Ahoj, prosím o info, jak je to teď s odletem z Mnichova, stále platí i po aktuálních nařízení v Německu, že když jedeme rovnou na letiště a prokážu se letenku, tak je tranzit bez testu? Díky   .

Odlet z Mnichova - Covid pravidla

Založil(a) ve fóru Letiště

11 reakcí

Ahoj, prosím o info, jak je to teď s odletem z Mnichova, stále platí i po aktuálních nařízení v Německu, že když jedeme rovnou na letiště a prokážu se letenku, tak je tranzit bez testu? Díky 

0

Kazda Spolkova zeme ma sva pravidla ,ale mel by byt tranzit stejny jak pro Berlin, nebo Mnichov, nebo Frankfurt , ale taky to nevim jiste a porad se neco meni a o tranzitnich vyjimkach se vetsinou dost mlci ,,,Bohuzel ta banda je vsude stejna,,,

0 Citovat

mikir napsal(a):

Kazda Spolkova zeme ma sva pravidla ,ale mel by byt tranzit stejny jak pro Berlin, nebo Mnichov, nebo Frankfurt , ale taky to nevim jiste a porad se neco meni a o tranzitnich vyjimkach se vetsinou dost mlci ,,,Bohuzel ta banda je vsude stejna,,,

 

Cenná informace.

0 Citovat

No a mas lepsi ? Na MZV najdes jen odkazy  na jednotlive spolkove zeme a o tranzitu nic  

0 Citovat

Když k tématu vím hovno, tak se nevyjadřuju. Většinou to pomůže víc než snůška nikam nevedoucích úvah zakončených fňukáním.

A protože tohle tazateli taky nepomůže, končím debatu.

0 Citovat

Jelikoz mam v sobotu odletet z Berlina do Portugalska, chtel jsem mit uplnou jistotu a klid na dusi, ze mohu na letiste do Nemecka bez obav jet. Napsal jsem proto na ceskou ambasadu v Berline a ted mi prisla odpoved, ve ktere mi potvrdili, ze cesty na letiste jsou mozne, bez testu ci dalsich omezeni. Dokonce prilozili do emailu nejakou vyhlasku, dle ktere to plati.

Ja to tusil, ze to bude v pohode, jakozto tranzit, ale chtel jsem mit jistotu. Navic tady na foru se to take resilo, tak proto to sem pisu, at maji vsichni klid, ze mohou odkudkoliv z Nemecka odletet na sve cesty.

0 Citovat

Dokonce i z Rakouska a Slovenska. Predpokladam Polsko dtto. Tim mame pokryra odletova letiste pro Cechoslovaky. Presto, ci spise navzdory tomu, ocekavam nove vlakno "Odlet z Vidne v dobe C-19".

0 Citovat

suomi ,muzes tu  hodit tu vyhlasku ? Sice si rikam ze se ta situace s Londynem vyresi do doby nez me to bude zajimat ,ale ten Berlin mam jako prvni v zaloze ...diky 

0 Citovat

Dobrý den,

cestování do Berlína pro účely odletu možné je - viz vyhláška zemské vlády: https://www.berlin.de/corona/mas...dline_1_23
která připouští v § 22 odst. 2 bod. 1 cesty do SRN na dobu ne delší než 24 hod. bez povinné karantény a ohlášení příjezdu. V takovém případě se negativní test nevyžaduje. Je však třeba - v případě kontroly - doložit účel cestování (odlet do jiné země), např. předložením předmětné letenky.

0 Citovat

Diky ,ani jsem uz necekal ,a vymenil jednu nepotrebnou letenku zdarma  za Berlin -Dublin a mam poreseny  odlet do Irska  jen za cenu vlaku ,nebo mozna busu  do Berlina   Preju prijemny pobyt v Portugalsku

0 Citovat

Dekuju Mikire za prani, mel jsem do posledni chvile strach, jestli nam Portugalsko nezavede povinne testy (to by bylo pro ctyrclennou rodinu skoro 7 tisic a jeste by nebylo kde je tesne pred 26. 12. udelat), ale zda se, ze opravdu zustava vstup do pevninskeho Portugalska i nadale volny, ted uz to snad nezmeni, takhle narychlo. Tak ti preju prijemny pobyt v CR a klidny navrat zpet do Irska!

0 Citovat

Portugalci jsou zrejme nejrozumnejsi  s EU  tak si to uzij  ,skoda ze nemaji stejny pristup na Madeiru nebo na Azory ,ale koukam Faro +17 dneska , taky dobre  -))

0
11 reakcí