Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Tak skusim pozriet do 30 dni. Je mozne, ze som skusal iba viac ako 30 dni, a po novom tam uz bol doplatok.

Inak v notifikacii o zmene mam tiez 60 dni.

0 Citovat

Na Marec vidim VIE - MLA za 9,99 € takze 10 eurovky zatial ostavaju?

3 dni dozadu slo posunut este 60 dni, eh s to Larnacou som otalal, takze z juna mam zrazu (nerealny) maj .

Batozinu riesili poliaci, mne osobne to vobec nevadi ... American tourister a Odlo to isti :)

https://www.fly4free.pl/wizz-air...ln-wiecej/

 

0 Citovat

Mám to taky, takže to vypadá, že buď jim to nefunguje a nebo o 60 dni na infolonce. Mám pocit,  že jsem to tu už někde v diskuzi četl 

0 Citovat

V Plan/Fare finder to sice ukaze 9.99, ale po dalsim kroku v rezervaci to uz ukazuje 14.99. Bud tam maji chybu, nebo zmenili minimalni cenu a nemaji to na webovkach uplne v poradku. 

0 Citovat

Z Prahy zmizely lety do Varny, Larnacy, Bari? Buď špatně koukám, mají technické problémy nebo opravdu zrušili lety?

0 Citovat

Vypada to na dalsi zrusene linky. Zbyva tedy Kutaisi a Kisinev..

0 Citovat

Zrejme asi zruseno 😢

0 Citovat

Tom napsal(a):

V Plan/Fare finder to sice ukaze 9.99, ale po dalsim kroku v rezervaci to uz ukazuje 14.99. Bud tam maji chybu, nebo zmenili minimalni cenu a nemaji to na webovkach uplne v poradku. 

Třeba VIE-EVN je za 9,99€ na duben. Asi očekávají zrušení 😃

0 Citovat

Mimochodem, jde vám požádat o vrácení peněz za zrušený let? Mě to automaticky nabídne pouze možnost zdarma přesunout, nebo kredity Wizz s tím, že někdy "později" si budu moci požádat o navrácení částky.

0 Citovat

Nejde a ani si nepamatuju, že refund by šlo udělat jinak než prvně přes kredit. Ale možná se mýlím, z 20 rezervací jsem refundoval na peníze jedinou.

0 Citovat

neplatil si to kreditmi?

inak mne teraz tiez prisli chachre-machre s Varnou v juli, asi to necham tak, fakt lepsie mat teraz z toho flexibilnu letenku

0 Citovat

Já ještě u W6 refund na peníze nedělal, vždycky to šlo do kreditů. Platil jsem to kartou. jen mi je divné, že tam prostě ta možnost, ani z kreditů, není. 

Jo, s těma flexi letenkama máš pravdu, jen už jich mám nějak moc :-)

0 Citovat

Musis nejdriv pozadat o kredity a pak o prevod penez zde: https://wizzair.com/en-gb/wizz-c...on-request

0 Citovat

Aha. Díky! 

0 Citovat

Ked sa dobre pametam, tak kedysi bolo potrebne potvrdit zmenu do 14 dni, inac sa potvrdila automaticky. Snad tento aktualny "flex" nie je tiez len docasny.

0 Citovat

voughne napsal(a):

Ked sa dobre pametam, tak kedysi bolo potrebne potvrdit zmenu do 14 dni, inac sa potvrdila automaticky. Snad tento aktualny "flex" nie je tiez len docasny.

 

Nekde mi moznost rebookingu visi uz par mesicu.. a porad to drzi :-).

0 Citovat

Ja mam tiez uz vsetky letenky pomene od Wizzu. Zatial som im nic neodkyval. Nechavam to na poslednu chvilu pred povodnym odletom. Od zmeny prveho letu ubehli asi 3 mesiace a "flex" stale drzi. Platilo, ze zmena by mala byt mozna az do 3 hod. pred odletom. Tak snad to vydrzi.

0 Citovat

Přátelé, před asi deseti dny nebo dvěma týdny jsem tu spekuloval, zda koupit nebo nekoupit letenky z Berlína do albánské Tirany, že mám v únoru týden volno. To volno mi začíná už za týden a tak se potřebuji rozhodnout. Pokud se nepletu, stále by to mělo být technicky bez problémů: do Berlína se na letiště smí bez testu, vstup do Albánie je volný bez omezení, zpátky z Albánie mě snad také pustí bez testu do letadla směr Berlín (tady si nejsem úplně jistý) a z Berlína pak snad bez problémů a bez povinných testů jakožto tranzit odjedu zpět do ČR a nic po mně chtít v Německu nebudou. Vím, že pak mám jít na testy tady v ČR, to teď ale neřeším. Jde mi o to, zda mi v těch neustále donekonečna se měnících nařízeních a opatřeních něco neuniklo a jestli tedy teoreticky cesta do Albánie a zpět přes Berlín je bez testů průchozí. Já myslím, že asi jo, ale už se v těch zmatcích pomalu ztrácím, tak budu rád za názor :-) . Díky

0 Citovat

ztrácí se úplně všichni a je to naprosto normální stav

0 Citovat

Myslím, že v současné situaci je týden strašně dlouhá doba... Já tu Tiranu odpískal... 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Myslím, že v současné situaci je týden strašně dlouhá doba... Já tu Tiranu odpískal... 

Ja take. 

0 Citovat

Ja vim, za tyden se toho muze zmenit spousta. Ovsem jak uz asi mesic pozoruju ceny na trase Berlin - Tirana a zpet, par dni pred odletem vzdy prudce stoupaji (vim, je to bezny jev) a jelikoz bych bral i deti, ktere budou mit jarni prazdniny a byli bychom tedy tri osoby, je rozdil dat za jednoho 35 euro za jeden smer nebo treba 110 euro (i do takovych i vyssich hodnot se ceny pred odletem do Tirany splhaji). To uz je pak pro tri lidi rozdil 6000 korun v jednom smeru, jestli to koupim ted a nebo dva dny pred odletem. Takze se musim rozhodnout ted a celkove kdyz si dam vsechna rizika a nejistoty dohromady, asi to spise take odpiskam. Navic u Wizzu u nejlevnejsiho tarifu nejde pokud vim menit bezplatne termin cesty, coz napr. u Ryanu jde. Tak asi nebudu riskovat, ze se to behem toho tydne podela :-)

0 Citovat

tak si kup wizz flex(cca 20EUR/osoba/zpátečka) a máš klid, let si můžeš přehazovat na jiný termín i trasu, samozřejmě s případným doplatkem kdyby nová letenka byla dražší než ta původní. Možná máš nějaké dummy rezervace s wizzem s tím eurovým flexem, pak není co řešit.

0 Citovat

Já tu Tiranu nechám asi víc na jaro. Ta trasa Neapol - Tirana v L-410 mě celkem láká, tak bych to tak spojil... 

0 Citovat

Pokud nemas nakoupeny flex za 1 euro pak muzes koupit trasu Oslo-Stavanger kde vyjde flex na 11euro/zpatecka a pote zmenit na trasu Berlin-Tirana. Teda normalne by to melo jit, posledni dobou to ma Wizz nejaky rozbity a obcas kdyz chces vyflexovat nejakou destinaci za jinou, tak to nejde (haze to sold-out, byt nova rezervace udelat jde). Takze vlastne toto nedoporucuju :-D. 

0