Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Na pátý pokus volání na asistenční linku Wizzair se mi podařilo posunout o 60 dnů i druhou rezervaci z těch, kde jsem o to stál nejvíc. Uvidíme, snad to bude možné proletět. Ten nekonzistentní přístup jejich asistentů na telefonu je ale masakrální 😄.

0 Citovat

Když kupuji letenku u W6 pro někoho jiného, tak to nemůžu zaplatit ze svého kreditu??? Nenabízí mi to tu možnost při platbě...

0 Citovat

Musíš letět taky.

0 Citovat

Z kreditu môžeš kupovať letenky len pre seba a pre osobu, ktorá s Tebou letí. Ale na letisku už nikto nekontroluje, či tá osoba cestuje s Tebou ale nie. Takže letenku si musíš kúpiť, musíš si spraviť check-in, ale letieť nemusíš.

0 Citovat

Myslel jsem, že podmínka letět platí jen pro nákup v rámci klubu. Ale nejde to ani za plnou cenu. Ok.

0 Citovat

Teraz som chcel zmenit gruzinsko za kazachstan no uz to nejde, maximum je armensko a azerbajdzan

0 Citovat

Jo mění to za pochodu. Alternativy ubývají více než přibývají. Ještě před 2 týdny šla přehodit Kréta na Rhodos nebo Kypr. Dnes už to nejde. Zase u posunutého Korfu přibyla alternativa změny na Zakynthos. Člověk se musí přizpůsobit nebo je ukecávat na lince 🤔.

0 Citovat

Ahoj, od Wizzu prave prisiel email, ze pre let smerom na Schwechat je potrebny negativny PCR test a registracia v novom online systeme. Online system vsak pise, ze ked som len transit, tak sa nemusim registrovat a ani mat test. Ma niekto skusenost ako to berie Wizzair? Ideme z Tenerife smer Schwechat a nasledne na Slovensko. Ide mi o to, aby nas pustil Wizzair na palubu. Dakujem

0 Citovat

Ahoj, potrebujem potrebujem predĺžiť platnosť 12€ kreditu. Nemáte náhodou niekto tip na let, ktorý by mohol byť zrušený?

0 Citovat

Tady bude problém vůbec něco koupit za 12 euro, skoro bych se na to vybodnul. Zkusil bych na květen VIE-MXP ideálně zpáteční v úterý, čtvrtek nebo sobotu a zpět v jeden z těchto dnů, ale v jiný než tam. Pak taky ty různé gruzie, arménie a kazachstány, tamje ale problém vyšší ceny.

Edit: VIE - MXP březen 2022 stojí letenky 12.99 - ty jsou podle mě jistota změny. Při nejhorším si uděláš výlet do Itálie.

0 Citovat

Ďakujem, kúpil som spiatočný do Milána za 18€. (z 12€ kreditu, ktorý mal expirovať o 3 týždne + 6€ z kreditu, ktorý expiruje za rok.) Dúfam, že o rok nebudem riešiť rovnaký problém :) .

0 Citovat

Měl jsem na květen letenky do Arménie (ještě z doby, kdy jsem doufal, že se bude letos cestovat normálně) a zrušili všechny lety do května a v květnu středeční rotaci. Nedivil bych se, kdyby zrušili potom i tu rotaci jednou týdně.

0 Citovat

Už asi pátá změna na linkách Vídeň-Lisabon-Porto... Lisabon zrušená páteční rotace v květnu a červnu, už jen středa + neděle.

0 Citovat

Michael napsal(a):

Měl jsem na květen letenky do Arménie (ještě z doby, kdy jsem doufal, že se bude letos cestovat normálně) a zrušili všechny lety do května a v květnu středeční rotaci. Nedivil bych se, kdyby zrušili potom i tu rotaci jednou týdně.

 

Jj. Taky jsem měl zakoupenou Arménii na přelom března a dubna, bohužel zrušeno.

0 Citovat

Povodne som bol optimista na lety v maji, no dnes sa zacalo s rusenim.

Island z viedne na cely maj zruseny :(

0 Citovat

Má někdo tip na zpáteční letenky po 10 eurech na zimní letový řád 21-22? Daří se mi najít levně pouze jednosměrné, rád bych přebukoval právě zrušené letenky koupené s flexem za euro.

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Povodne som bol optimista na lety v maji, no dnes sa zacalo s rusenim.

Island z viedne na cely maj zruseny :(

To já jsem si před půl rokem věřil v lednový Jerevan nebo únorové Maroko. Teď už jsem takový pesimesta, že kašlu na akce s TAPem, ani nic nekupuji s Wizzem za kredity na příští rok. Nemá to cenu.

S Wizzem mám ještě nějakých 10 rezervací. 3/4 poposouvané, tak je před letem směním zpět na kredity.

0 Citovat

No já mám Island na začátek července a trochu doufám, že ta situace bude o něco lepší. Mám ho za dobrý peníze a nerad bych ho rušil. Ale uvidíme podle situace...

0 Citovat

Takhle mám Kazaň na začátek července a pomalu přestávám doufat, že Maďarsko otevře hranice a že Rusové budou vydávat víza. O měsíc později Kazachstán a ten samý příběh. Ono ani nějak moc nevěřím ani říjnovému Abú Dhábí s dubajským expem. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Takhle mám Kazaň na začátek července a pomalu přestávám doufat, že Maďarsko otevře hranice a že Rusové budou vydávat víza. O měsíc později Kazachstán a ten samý příběh. Ono ani nějak moc nevěřím ani říjnovému Abú Dhábí s dubajským expem. 

Tranzit přes MLR byl vždy povolený, ne? 

Rusko se asi neotevře, to bych se dost divil. 

0 Citovat

U Maďarska pro občany V4 snad ano, ale byla/je tam nějaká zvláštnost týkající se v jednom směru MHD.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Takhle mám Kazaň na začátek července a pomalu přestávám doufat, že Maďarsko otevře hranice a že Rusové budou vydávat víza. O měsíc později Kazachstán a ten samý příběh. Ono ani nějak moc nevěřím ani říjnovému Abú Dhábí s dubajským expem. 

Abu Dhabí jsem si posunul na listopad a trochu doufám ještě v nějakou změnu, abych si to posunul na prosinec. Stále jsem trochu optimistický v tom, že většina Evropy bude na podzim proočkována a s testem to snad půjde. Ale kdo ví, třeba jsem fakt až moc optimistický a jediný, co mi možná tak vyjde je Santorini (kam vlastně ani moc nechci) na srpen za 30 éček (s flexem a teď i možností zrušení/posunutí zdarma).

0 Citovat

S Abú Dhábí mi hýbli, tak to nechávám být do října. Čistě teoreticky by měl jít posun přes linku o 60 dní. Posouvat plánuji až případně pár dní před letem. Tohle desetieurovka zrovna nebyla.

0 Citovat

Nejak nam Wizz zacal osekavat alternativne letiska, prisla dalsia zmena na moju Larnacu, ale minule sa tusim dalo vybrat ako alternativa Rhodos a Kreta, teraz uz nie je v ponuke nic len ta Larnaca.

0 Citovat

najhorsie ze niektore nejdu nic ine len refundovat - kedze alternativne letiska nie su (v pripade takej Varsavy z Viedne je len ako alternativa Varsava z Budapesti) a ked teda uz toto akceptujem, tak nie su ziadne datumy...

0