Zdravim, protoze i ja mam aktualne nechtene az moc volneho casu (zavrena prace) tak koumam, jak by se to dalo vyuzit pro nejakou cestu. Uvitam tipy na destinace, do kterych se da rozumne dojet/doletet bez obstrukci (testy/karantena atd.). Okolni letiste jsou moznost, pokud se na ne da dopravit (napr. Viden ci neco v Polsku). Ja osobne jsem v podstate na nic zajimavyho zatim nenarazil..  .

Aktualni tipy na dostupnou destinaci bez obstrukci

Založil ve fóru Hledám letenku

Zdravim, protoze i ja mam aktualne nechtene az moc volneho casu (zavrena prace) tak koumam, jak by se to dalo vyuzit pro nejakou cestu.

Uvitam tipy na destinace, do kterych se da rozumne dojet/doletet bez obstrukci (testy/karantena atd.). Okolni letiste jsou moznost, pokud se na ne da dopravit (napr. Viden ci neco v Polsku). Ja osobne jsem v podstate na nic zajimavyho zatim nenarazil..

0

Sofie, Mallorca, Portugalsko - viz témata o Španělsku/Portugalsku. Dávám tomu tak týden/dva a už to nepůjde nikam bez testů :( 

0 Citovat

Tanzanie. Tam bez testu a COVID od jara neřeší.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tanzanie. Tam bez testu a COVID od jara neřeší.

Zato s očkováním na žlutou zimnici ... 

0 Citovat

To je fakt. To už mám pár let. Ani na něj nemyslím, jak má být na celý život.

0 Citovat

Petr napsal(a):

Sofie, Mallorca, Portugalsko - viz témata o Španělsku/Portugalsku. Dávám tomu tak týden/dva a už to nepůjde nikam bez testů :( 

 

Ta Sofie ci Mallorca - z jakeho letiste se tam da rozumne dostat ?

0 Citovat

klasicky Vídeň s Ryanair, ale u té Sofie se musíš rychle rozhodovat, protože od 13.11 to zas ukončujou.

0 Citovat

Saské Švýcarsko je stále na 24 hodin dostupné a teď je tam s barevnými listy na stromech moc krásně. K tomu v Bad Schandau otevřené termály i se saunovým světem a všechny restaurace. Z Prahy necelé 2 hodiny cesty autem nebo 1:40 vlakem. Byl jsem tam ve středu.

0 Citovat

Od pondělí je v celém Německu měkký lockdown. Zavřeno vše kromě obchodů.

0 Citovat

Tanzanii jsem vzdal. Představa, že v letadle chytím Covida a budu mít pech na těžký průběh (stačí genetická predispozice), tak mi žádné prachy/pojištění nepomůžou, pokud v nemocnicích nebudou mít ventilátory. 

Tour operátor mi psal:

As for the Covid restriction, Tanzania is basically restrictions free.  For the moment the borders are open, no quarantine nor a test is required. If anything should change we would keep you posted, however I don’t think so, as our government has a very different approach and Tanzania remains very safe.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Od pondělí je v celém Německu měkký lockdown. Zavřeno vše kromě obchodů.

Ano, je potřeba to stihnout ještě tento víkend :D Nicméně komu jde jen o ten národní park, tak toho zavření podniků stejně trápit nemusí. Dokud tedy těch 24 hodin vstupu nezaříznou, což se nejspíše brzy stejně stane.

0 Citovat

Ja mel za to, ze Sasko uz tech 24h pro nas zarizlo..? Asi jsem si ale spatne precetl nejaky novinovy titulek. 

0 Citovat

Zatím ještě ne a přímo saská vláda ani nechce. Nicméně federální vláda na to má jiný názor a snaží se tlačit na tu saskou, aby to pro nás zavřeli. Ono taky Češi v tom dosti chudém saském pohraničí dělají nezanedbatelné tržby v obchodech i některých službách, plus ještě faktor pendlerů, takže postoj té místní vlády je celkem pochopitelný.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tanzanie. Tam bez testu a COVID od jara neřeší.

Chápu to dobře, že když poletím třeba z Vídně, tak se vyhnu testu při zpáteční cestě?

0 Citovat

Michal napsal(a):

To je fakt. To už mám pár let. Ani na něj nemyslím, jak má být na celý život.

Já bohužel ne a jak jsem již středního věku, tak to není jen otázka toho si to nechat píchnout. 

Píšou sice, že riziko nákazy je nízké, ale co je to nízké, že? Bude se to teritoriálně lišit... Nicméně je to momentálně velmi zajímavá destinace. 

 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Tanzanii jsem vzdal. Představa, že v letadle chytím Covida a budu mít pech na těžký průběh (stačí genetická predispozice), tak mi žádné prachy/pojištění nepomůžou, pokud v nemocnicích nebudou mít ventilátory. 

Tak to jsem si říkal přesně do té doby, než jsem Covidem minulý týden definitivně pořádně onemocněl a nyní se (doufám) uzdravil. Díky tomu myslím, že protilátky by měly v těle do jara vydržet a to by se mělo využít. Samozřejmě na jiných kontinentech mohou být jiné mutace, nicméně princip jak bude vir lidi likvidovat by snad mohl být stejný a genetiku jsem si právě prověřil (není o co stát).

Ale bez promoření bych do toho také nešel. Proto se i docela divím nad ůrznými zde diskutovanými long hauly... Jako chytit to v Kolumbii a poprvé? To by riskl snad jedině, kdybych neměl závazky, rodinu apod. 

 

0 Citovat

Ridder napsal(a):

[citace="Michal"]

Tanzanie. Tam bez testu a COVID od jara neřeší.

Chápu to dobře, že když poletím třeba z Vídně, tak se vyhnu testu při zpáteční cestě?

[/citace]Pro odlet z Tanzanie by neměl být potřeba žádný test, ale pro vstup do cílové nebo i tranzitní země může být vyžadován. Pokud přiletíš do PRG, musíš do karantény nebo do 72 h na test.

EDIT: Jestli myslíš, že když přiletíš do VIE, nebude o tom vědět česká hygiena, tak to ano. Ale vystihuješ se riziku pokuty až 3 mil. za úmyslné šíření infekční nemoci, pokud bys byl náhodou nakažený a normálně chodil do práce a tak.

0 Citovat

Člověče Ahmade, že by opravdu tato nemoc negativně působila na mozek, jak uvádí v jedné studii, že zapříčinuje “zestárnutí mozku” o 10 let :-). Ty který tvrdíš, že jsi procestoval víc jak půlku světa, nemáš očkování na žlutou zimnici a bojíš se letět do ciziny kvůli Covidu, který v drtivé většině “drtí” jen staré, nemocné či obézní? Tomu se my nechce věřit. Tak buď jsi nemocný nebo obézní, jinak si to nedokážu vysvětlit :-) A nebo si to s tou “ procestovaností” světa trošku přibarvuješ. 

0 Citovat

Znáte narozeninový paradox? Při 5% promořenosti populace stačí 93 lidí v letadle, aby byla pravděpodobnost aspoň jednoho nakaženého pasažéra 99%. Pro 60 pasažerů je stále vysoká pravděpodobnost 95%. I když by pasažeři byli z méně promořené země než Česko, stejně někdo nakažený v letadle bude. 

Teď to spojte s informacemi z tohoto článku. Roušky při dlouhém pobytu v malé místnosti nefungují. Můžeme se utěšovat, že v letadle je ventilace s dobrou filtrací. Ale pokud budete sedět vedle sebe, nejspíše nepomůže.

https://english.elpais.com/socie...e-air.html

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Člověče Ahmade, že by opravdu tato nemoc negativně působila na mozek, jak uvádí v jedné studii, že zapříčinuje “zestárnutí mozku” o 10 let :-). Ty který tvrdíš, že jsi procestoval víc jak půlku světa, nemáš očkování na žlutou zimnici a bojíš se letět do ciziny kvůli Covidu, který v drtivé většině “drtí” jen staré, nemocné či obézní? Tomu se my nechce věřit. Tak buď jsi nemocný nebo obézní, jinak si to nedokážu vysvětlit :-) A nebo si to s tou “ procestovaností” světa trošku přibarvuješ. 

Hele Niemand, když se podíváte na mapku u mého profilu (měla by tam někde být, nicméně jsem na to od založení účtu nekoukal a neaktualizoval), tak snadno zjistíte, že jsem dosud pobýval v zemích kde žlutá zimnice nehrozila. 

Ano, nějaké zdravotní potíže mám, ale po tom je vám hovno. 

 

0 Citovat

@Michal myslel jsem to tak, že Rakousko umožní návrat z Tanzánie bez testu a zároveň můžeme tranzitovat z Rakouska bez testu. Jestli to tak je, tak bych o tomto výletu začal uvažovat. 

Edit: akorát jsem přečetl tvůj edit. Tak tohle radši riskovat nebudu. Díky za info. 

0 Citovat

Ridder napsal(a):

@Michal myslel jsem to tak, že Rakousko umožní návrat z Tanzánie bez testu a zároveň můžeme tranzitovat z Rakouska bez testu. Jestli to tak je, tak bych o tomto výletu začal uvažovat. 

Edit: akorát jsem přečetl tvůj edit. Tak tohle radši riskovat nebudu. Díky za info. 

Z Tanzánie by to mělo jít bez testu, z Rakouska tě pustí na tranzit do ČR, ale v ČR se musíš nahlásit a do karantény nebo na test, jinak ti hrozí ty 3 miliony, kdybys byl náhodou pozitivní a vykašlal ses na nahlašování.

0 Citovat

A co Švédsko? Je tam teď trochu ponuro, to ano, ale Stockholm je krásný kdykoliv a je tam pořád normální svět bez omezení. Létají tam ČSA, případně z Berlína EasyJet a z Vídně Ryanair.

0 Citovat

O Svedsku jsem premyslel, ale ceny ubytovani tam moc neklesly a par let jsem tam prozil, takze me to tam moc netahne, jeste v listopadu. 

0 Citovat

matous.pudil napsal(a):

A co Švédsko? Je tam teď trochu ponuro, to ano, ale Stockholm je krásný kdykoliv a je tam pořád normální svět bez omezení. Létají tam ČSA, případně z Berlína EasyJet a z Vídně Ryanair.

Stockholm bez omezeni?

https://www.thelocal.se/20201029...gothenburg

 

@Leos: Podstatne je % nakazlivych, ktere je vyrazne nizsi nez % aktualne nakazenych. Promorenost nehraje v tomto roli.

0