https://www.lufthansa.com/cz/en/...axAdults=1  .

[LH] Katovice - Gran Canaria 2.755 Kč

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

https://www.lufthansa.com/cz/en/...axAdults=1


ktw-lpa.png

0

Sice hezka cena  ,zpatecni Kanary do 100 euro jsou dobre  i kdyz to jde s FR levneji ,ale Lufthanse neverim  ruseni letu  muze nastat  snadno 

Mozna jim trosku krivdim ,protoze me letos nastvali zrusenim  letu a hranim si na mrtveho brouka  pri vraceni penez  ( pomohla az zadost  v bance ) ,ale i tak  

https://zdopravy.cz/v-lufthanse-...ist-68142/

0 Citovat

S tím rušením letů to je všude stejný. FR i W6 ruší taky jeden za druhým, to si nevybereš. Raději mít ale něco, co možná vyjde, než nemít nic...

0 Citovat

mikir napsal(a):

Sice hezka cena  ,zpatecni Kanary do 100 euro jsou dobre  i kdyz to jde s FR levneji ,ale Lufthanse neverim  ruseni letu  muze nastat  snadno 

https://zdopravy.cz/v-lufthanse-...ist-68142/

Já to kupoval už s vidinou změny (někdy na léto) zdarma, neboť počítám tak na 99 %, že budou hejbat s letovým řádem. 

V každém případě lze letenku změnit bez poplatku na libovolné datum, doplácí se jen rozdíl v tarifu, při nejhorším jde zrušit se ztrátou cca 195 PLN. V podmínkách změny bez poplatku stojí také to, že lze změnit zdarma výchozí i cílovou destinaci. 

0 Citovat

Proc myslis ? Zdanlive koupis neco vyhodne  a pak se stejne ukaze ,ze za par dnu muzes koupit jeste lepe  A do brezna je daleko   Kdyz je neco za  1 euro jako nedavno  Budapest -Dublin   tak jasne bez vahani ,mozna i  5-10 eurove letenky  ,kdyz potrebujes planovat   ale jinak neni duvod kupovat 100 eurovou letenku takhle dopredu  

Jinak samozrejme s tim rusenim letu  mas pravdu ,ovsem asi s low cost jde  prehazovat lety  jednoduseji ,nez s klasickymi aerolinkami  S vracenim penez nemam letos  zadnou zkusenost  u nich,  protoze mi nic nedluzi  s W6 jsem neletel  uz dlouho a u FR  jsem vsechny sve  zrusene lety prehodil na jine ,zatimco prave u Lufthansy jsem mel 100 eurovou letenku ,coz bych u FR mel tak max v polovicni vysi   a cekal jsem na vraceni  ,ktere jsem nakonec stejne uplatnil az pozadavkem v bance, mesic a pul 

0 Citovat

Lukasi tak to pak asi ano , kazdy podle toho jak potrebuje , jak jsi tady nedavno daval ten easyJet na Kanary  pres Milan   tak jsem nad tim premyslel  ze bych to i koupil , no a ejhle od unora meni zavazadlovou politiku prave pro kterou jsem je bral pri urcitych letech  jako vyhodnejsi nez FR  

A treba  s Katowicema  mam ted cerstvou zkusenost , nakup letenky do Corku  v akci 1+1 za 112 PLN  OW ,rikam si fajn parada   i kdyz  podminky k zmene  spatne  ,no a za par dnu  koukam  stejny let pro jednoho  39 PLN  ,takze kdyz bych  koupil bez akce ,tak jsem jeste usetril a mel vyhodnejsi podminky na pripadnou zmenu ....

0 Citovat

Mikire, dokola ve všech vláknech máváš svoji nešťastnou stoeurovou letenkou od Lufthansy, jako kdyby to byl jeden precedens za všechny. Letos většina řešila refundy skrze chargeback, a za letenky u FR nevyjímaje. Buď rád, že jsi čekal jen měsíc a půl.

Třeba já dával žádost o chargeback v květnu a peníze jsem dostal až v říjnu, a to byl fakt boj, dohadování, dokazování. Už jsem to chtěl postoupit finančnímu arbitrovi, ale nakonec se peníze objevily na účtu. 

Polemizovat o tom, kdo se v téhle nelehké době postavil k vrácení peněz nebo změně letenky lépe či hůře je naprosto zcestné, všichni to nějak lepili...

0 Citovat

Mas pravdu  Lukasi  uznavam , ja spis reagoval na  to kupovani letenek na brezen ted , vsichni strasi jak to bude  po vanocich horsi ,,,jak nastanou lockdowny ...,nevim donekoncna si to lidi nenechaji libit , ale muze se stat  brezen je brzy , ja vim nepotrebuju resit dovolenou ,muzu se sebrat ze dne na den  a letet kam chci  ,chapu ze to vetsina nemuze a planuje vic dopredu  a je to lakave koupit neco zajimaveho  ted  

Ale nemyslim si ze pristi rok nebudou zadne akce a ze letenky zacnou mit  ty davne ceny co znamenaly , ze  obycejny delnik  mohl letet mozna jednou za rok a to kdovi jestli 

Naopak myslim ,ze FR vyrukuje  v lete s novymi destinacemi a takovymi cenami ,ze se stane jeste vic dominantnim na trhu nez je 

 

 

0 Citovat

Já jsem to myslel tak nějak všeobecně, je fakt, že za 100e bych si na březen já osobně letenky nekoupil, ale pro někoho jiného může být 100e jako pro mě 10... Mám na příští rok víc letenek (přesunutých + akce za 10e s 1e flexem) než můžu mít volna, když vyjde 50% z toho, budu rád. Co se týká lockdownu atd. tak bych to, po zkušenostech z tohoto roku, zase tak černě neviděl. Tenhle rok taky vypadal mizerně... 

0 Citovat

Taky mizerny byl zeptej se Lukase kolik proletel letos letu ...Kazdemu se nedarilo jako Katerine Ostre -) Nakonec i ja mam jen 23 letu (3 me jeste cekaji ) coz je  50% toho co bylo pred  covidem a to nemluvim o pestrosti  destinaci....ta je prakticky nulova

0 Citovat

No mikire zrovna Lufthansa Group je co se týče ochoty přehazovat lety zlatá. Stačí zavolat na českou linku, kde ochotně bez jakýkoliv debat přesunou na libovolnou kombinaci, co si vybereš. Sám jsem to takhle kvůli změnám letenky od Swiss podstoupil letos třikrát. Není problém kombinace letů Lufthansy, Swissu, Brussels Airlines, Austrianu a dokonce i Eurowings. Takže zrovna v případě Gran Canarie by případně nebyl problém změnit přestup v Frankfurtu klidně za Vídeň, Brusel nebo Mnichov.

Na druhou stranu Ryanair ti klidně sprostě nabídne let o 3 dny jindy a když se nelíbí tak tady máš peníze (do kreditu) a vypadni.

0 Citovat

A tak na to, jak to na začátku roku vypadalo, kdy strašil, že dva roky nevyjedem, tak to, alespoň z mého pohledu taková mizérie nebyla, ani co se týká četnosti, ani co se týká pestrosti. Jasně, s Katkou se tu měřit nemůžu (nemůžeme), ale na tu bídu co to vypadalo a jestli ještě výjde těch pár letů do konce roku... tak to na ten příští rok tak černě nevidím. Navíc si myslím, že spousta zemí bude následovat příkladu Kypru, tak to snad pujde.

@matej15 s tím Ryanem nemám takovou zkušenost. Měnil jsem zdarma zrušené lety na lety do jiných destinací a to bez příplatku a to i v případě, kdy nová letenka svítila v systému 10x dražší.

0 Citovat

@matej15  no asi ma kazdy jinou zkusenost ,uz to nechci rozebirat Lukas ma pravdu z jedne akce  nelze hodnotit , ale je fakt  ze v cervnu ,kdyz jsem to resil jsem se na ceskou linku nedovolal vubec a na irske mi akorat potvrdili ze let je zruseny a tim komunikace skoncila  ,akorat prisel email  a dal uz bylo jedine reseni pres chargeback  

@Martin Vicha co vymysleli na Kypru ? Premyslel jsem ,ze tam zaletime na Silvestra misto precpanych Kanaru ,ale nejen ze Paphos je z Prahy zruseny ,ale Cechy ani  na Kypr nepousteji ,ja bych to sice asi vyresil irskym obcanstvim i kdyz pri odletu z CR tezko ,ale zenu by nepustili ani pri letu z Irska Zrovna davat za priklad  Kypr si nemyslim ze je nejake terno Porad  vidim ,ze jedine destinace., kde ma cenu letet jsou ty, kde nechteji ani test, ani vakcinu a tech je na vyber  minimum ,alespon v tech pro mne prijatelnych cenach 

0 Citovat

LH ma super komunikaci, zmenu letu jsem vyridil za 5 min na zakaznicke lince bez nejakych blbych kecu, za me teda LH palec nahoru, mnohem lepsi nez FR a jakykoliv lowcost

0 Citovat

Kypr nebude od 1.března (vím, je to "daleko"a na Silvestra to nevýjde) od vakcínovaných požadovat ani test, ani karanténu a to ani v případě, že jejich země je v kategorii C, tak jako je teď ČR nebude pro ně platit zákaz vstupu. Myslím si, že v jeho příkladu bude následovat dost destinací. 

0 Citovat

No zeme ktera chce uplne polozit turisticky ruch  tak at to zavede a Kypr si tim leda prohloubi nevrazivost  s Turky a Severnim Kyprem  Covid neni zluta zimnice apod...

0 Citovat

Máš pravdu, že Covid není Žlutá zimnice a podb , ta totiž tak obrovské ekonomické škody, zavření celého světa atd, na rozdíl od Covidu, ani zdaleka nevyvolala. Není to nic o položení turistického ruchu, naopak je to jeho "nakopnutí". Pokud nebudeš očkován, zbývají ti stávající možnosti (test, karanténa, zákaz vstupu). To že se zvýší nevraživost s Tureckem a Severním Kyprem, tak to je jenom dobře, tak by měla postupovat celá EU a tyto dvě země izolovat. 

Lukáši sorry za OT a plevelení vlákna...

0 Citovat

Poliaci ten Cyprus minule okomentovali v style, zabudnite :) Pojde sa tam, kde ockovanie nebudu vyzadovat (moj tip Malta, Grecko). Osobne nepoznam nikoho, kto by sa mal v plane ist zaockovat, a uz vobec nie kvoli dovolenke niekde na Cypre.

0 Citovat

to by mě teda nenapadlo, že i tady bude anti-vax movement silný :D Jestli pak najdeme i nějakého fanouška placaté země?

0 Citovat

voughne napsal(a):

Osobne nepoznam nikoho, kto by sa mal v plane ist zaockovat, a uz vobec nie kvoli dovolenke niekde na Cypre.

Já se třeba mám v plánu jít očkovat a nemám s tím vůbec žádný problém. ;)

0 Citovat

@Proky

Bud v klidu Proky. Takových je tu jistě víc. Jen se nezapojují v poslední době do podobných "hloupých" diskuzí.

 

0 Citovat

Proky napsal(a):

[citace="voughne"]

Osobne nepoznam nikoho, kto by sa mal v plane ist zaockovat, a uz vobec nie kvoli dovolenke niekde na Cypre.

Já se třeba mám v plánu jít očkovat a nemám s tím vůbec žádný problém. ;)

[/citace]

Pohoda :) Nie som ziadny anti-waxer ako sa to snazi naznacit henta hore (pred 2 rokmi som sa na odporucanie nechal preockovat nejakou multivakcinou, za ktoru som si este dobrovolne priplatil), ale na covid bez patricnych informacii sa len tak neodhodlam.

A aby to nedopadlo nejako takto (je otazne, ci to ide porovnavat so zapadnymi vakcinami)

https://www.aktuality.sk/clanok/...=azet-feed

0 Citovat

Já myslím, že bez toho očkování bude problém se vstupem do letadel některých aerolinek, hotelů a i různých zemí a také budou výluky z pojištění.

Já bych třeba nechtěl být odkázány na dýchací přístroj v Zimbabwe, nebo Venezuele...

0 Citovat

Já mám všechno možné očkování, chodím i na chřipku atp., ale u Covidu se také pokusím zjistit si všechny možné informace, než se rozhodnu. Opatrnost je na místě, zejména u vakcín na genetické bázi ( a dle Blatného si bohužel nebudeme moci vybírat). Debilní teda je, že si nejsou jistí, zda očkovaný nemůže být i nadále přenašeč, coz dost mění celou situaci. Pravděpodobně do toho ale nakonec stejně půjdu, protože je jasné, že bez toho bude cestování dost omezené. 

0 Citovat

Jak někdo psal na instagramu u Feriho v komentářích - beztak o proočkovanosti české populace rozhodne to, jaké podmínky nastaví Chorvatsko :D 

Mě osobně překvapilo, že v první řadě mají být očkování lidé s CHOPN (onemocnění, které si z valné většiny způsobí kuřáci) a obézní lidé, ale astmatici ne. Říkal jsem si, že tady zkusím poreferovat o očkování jako první, ale takhle bohužel :D 

0