Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

petr.necesany napsal(a):

Poradíte mi někdo? mám v úterý s wizzairem 2 lety, udělané jako 2 samostatné rezervace Řím- Catania, Catania - Praha. Budu muset v té Catanii znovu za gaty do haly přes security check (jakože oskenovat letenku, aby věděli, že tam jsem) nebo můžu zůstat v tranzitním prostoru? Nikdy jsem takhle neletěl, znám buď let jedním směrem nebo přestupní v rámci jedné rezervace... ne 2 samostatné rezervace... díky

Myslim, ze musis vyjst von, a znovu cez security.  Ak mas nahodou odbavenu batozinu, tak ju treba vyzdvihnut, a znova odbavit na nasledujuci let.

0 Citovat

Ano budeš muset ven. Nezávisle na ne/odbaveném zavazadle.

0 Citovat

Poraďte, prosím. Půjde zrušený let v tarifu basic prebookovat na let, ve kterém jsou volná místa už jenom ve vyšších tarifech? 

0 Citovat

Nejde to vyzkoušet online?

0 Citovat

To bych musel koupit poslední pár míst co zbývá na trase KUT-WRO a to se mi nechce. :D Chci si ponechat maximální flexibilitu a tak let měnit na poslední chvili. V basic jde koupit max 7 letenek. A nechci riskovat že by to potom mohlo nejít změnit. 

0 Citovat

Otázka pro ty, co by si nechali za zlatou cihlu vyvratat do hlavy díru.

Jde nějak udělat hack se sedačkama abych sedel spolu se spolucestujícím podobně jako u Ryan stačí zarezervovat ostatní sedačky? Když dělám novou rezervaci, abych je vyblokoval, ukazuje mi to při každém pokusu jine sedačky jako volné. 

0 Citovat

Při plném letu čekat tak půl dne před odlet. Pak už jsou volné jen emergency rows. Ale ani tak to nemusí dopadnout vedle sebe.

0 Citovat

Zdravím Wizz air mi dnes zrušili let měl jsem odletět dnes v 12:50 nabízí mi let o tři dny později zdarma jak řešit kompenzaci auto budu mít na letišti o tři dny déle a Ubytovani též tři dny navíc výdaje 

dekuji za odpověď 

0 Citovat

Výdaje na auto ti nikdo neproplati. Podej žádost o kompenzaci podle nařízení 261. Můžeš získat takto 250 euro.

Ubytování by zajistit měli, s vymáháním to bude o dost těžší. 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Otázka pro ty, co by si nechali za zlatou cihlu vyvratat do hlavy díru.

Jde nějak udělat hack se sedačkama abych sedel spolu se spolucestujícím podobně jako u Ryan stačí zarezervovat ostatní sedačky? Když dělám novou rezervaci, abych je vyblokoval, ukazuje mi to při každém pokusu jine sedačky jako volné. 

Jde, ale není tak spolehlivý jako u Ryanairu. Taky mi to ukazovalo nějak divně, ale ne výrazně, tak jsem aspoň značně zvýšil šance na dobré sedačky. Je to ale pěkná otrava. 🙂

0 Citovat

Tak ve čtvrtek dobrá sranda v Katowicích. Wizz prodal o cca 30 letenek víc, než je kapacita letadla, tak proběhlo losování, kdo do Splitu poletí a kdo ne... Netušil jsem, že i nízkonákladovky dělají overbooking. 

0 Citovat

Hezké :-) Dělá to i Ryanair. Vloni v únoru jsme takhle neodletěli do Palerma z Norimberka. Super pocit, když čekáš u gatu a modlíš se, aby někdo nepřišel a mohl jsi letět. Ale oficiálně overbooking nikdo nedělá, šmejdi :-)

0 Citovat

Takže 250 éček kompenzace, náhradní let a zaplacený hotel? ;)

0 Citovat

Jo a ještě zdarma převoz do Krakova, odkud ten náhradní let v pátek letěl...

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Tak ve čtvrtek dobrá sranda v Katowicích. Wizz prodal o cca 30 letenek víc, než je kapacita letadla, tak proběhlo losování, kdo do Splitu poletí a kdo ne... Netušil jsem, že i nízkonákladovky dělají overbooking. 

Tak mě napadá, jestli spíš nezměnili na poslední chvíli typ letadla? Místo nea, že by letěla A320? Dělat overbooking s 30 lidmi je dost overkill...

0 Citovat

Dneska mi zmenili let Viden - Valencia na konci rijna (zrusili ctvrtecni rotace, takze pouze tydenni pobyt)

Volal jsem na linku a prehodili mi to bez reci na Tenerife (v aplikaci to samozrejme nemaji) za 30 eur zpatecni to docela vyslo :)asi zalezi jak se tam kdo vyspi

0 Citovat

zrušili středeční rotace na září a říjen do Kutaisi z PRG

 

btw. neletěl někdo nyní do Gruzie? Na webu se píše, že stačí očkování ale aerolinka může požadovat test, na webu Wizz jsem nenašel nic......

0 Citovat

Vtipnější je, že mi po zrušení rotace z PRG-KUT-PRG udělali KUT-PRG-KUT...

Jinak vymazána rotace Krakov-Tromso až do listopadu. To mě mrzí víc.

0 Citovat

norbic napsal(a):

zrušili středeční rotace na září a říjen do Kutaisi z PRG

 

btw. neletěl někdo nyní do Gruzie? Na webu se píše, že stačí očkování ale aerolinka může požadovat test, na webu Wizz jsem nenašel nic......

 

Letěl jsem do KUT z MXP, očkování stačilo. 

0 Citovat

zrusene aj Zaporozie na oktober, vyzera to na smutnu jesen

0 Citovat

Ahoj, poradíte mi někdo prosím. V neděli 1.8.21 se vracím z Varny s Wizzair do ČR. Je potřeba mít test na covid aby mě pustili do letadla? Jedná se mi o to, jestli po mě budou chtít test při kontrole lístků na gatu od Wizzairu. Na letišti ve Varně po mě bulhaři nic chtít nebudou a v ČR bych si ho do 5 dní udělal. V bulharsku není úplně snadný a levný si test udělat... Díky za odpovědi. 

0 Citovat

Ahoj, ja letim z Varny do Prahy s Wizzairem ted ve stredu 28. 7. a zadne testy v Bulharsku delat neplanuji. Na strankach MZV je uvedeno, ze staci test udelat do 5 dni po navratu, tak verim, ze zadne problemy s odletem nebudou. Navic je Bulharsko v zelene kategorii zemi, tak test jeste pred odletem, to uz by opravdu nedavalo ze zelene zeme smysl (tak jako mi ani nedava smysl test ze zelene zeme po navratu).

0 Citovat

Ahoj, suomi.findland, díky za odpověď. Můžeš sem prosím dát info, jak to dopadlo. Přeju ti šťastný návrat...

0 Citovat

Hombre: Ahoj, takze situace na letisti ve Varne na odletu do Prahy: ac jsme meli jen malinke batuzky, presto jsme museli na check in, kde nam vystavili jejich vlastni verzi letenky. A chteli tam videt QR kod ceskeho prijezdoveho formulare, jinak by nam tu letenku nedali. Ja krome jmena a emailu vyplnil vsechny oatatni udaje do prijezdoveho formulare fiktivni, aby me v CR zbytecne nenahanela hygiena kvuli ponavratovym testum. Po prijezdu ze zelene zeme odmitam delat saskarnu s testy. Nastesti na ten QR kod koukla pani jen ocima a nijak dal to nezkoumala. S vystavenou letenkou jsme pak sli pres prvni kontrolu - kontrola OP, te jejich letenky + mereni teploty. Pak klasicka bezpecnostni kontrola, kde to kapacitne moc nestihali, takze se tvorily fronty, ktere postupovaly tempem 10 metru za 20 minut. Pak policejni kontrola - vystup z Bulharska - Pouze OP + letenka. A pak kontrola na gatu - letenka + OP. Na priletu v Praze pak kontrolovali OP a mnohym lidem i QR kod prijezdoveho formulare v mobilu, ale nam zrovna nastesti ne...

Takze test mit predem urcite nemusis, jak ses ptal :-) . 

0 Citovat

suomi.finland: Ahoj, moc děkuji za info a vyčerpávající informace :). Představa, že si budu shánět v sobotu nebo v neděli ve Varně test, byla pro mě noční můrou... po zkušenostech s místními úřady. Jinak pobyt u moře paráda. Doporučuji pobyt v Achtopolu - je to sice asi 150km od Varny, ale není to přeplněné letovisko, jako například Primorsko...

0