem spokojený.. samozřejmě jen z části

0 Citovat

A ty si ktory michal ? :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):

A ty si ktory michal ? :)

Iný Michal :D

 

já jsem Michal ze strany 77

0 Citovat

ahoj kdyz mam od Wizzairu zakoupenou letenku, ale zeme je uzavrena (Armenie) takze dopravce me tam neni schopen dopravit, tak mohu dostat penize zpet nebo rebook na jine datum bez doplaceni ceny?

 

dekuji

Jirka

0 Citovat

Ne, pokud poleti tak penize v lisi. Dopravce je schopen te tam dopravit, ale ty nejs8 schopen letet, coz neni chyba na strane dopravce

0 Citovat

Mno teď má uzavrenej prostor a zastavene lety takže je to vyšší moc nebo není schopen dopravce mě tam dopravit?:)

0 Citovat

To řeš s Wizzem, ale v zásadě platí, že pokud let proběhne, tak je to tvůj problém že nejsi schopen letět.

0 Citovat

Jj to vím, jde mi o to když neprobehne:)zda je refund nebo i moznost bezplatného rebookingu:)

0 Citovat

Předpokládám, že je to VIE-EVN, stačí počkat oni to zruší, protože ty lety budou prázdný. A když nezruší, tak to znamená, že lety jsou relativně obsazený, tzn. pravděpodobně budeš moci do země letět.

edit: jde i rebook (na "comparable route") i refund, ty teď vyřizují rychle on žádosti jsem čekal 3 dny a peníze na kartě

0 Citovat

Dneska mi přišel mail, že mi ruší srpnový let Praha - Tirana. Možnosti změny přes web pouze Katovice - Podgorica nebo Norimberk - Skopje. Ach jo, musím rodině dovolenou naplánovat jinam...

0 Citovat

Linka Praha-Tirana konci k 26.3.2020, dle letoveho radu Wizzairu :-(

0 Citovat

Posílám jen pro info zasaženým zrušením linky W6 z Vídně do Maroka. Zrušenou Marrakesh bylo možné po telefonu rebookovat na Tenerife. Ale na webovkách alternativní let nenabízí, je potřeba volat.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Linka Praha-Tirana konci k 26.3.2020, dle letoveho radu Wizzairu :-(

Ještě, že jsem to prozřetelně koupil na léto z BER;-)

0 Citovat

Kurnik, tos musel mít pořádného tucha, vzít místo Prahy Berlín!? Že v tom byla cena ty vykuku 😅

0 Citovat

Brutální rozdíl pro 4 lidi:-)) 16 EUR vs. asi 2500 Kč/os.   Ale třeba zruší i toto:-(

0 Citovat

Já to věděl 😅

0 Citovat

Wizz prehodil lety do Abu Zabi na februar, marec a april Dubaj. Pozitivna zmena, do Dubaja sa da cestovat bez karantennych obmedzeni, uvidime, ci sa to bude aj naozaj lietat.

0 Citovat

Kdyby to udělal ještě s těma letenkama za 0,20 EUR, bylo by to na lahev šáňa

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Linka Praha-Tirana konci k 26.3.2020, dle letoveho radu Wizzairu :-(

 

To snad ne... Z Vídně to stojí mailant a dojet ze Zlína do BER mě vyjde pomalů jak cena letenky RT s přespáním navíc... Škoda PRG... 

0 Citovat

Z Budapesti take konci Tirana ke 26.3.2021 bohuzel, takze zbyva Vie

0 Citovat

Velka skoda. Snad aspon Viden se udrzi. 

0