Ahoj, s přáteli jsme spustili petici proti Smartwings. Věřím, že i tady se najde spousta lidí, kteří jsou proti myšlence dotovat z našich peněz takové aerolinky. Všichni chceme kvalitu i nízké ceny, což ani jedno tato společnost nesplňuje. Více v petici. https://www.petice.com/stop_dota...smartwings Díky za podporu, sdílejte petici, diskutujte! A... Nemáme problém slyšet i argumenty pro záchranu (žijeme ve svobodné zemi).  .

Stop dotacím pro Smartwings

Založil ve fóru Letecké společnosti

Ahoj,


s přáteli jsme spustili petici proti Smartwings. Věřím, že i tady se najde spousta lidí, kteří jsou proti myšlence dotovat z našich peněz takové aerolinky. Všichni chceme kvalitu i nízké ceny, což ani jedno tato společnost nesplňuje. Více v petici.

https://www.petice.com/stop_dota...smartwings



Díky za podporu, sdílejte petici, diskutujte! A... Nemáme problém slyšet i argumenty pro záchranu (žijeme ve svobodné zemi).

0

Kontaktujte s těmi argumenty Pirátskou stranu - chtějí ty dotace pro aerolinku řešit v parlamentu.

Jinak nevím co je na tom pravdy, ale část zisku aerolinky (nemyslím ten čínský podíl) je prý daněna v daňových rájích, nikoliv ČR.

0 Citovat

Jinak ta petice mi přijde hodně amatérská a argumentačně slabá.

0 Citovat

Samozřejmě, s tím se dá souhlasit. Nejsme politici ani aktivisté. Jsme běžní lidé, co letecký byznys sledují zpovzdálí. A nevíme vše. Na nic si nehrajeme. A hlavně: elaboráty dnešní společnost spíše odrazují. Každopádně díky. Kdybyste měl zájem se podílet, cokoliv relevantního přidat, napište mi. 

0 Citovat

S tím nemohu souhlasit - pokud sepisujete petici jste aktivisté. Pokud to chcete dělat, tak to dělejte pořádně, nebo jděte od toho.

0 Citovat

Každý asi vnímá slovo aktivista jinak. Myslel jsem tím spíše někoho, kdo se tomu věnuje v životě naplno, dělá třeba pro TI. Založení petice v dnešní občanské společnosti je (pro mě) prostě trochu něco jiného.

0 Citovat

Souhlasím s Padrinem, ten web vypadá strašně :) Je to předem zabitá snaha a váš čas i čas toho, kdo na to klikne.

Dotace nedotace, vlastník je ten, kdo by první měl investovat.

0 Citovat

Dobre, pokud padnou, tak doufam, ze budeš mne a mým kolegům platit nadále plat.... Jen tak, letiště živilo 20k lidi se vším všudy.... A SW group je největší zákazník letiště a pokud si ku**a pořad někdo mysli, ze někdo hned přijde do PRG jako po Malev v BUD tak je na omylu. Protože každý teď bojuje o přežití. 

0 Citovat

Pokud pominu obsah, tak bych rád upozornil na bezcenost tohoto počínání.

Je to taková móda, podepisovat „online petice“ (e-petice) a pak počet podpisů používat jako argument pro to či ono. Má to ale několik zásadních háčků, kde ten první je, že online petice nemá žádnou právní závaznost. Na rozdíl od skutečné petice, tedy té kde se podpisy sbírají na papíře a děje se tak v rámci zákona, jsou elektronické petice bezcenné. Zákon je nezná a nejsou nakonec nic jiného, než prostá anketa na webu, kde jste měli ale možnost si vybrat pouze jednu alternativu odpovědi.

Doporučoval bych tedy nastudovat zákon č. 85/1990 Sb.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Dobre, pokud padnou, tak doufam, ze budeš mne a mým kolegům platit nadále plat.... Jen tak, letiště živilo 20k lidi se vším všudy.... A SW group je největší zákazník letiště a pokud si ku**a pořad někdo mysli, ze někdo hned přijde do PRG jako po Malev v BUD tak je na omylu. Protože každý teď bojuje o přežití. 

Zeptej se těch vykuků akcionářů, proč nechtějí dávat zpět peníze, které dostali za prodej akcií.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Dobre, pokud padnou, tak doufam, ze budeš mne a mým kolegům platit nadále plat.... Jen tak, letiště živilo 20k lidi se vším všudy.... A SW group je největší zákazník letiště a pokud si ku**a pořad někdo mysli, ze někdo hned přijde do PRG jako po Malev v BUD tak je na omylu. Protože každý teď bojuje o přežití. 

Já tedy nevím jestli pracuješ pro Smartwings, nebo pro letiště (předpokládám to letiště). Pokud Smartwings skončí (což maximálně do tří let považuji za jisté - záleží jen na tom jak dlouho to bude stát ochoten financovat), tak neměj obavy, že by je ihned někdo nenahradil - v našem regionu je obrovský přetlak kapacit a aerolinky budou hledat každou příležitost jak uplatnit odstavená letadla a něco vydělat.

Ano aerolinky bojují o přežití a přežijí jen velké, důležité nebo kapitálově silné. Smartwings není ani jedno z toho.

0 Citovat

No já nevím, kdyby byla Praha takový terno, tak už tady ty letadla byly loni - viz Vídeň. Ryanair Prahu dlouhodobě docela ignoruje a Wizzu se tu nikdy nedařilo.

0 Citovat

Tuhle krizi nepřežije 1/3 až 1/2 aerolinek, ty co přežijí pak obsadí  vše co půjde a kde budou pasažéři vč. Prahy. 

0 Citovat

Ani pro SW ani přímo pro letiště. Ta nejnavidenejsi firma na letišti, jak to nazývají někteří.


Kdyby PRG bylo nějaké terno, tak tu třeba U2 udělá taky základnu, když vezmeme v potaz kolik linek a na některých i několikrát denně litala. 

0 Citovat

To není o ternu, ale o poplatcích, ktere letiště chce.

0 Citovat

Ano, je to symbolické neplánované snažení pár kamarádů. Nežijeme, pane Eiselte, z reklam a z toho, že dostáváme provizi - není to byznys. Kdyby to byl byznys, pak máme stránky jako SOS, jen lépe udělané, s reklamami na každém rohu... 


Shrnul bych to takhle: je to snaha ukázat, že jsou tady tací, kterým vadí současné praktiky, a jednání kolem Smartwings je ideální příklad možného klientelismu. Nemyslíte?


A to, že se někdo strachuje o místo (apod.), přece nemůže být (zvláště v dnešní době) spouštěčem nalití peněz do hodně nejistého byznysu. Kvůli výše uvedenému, kvůli tomu, že takových lidí je v dnešní době víc, mnohem víc. Promiňte, Romaine4. Neznám vás, nechci se vás tím dotknout. Určitě jste šikovný a uplatníte se i jinde než v handlingu.  My rozhodně nejsme ti, co hodlají šířit paniku. Letiště tady bude dál, stejně jako cestování.

0 Citovat


ex-4zz4uwaitssq.jpg

0 Citovat

Zpátky do budoucnosti. Stát nevyloučil vstup do Smartwings

https://www.planes.cz/cs/article...smartwings


To už tu jednou přeci bylo a daňoví poplatníci utopili v ČSA okolo 15 miliard korun. A další prachy se do toho přelily z letiště Praha.

SW byla na zkrachování ještě před koronavirem. Nechť si vyřeší své problémy (a budoucnost) s čínským akcionářem. 

0 Citovat

Stát by je měl nechat zkrachovat. Tohle je ve stylu kapitalizace zisků a socializace ztrát. Konečně by se v Praze uvolnilo místo pro kvalitní aerolinky. 

0 Citovat

Pokus číslo dvě. Kdyby chtěli, tak tu dávno budou. 

0 Citovat

Po krachu a odchodu dominantního dopravce Smartwings+ČSA by určitě nezůstalo prázdné místo. Buď by si to rozebrali ti zbývající nebo by přišel někdo nový. 

Pod pojmem kvalitní aerolinky si každý představuje něco jiného. Někdo by chtěl víc Lufthansu nebo Emirates a jiný zase lowcosty s cenami letenek 5 Euro. 

0 Citovat

Můj názor na záchranu. Jestli má něco zachraňovat stát, tak jedině samotné ČSA. Kvůli značce a tradici. Převzít zdarma a pouze za podmínky, že všechny firmy a vlivné osoby, které jsou na ně dnes navázané, budou mít zákaz se v budoucnu podílet na managementu a nebudou je moct v budoucnu zase koupit. Ale to je u nás utopie. 

0 Citovat

Především by stát velikosti a významu ČR aerolinky vůbec vlastnit neměl - je to pro něj o starost méně. V Evropě je nadbytek leteckých kapacit. Pokud se uvádějí strategické důvody, může koupit nějaká letadla armáda. Je to tunel na veřejné peníze, které skončí na účtech kamarádů.

0 Citovat

Vy nadelate, stejne je STBak s Kenem zachrani tohle je uz mimo obycejne pracujici  smrtelniky.  Kdysi nam profesor ekonomie rikal nesmrtelnou poucku: "Nejhorsi je prvni miliarda potom uz na Vas nikdo nemuze, policie, politici, zakony, vse si upravis k obrazu svemu"....


0 Citovat

Ví někdo, proč teď OK-TVL letěl zase do Číny? krom toho, měli zase trochu zdržení v OVB

0