Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Michal napsal(a):

Potvrzuji úspěšnou změnu Menorky za Tenerife. Během pěti minut na lince. V rebookovacím pickeru pochopitelně TFS chybí.

Skusal som asi pred 2mesiacmi tiez zmenit VIE-FAO na VIE-TFS ale nedalo sa…

Preco pri kratsom lete na Menorku to slo sa fakt divim… Pouzil si nejaku novu vyjednavaciu fintu?

0 Citovat

indierock napsal(a):

[citace="Michal"]

Potvrzuji úspěšnou změnu Menorky za Tenerife. Během pěti minut na lince. V rebookovacím pickeru pochopitelně TFS chybí.

Skusal som asi pred 2mesiacmi tiez zmenit VIE-FAO na VIE-TFS ale nedalo sa…

Preco pri kratsom lete na Menorku to slo sa fakt divim… Pouzil si nejaku novu vyjednavaciu fintu?

[/citace]

Spanelske ostrovy, spolecny jmenovatel.

0 Citovat

indierock napsal(a):

[citace="Michal"]

Potvrzuji úspěšnou změnu Menorky za Tenerife. Během pěti minut na lince. V rebookovacím pickeru pochopitelně TFS chybí.

Skusal som asi pred 2mesiacmi tiez zmenit VIE-FAO na VIE-TFS ale nedalo sa…

Preco pri kratsom lete na Menorku to slo sa fakt divim… Pouzil si nejaku novu vyjednavaciu fintu?

[/citace]Použil jsem taktiku: Dobrý den, mám od vás změnu letu na Menorku. Nyní je odlet i přílet ve stejném dnu. Rád bych rebookoval na jinou španělskou destinaci, ale bohužel není v pickeru.

0 Citovat

Prosím, 17.6. máme letět z Katowic na Sardinii. Chápu, že do Polska se nedostaneme ani na přesun na letiště? 

Dobrý je, že nám Wizz o hoďku posunul let a tak ho můžeme zdarma zrušit i v den odletu. Co myslíte, dostaneme se? Času je ještě dost. 16. (den před odletem) jsme objednaní na antigen. 

0 Citovat

Nedostanete se kam? Do Polska? Hranice nejsou zavřené. A už vůbec ne pro tranzit, na ten myslím nepotřebujete ani test. Poláci se pred odletem budou řídit tím, co vyžaduje Itálie. 

0 Citovat

Btw má někdo z doby covidové zkušenost s tím, že zrušili všechny lety na dané lince (např. odlet v lednu), nechal to vyhnít a až byly např. v květnu znovu vypsané lety, že zavolal a nechal si to přebookovat?

0 Citovat

Zkoušel jsem a poslali mě do háje, s tím že nejde rebook po odletu nebo třeba jen do 14 dní po odletu. Nebo něco takovýho... 

0 Citovat

Tak tu Astanu budu muset zkusit posunout o 60 dní, pak počkat na zrušení a sunout jako hrdobec :-D

Letos to nevypadá na otevření: https://www.mzv.cz/nur-sultan/cz...o_z_1.html

> Kazachstán notifikoval dne 4.května 2021 prodloužení pozastavení bezvízového styku s 57 státy včetně ČR do 31. prosince 2021 . Turistická víza v současné době ZÚ Kazachstánu v Praze nevydává.

0 Citovat

Co zase dělá ten Wizzair. Právě zrušeny komplet lety VIE-LIS na konec června a celý červenec. To už fakt zůstává rozum stát. Od dubna asi 10. změna.

0 Citovat

Ano wizz se pustil do čistky  :-( já měla Lisabon na prodlouženej víkend v červenci, pořád to posunovali, pak zrušili. Předělala jsem to na Stockholm, taky zrušeno  :-(

0 Citovat

Jak se povedlo změnit Lisabon na Stockholm? Přes operátora?

0 Citovat

Alusko, tak let s Ryanem do Lisabonu, levné zrovna v červenci to ale není. Ne, že bych k Wizzu choval nějakou osobní antipatii, párkrát jsem s nima letěl, když nebylo zbytí... Ale podle zkušeností u mě na prvním místě Ryan.... potom dlouho nic... Easyjet... dlouho nic a úplně na konci Wizz.

Zrovna k tomu Portugalsku, prý tam poslední dobou zase přibývá nakažených z nějaké mutace, tak možná proto...

0 Citovat

Ja jsem se zatim neodvazila u Wizzu nic koupit😂, na to nemam energii a nervy, vsechno predelavat hotel, auto, parkovani...🙄. 

0 Citovat

tatranka: já to napsala špatně, Lisabon jsem převedla na kredity a z těch koupila Stockholm. Cena byla stejná. 

Miguelas:  no právě, s ryanem už je úplně jiná cena, já to s wizzem měla koupený už z loňska za 10éček někdy na začátek května, ale jak to pořád posouvali, tak jsem se dostala až na červenec.  Ryan mi toho loni a letos už hodně zrušil, ale aspoň jsem se díky tomu dostala letos už 2x na Kanáry a teď mám další lety, který si myslím, že z 90% nepoletí, tak z toho třeba nakonec i ten Lisabon, bude :-).... uvidíme.

0 Citovat

Loňský rok mě naučil nic neplánovat dopředu poté, co jsem rušil asi desatero letenek a k nim hotely, auto a zahvězdičkované itineráře v mapě. U destinací v sezóně tak akorát booknu ubytko s co nejdelší periodou pro zrušení zdarma a bez platby předem.

S Wizzem je potěšění obchodovat. Loni Bari, Kréta i Santorini. To vše na účet podniku.

0 Citovat

Ano, Ryan taky něco rušil, ale ne tak masivně. A když, tak do týdne peníze na účtu. Je fakt, že v listopadu a prosinci 2020 mi porušili FUE a ACE. Asi jsem měl za ty roky a stovky letů s FR stesti, že mi skoro nikdy nic nepodelali, kolikrát jsem ale přímo na letištích byl svědkem, že když něco nevyslo, FR vždy přistavil aspoň jeden autobus, klienti Wizz měli smůlu.

0 Citovat

Dřív jsem lítal většinou s Ryanem, ale poslední cca rok vítězí Wizz, z Vídně jsem toho s nimi obletěl hodně. Spousta desetieurovek, to se nedá nekoupit, Ryan je dražší. A nedává 20% navrch při změně/zrušení letu.

0 Citovat

Ale zase při zrušení letu jejich vinou, můžeš letět kamkoliv odkudkoliv, což je myslím fér :-) Já měla s wizzem pár letenek a ani jedno neletělo:-( , takže mám sice 20% navíc, ale vůbec netuším, jak to proletím. 

0 Citovat

V Portugalsku píší něco o Nepálské variantě a UK je vyřadilo ze zeleného seznamu. Na druhou stranu UK má na zeleném seznamu jen země typu jako Austrálie, Singapore, Nový Zéland a podobně.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Dřív jsem lítal většinou s Ryanem, ale poslední cca rok vítězí Wizz, z Vídně jsem toho s nimi obletěl hodně. Spousta desetieurovek, to se nedá nekoupit, Ryan je dražší. A nedává 20% navrch při změně/zrušení letu.

Mám to úplně stejně. 2017-2019 jsme s Wizzem měli minimálně 10 letů ročně a nikdy žádný problém. Navíc jsem měl štěstí asi 10-12x v řadě, kdy jsem vylosoval exit row. V kombinaci s těmi cenami si nemůžu stěžovat.

0 Citovat

Nemá někdo zkušenost? Na pondělí 14.06. máme koupeno VIE - ALC, teď se dívám, že dnes neletělo a v pondělí před týdnem také ne. Přitom vím, že ty letenky prodávali a v pátek letěli normálně.

0 Citovat

Pondělní frekvence Wizz Air Viden - Alicante začíná 14.6., takže byste měli být v klidu.

0 Citovat

Ok, díky. Ale fakt mám za to, že v tom systému ty letenky na prodej byly :-)

0 Citovat

Ahoj,

Wizzair mi včera 9.6.21 změnil let MLA - VIE, který má být 11.7.21 - tzn. 30+. Změna je v době odletu o 5 minut dříve než byl plánovaný let :-) ani nevím proč to posílají. Nicméně když už to posílají mohu rezervaci zrušit a požádat o refund bez poplatku? Docela by se mi to hodilo.

díky za pomoc

0 Citovat

cestujlevnecom napsal(a):

Ahoj,

Wizzair mi včera 9.6.21 změnil let MLA - VIE, který má být 11.7.21 - tzn. 30+. Změna je v době odletu o 5 minut dříve než byl plánovaný let :-) ani nevím proč to posílají. Nicméně když už to posílají mohu rezervaci zrušit a požádat o refund bez poplatku? Docela by se mi to hodilo.

díky za pomoc

 

Mně včera posunuli dva lety, každý cca o půl hodiny. Refund a ani rebook mi to nenabízí, mail přišel jen jako oznámení. 

0