Dobrý den, nikde nemůžu najít, zda bez pozitivního testu můžu odletět z vídeňského letiště a přiletět zase zpět a poté přejet zpět do Česka. Na stránkách MZV se pouze píše o tom, že Češi mohou na území Rakouska pouze s pozitivním testem. Díky za info. Roman  .

Listopad 2020 - letiště Vídeň pro Čechy

Založil(a) ve fóru Letiště

7 reakcí

Dobrý den, nikde nemůžu najít, zda bez pozitivního testu můžu odletět z vídeňského letiště a přiletět zase zpět a poté přejet zpět do Česka.

Na stránkách MZV se pouze píše o tom, že Češi mohou na území Rakouska pouze s pozitivním testem.

Díky za info. Roman

0

Ne, na stránkách MZV se určitě nepíše pouze "o tom, že Češi mohou na území Rakouska pouze s pozitivním testem."

https://www.mzv.cz/vienna/cz/viz...dubna.html

0 Citovat

Vsak to mas tady jasne uvedeno 

Osoby, které přijždějí z ČR na vídeňské letiště za účelem odletu nebo za účelem odvozu osoby blízké přilétající na letiště, nepotřebují test na Covid-19 za předpokladu, že cestu na letiště, popř. zpět  z letiště na hranice s ČR absolvují  na rakouském území bez zastávky  (výjimečné přerušení na dobu nezbytně nutnou, např. za účelem návštěvy WC je přípustné).

a pokracuje to 

V ostatních případech (s dalšími výjimkami) je potřeba předložit atest o neinfikovanosti koronavirem, který nesmí být starší 72 hodin. Pokud jej cestovatelé nemají, musí se sami izolovat ve vhodném ubytování, které nesmí opustit po dobu 10 dní.  To neplatí, pokud je zajištěno jejich bezodkladné vycestování z Rakouska.  Za tímto účelem  jsou přiletěvší povinni vyplnit a podepsat formulář pro vstup a tranzit (německy: https://bit.ly/3aLE0Tr>;, anglicky: https://bit.ly/3aK4moW .

 

Takze  pokud priletis ze zeme  kde Rakousko  vyzaduje test nebo karantenu  tak uplatnis vyse uvedene  ,no a vlastne  by to slo asi uplatnit pro ten prijezd na letiste ,pokud by se jim nelibil prestup na Hbf s vlaku na vlak ,jestli nepouzijes auto nebo nejedes busem primo 

 

0 Citovat

Zdar,

mám všeobecný dotaz, myslíte někdo z těch zkušených cestovatelů, že můžu risknout příjezd na letiště (Vídeň) za těchto podmínek: Odlet Ryanair směr Catanie 06.25, příjezd vlaku dle jízdního řádu R.J. Brno - Letiště Vídeň 05.15. Elek. odbavení mám hotovo. 🙄

0 Citovat

Myslím, že nastoupení do letadla asi stihnout půjde. Ráno je ve Vídni celkem málo lidí, ale já bych teda neriskovala, že ten Regio vlak pojede na čas.

0 Citovat

Josef _7 napsal(a):

Zdar,

mám všeobecný dotaz, myslíte někdo z těch zkušených cestovatelů, že můžu risknout příjezd na letiště (Vídeň) za těchto podmínek: Odlet Ryanair směr Catanie 06.25, příjezd vlaku dle jízdního řádu R.J. Brno - Letiště Vídeň 05.15. Elek. odbavení mám hotovo. 🙄

Pokud vše půjde bez problémů (žádné zpoždění nic) , tak vcelku bez problémů. Ale - problém je případné zpoždění. Moc prostoru na zpoždění tato kombinace nedává.

0 Citovat

Presne ako pise Pavel Krcho. V pripade meskania vlaku nastane asi problem. Inak ja bezne chodim busom s BA s prichodom na letisko 5:00 na odlet 6:05 a v pohode som stihal. 

0 Citovat

Ahoj, není ten příjezd 5:15 do Vídně? Myslím, že první vlak co jede z Brna má příjezd na letiště 6:00

Josef _7 napsal(a):

Zdar,

mám všeobecný dotaz, myslíte někdo z těch zkušených cestovatelů, že můžu risknout příjezd na letiště (Vídeň) za těchto podmínek: Odlet Ryanair směr Catanie 06.25, příjezd vlaku dle jízdního řádu R.J. Brno - Letiště Vídeň 05.15. Elek. odbavení mám hotovo. 🙄


9cd40621-f116-4785-997b-3d4e4750a383.jpeg

0
7 reakcí