Dobrý den,  měla bych dotaz ohledně cestování z Portugalska, snad tu bude někdo, kdo bude vědět více.  Můj kamarád Portugalec by mě chtěl navštívit během léta tady v ČR, ale zatím nejsou přímé lety z Porta/Lisabonu do Prahy, proto jsme uvažovali o možnosti letu do  Vídně a z Vídně autobusem do Prahy. Avšak Rakousko požaduje po portugalských státních příslušnících negativní test na koronavirus nebo 14denní karanténu. Pokud by ale kamarád pouze Rakousko použil jako přestupní stanici a hned ten samý den odjel do ČR, bude i přesto potřebovat negativní test? Předem děkuji za jakékoliv odpovědi.  .

Z Portugalska do Rakouska

Založila ve fóru Letiště

1 reakce

Dobrý den, 


měla bych dotaz ohledně cestování z Portugalska, snad tu bude někdo, kdo bude vědět více. 

Můj kamarád Portugalec by mě chtěl navštívit během léta tady v ČR, ale zatím nejsou přímé lety z Porta/Lisabonu do Prahy, proto jsme uvažovali o možnosti letu do  Vídně a z Vídně autobusem do Prahy. Avšak Rakousko požaduje po portugalských státních příslušnících negativní test na koronavirus nebo 14denní karanténu. Pokud by ale kamarád pouze Rakousko použil jako přestupní stanici a hned ten samý den odjel do ČR, bude i přesto potřebovat negativní test?


Předem děkuji za jakékoliv odpovědi.

0

Bude stačit čestné prohlášení o bezodkladném opuštění země. K dostání je v letadle a na letišti ve Vídni.

0
1 reakce