Listopad 2020 - letiště Vídeň pro Čechy

Založil(a) před rokem wessy ve fóru Letiště

2 reakce

Dobrý den, nikde nemůžu najít, zda bez pozitivního testu můžu odletět z vídeňského letiště a přiletět zase zpět a poté přejet zpět do Česka.

Na stránkách MZV se pouze píše o tom, že Češi mohou na území Rakouska pouze s pozitivním testem.

Díky za info. Roman

0

Ne, na stránkách MZV se určitě nepíše pouze "o tom, že Češi mohou na území Rakouska pouze s pozitivním testem."

https://www.mzv.cz/vienna/cz/viz...dubna.html

0 Citovat

Vsak to mas tady jasne uvedeno 

Osoby, které přijždějí z ČR na vídeňské letiště za účelem odletu nebo za účelem odvozu osoby blízké přilétající na letiště, nepotřebují test na Covid-19 za předpokladu, že cestu na letiště, popř. zpět  z letiště na hranice s ČR absolvují  na rakouském území bez zastávky  (výjimečné přerušení na dobu nezbytně nutnou, např. za účelem návštěvy WC je přípustné).

a pokracuje to 

V ostatních případech (s dalšími výjimkami) je potřeba předložit atest o neinfikovanosti koronavirem, který nesmí být starší 72 hodin. Pokud jej cestovatelé nemají, musí se sami izolovat ve vhodném ubytování, které nesmí opustit po dobu 10 dní.  To neplatí, pokud je zajištěno jejich bezodkladné vycestování z Rakouska.  Za tímto účelem  jsou přiletěvší povinni vyplnit a podepsat formulář pro vstup a tranzit (německy: https://bit.ly/3aLE0Tr>;, anglicky: https://bit.ly/3aK4moW .

 

Takze  pokud priletis ze zeme  kde Rakousko  vyzaduje test nebo karantenu  tak uplatnis vyse uvedene  ,no a vlastne  by to slo asi uplatnit pro ten prijezd na letiste ,pokud by se jim nelibil prestup na Hbf s vlaku na vlak ,jestli nepouzijes auto nebo nejedes busem primo 

 

0
2 reakce