Zajímavá sleva u bravofly, je třeba mít nastavený Google Flights na Norsko a norské koruny. Cena OSR-PRG u LOTu 1.150 Kč, na BF 252 NOK, úspora přes 500 Kč ;-) Opačný směr je za 272 NOK, zpátečka za 464 NOK. Platba jakoukoli kartou by měla být bez poplatku, zkoušel jsem vyplnit MC debit.  .

[LO] Ostrava - Praha 635 Kč OW

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Mikire, i když chápu, jak je to pro tebe těžké, zkus pochopit, ze do tema o letech LOT mezi Prg s Osr patří i třeba info o občerstvení nebo loadu. Na rozdíl od tech tvých blbosti. Takze MOL se zeptej na co chceš (pokud to zvladnes), ale jak začínáš konecne chápat (což ocenuji), pis si to do Mikirova světa.

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Nakonec jsem koupil OW PRG-OSR 5.3. Kdyby se někdo chystal na stejný let, rád se setkám třeba v salonku, nebo na palubě. 

Ohledně těchto letů od 1.3. to vypadá, že je bude možné je nastoupit jen v rámci služební cesty a dalších výjimek s čestným prohlášením mezi Krajem Praha (PRG) a okresem Nový Jičín (OSR).

Pokud by někdo nakonec letět nechtěl, tak LOT na svém webu prezentuje flexibilní možnost přesunutí letu ve stejné třídě více do budoucna.

0 Citovat

JJ ale vypadá to, že kalendář jim končí na konci března... žádná výhra :)

0 Citovat

Myslím přesunutí na jiný let LOTu ve stejné třídě někdy v budoucnu (Asi to postačí jen na vnitrostátní let po Polsku). Nebo voucher nebo možná dlouhotrvající refund.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

[citace="Vlastimil B."]

Nakonec jsem koupil OW PRG-OSR 5.3. Kdyby se někdo chystal na stejný let, rád se setkám třeba v salonku, nebo na palubě. 

Ohledně těchto letů od 1.3. to vypadá, že je bude možné je nastoupit jen v rámci služební cesty a dalších výjimek s čestným prohlášením mezi Krajem Praha (PRG) a okresem Nový Jičín (OSR).

Pokud by někdo nakonec letět nechtěl, tak LOT na svém webu prezentuje flexibilní možnost přesunutí letu ve stejné třídě více do budoucna.

[/citace]Inu, někdo se musí obětovat a nahlásit v cílovém okrese např. demonstraci. Pak je možné použít výjimku. Ano, letět na demonstraci je neobvyklé, ale nemělo by to odporovat textu nařízení.

0 Citovat

Neletí dnes někdo PRG-OSR?

0 Citovat

Máte již někdo zkušenost s letem v tomhle omezení cestování mezi okresy? Jak probíhají kontroly? Mám letenku na příští týden a plánoval jsem ji vyloženě na otočku, zpět do Ostravy pak vlakem v ten samý večer. Sedím poctivě doma už snad toho půl roku a na tohle jsem se opravdu těšil :) Tak jestli do toho jít či ten litr peněz radši odepsat......

0 Citovat

A napadlo tě se podívat na stránky LOTu? Asi ne, jinak bys musel vědět, že se dá letenka přesunout na později. Tak doporučuji se první zkusit mrknout.

https://www.lot.com/cz/en/change...n-for-free

0 Citovat

Nevím jak to kontrolují, ale třeba služební cesta by byla v pohodě. Takže bych to asi normálně proletěl. Jinak pozor, kromě vnitrostátních linek v Polsku, nejsou akceptovány mobilní BP a doma vytištěné. Musíš si nechat vytisknout na přepážce LOTu.

0 Citovat

niemandis: představ si že napadlo, představ si že jde posunout jen na ten další víkend a představ si že o něm jsem v práci. Jinak bych se neptal...

 

Martin Vicha: no právě služební cesta mě taky napadla, nevím jak si ale ověřují to prohlášení, páč bych si toho zákazníka musel vymyslet a taky je to navíc v sobotu... Všechno špatně, no.

0 Citovat

Což o to, já mám představivost dobrou. Dokonce si dokážu přestavit , že bych zavolal na LOT a vysvětlil situaci u nás a že další termíny od dubna z OSR do PRG nejsou. S tím těžko mohli v LOTu počítat. Třeba by byli nápomocní a vrátili prachy nebo šlo domluvit jiné řešení. A ne tady vymýšlet, jak obcházet nařízení státu jak typická český "šulinek". 

 

0 Citovat

Letěl jsem v pátek PRG - OSR a čestné prohlášení ani na jednom letišti nikdo nekontroloval. Po příletu do OSR jsem byl poprvé poslán do dveří "non-schengen arrival", kde jsem znuděnou policistku na kontrolním stanovišti slušně pozdravil, zdvořile se zeptal, zda chce vidět doklady, na což mi bylo jen pokynuto, že mám jít dál...

Těch výjimek pro pohyb je tolik, že každý ostřílený cestovatel si zcela určitě vybere...

0 Citovat

já ten přesun taky řešil, po 20 minutách na lince mi Mateusz sdělil, že můžeš zadarmo posunout kamkoliv nebo stornovat na voucher, peníze určitě nevrátí :) ... já letím v pátek, tak pak můžu dát bližší info 

 

@jonapet: dík za info

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Což o to, já mám představivost dobrou. Dokonce si dokážu přestavit , že bych zavolal na LOT a vysvětlil situaci u nás a že další termíny od dubna z OSR do PRG nejsou. S tím těžko mohli v LOTu počítat. Třeba by byli nápomocní a vrátili prachy nebo šlo domluvit jiné řešení. A ne tady vymýšlet, jak obcházet nařízení státu jak typická český "šulinek". 

 

Zajímavé, před měsícem ti obcházení/ porušování nařízení státu až tak nevadilo..."Lukáš teď sice poslal na čtyři řádky seznam porušených pravidel, ale doba je zlá a každá povedená akce se počítá."

0 Citovat

niemandos: tak si taky k tomu představ že nic vymýšlet k obcházení netřeba. Tomu estébákovi "čestně" prohlásím cokoliv. Ptal sem jen na zkušenosti s kontrolou těch lží. 

 

Jonapet: díky.

0 Citovat

Martin Vícha

No já byl v Praze služebně (opravdu) a s Lukášem jsem se viděl jen v salonku a v letadle. Takže ty 4 řádky se mě jaksi netýkají. To jen na upřesněnou.

 

0 Citovat

[citace="frankkk71"]

A já myslel, že ty opatření jsou proto, protože jsme jako ČR  úplně v prdeli. A ty tu podáváš jejich bojkot jako odboj proti Burešovi. No dnes jsem viděl v Brně tak 40% takových odbojářů. Výsledkem bude, že v té prdeli budeme ještě hodně dlouho. Ale ty si jistě svůj let užiješ. Přeju ti to. 

0 Citovat

Můžeš zůstat naprosto v klidu. NIC z toho co tato rádoby vláda doposud zavedla nemá na (ne)šíření viru sebemenší vliv. Tudíž není ani ten sebemenší důvod se těmito jakože pravidly řídit.

 

Díky moc za reakce, už jen kvůli niemandosi do toho jdu a proletím si to.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

[citace="frankkk71"]

A já myslel, že ty opatření jsou proto, protože jsme jako ČR  úplně v prdeli. A ty tu podáváš jejich bojkot jako odboj proti Burešovi. No dnes jsem viděl v Brně tak 40% takových odbojářů. Výsledkem bude, že v té prdeli budeme ještě hodně dlouho. Ale ty si jistě svůj let užiješ. Přeju ti to. 

niemandos: můžeš mi sdělit, jakým způsobem srazí omezení pohybu mezi okresy epidemii? Chci čísla a tvrdá data. Pokud vím, doprava celkové je zodpovědná za max. 3-7 % případů. Doprava mezi okresy spadla jen o 10-20% a zároveň tvoří jen menší část dopravního mixu.

 

0 Citovat

Michal napsal(a):

[citace="niemandos"]

[citace="frankkk71"]

A já myslel, že ty opatření jsou proto, protože jsme jako ČR  úplně v prdeli. A ty tu podáváš jejich bojkot jako odboj proti Burešovi. No dnes jsem viděl v Brně tak 40% takových odbojářů. Výsledkem bude, že v té prdeli budeme ještě hodně dlouho. Ale ty si jistě svůj let užiješ. Přeju ti to. 

niemandos: můžeš mi sdělit, jakým způsobem srazí omezení pohybu mezi okresy epidemii? Chci čísla a tvrdá data. Pokud vím, doprava celkové je zodpovědná za max. 3-7 % případů. Doprava mezi okresy spadla jen o 10-20% a zároveň tvoří jen menší část dopravního mixu.

 

[/citace]

Aniž bych se chtěl jakkoliv podrobně pouštět do diskuze, která navíc sem ani nepatří a řešit data, tak omezení pohybu mezi okresy sníží mobilitu lidí - nenavštěvují se, nejezdí do obchodů atd. atd. Sám to pozoruju, že prostě těch kontaktů ubylo a více se "sedí doma". Takže určitě primárně nejde o dopravu a její podíl na přenosu.

0 Citovat

frankkk71 napsal(a):

Můžeš zůstat naprosto v klidu. NIC z toho co tato rádoby vláda doposud zavedla nemá na (ne)šíření viru sebemenší vliv. Tudíž není ani ten sebemenší důvod se těmito jakože pravidly řídit.

 

Díky moc za reakce, už jen kvůli niemandosi do toho jdu a proletím si to.

Tak se proč se tady vyptáváš, jak to ojebat. Vždyť víš všechno nejlépe. Další virtuální hrdina...

0 Citovat

tramin napsal(a):

[citace="frankkk71"]

Můžeš zůstat naprosto v klidu. NIC z toho co tato rádoby vláda doposud zavedla nemá na (ne)šíření viru sebemenší vliv. Tudíž není ani ten sebemenší důvod se těmito jakože pravidly řídit.

 

Díky moc za reakce, už jen kvůli niemandosi do toho jdu a proletím si to.

Tak se proč se tady vyptáváš, jak to ojebat. Vždyť víš všechno nejlépe. Další virtuální hrdina...

[/citace]

To je asi mikirův asistent, když si sám posoudí kterými předpisy se má řídit a kterými ne.

Ale jestli to proletí nebo ne mě celkem zajímá...

0 Citovat

Mohl by letět až do Holandska. Tam by ho zdarma i osprchovali :)

0 Citovat

eremi napsal(a): Aniž bych se chtěl jakkoliv podrobně pouštět do diskuze, která navíc sem ani nepatří a řešit data, tak omezení pohybu mezi okresy sníží mobilitu lidí - nenavštěvují se, nejezdí do obchodů atd. atd. Sám to pozoruju, že prostě těch kontaktů ubylo a více se "sedí doma". Takže určitě primárně nejde o dopravu a její podíl na přenosu.

Já myslím, že to celkem souvisí s tématem. Jak jinak teď létat PRG-OSR, než s čestným prohlášením kvůli omezení pohybu mezi okresy? Čísla, jakým způsobem to má fungovat, jsem nikde neviděl a možná niemandos je osoba, která o nich ví. Zdůvodnění ani způsob vyhodnocování funkčnosti opatření opět chybí v usnesení vlády, ačkoliv Ústavní soud za to opakovaně vládu kritizuje a ruší její nařízení. K tomu, pokud si děláte rodinnou sešlost, většinou je to v rámci jednoho města nebo okresu, a tohleto to nijak neřeší.

A když jsme u toho, chtěl bych taky data k nočnímu zákazu vycházení.

Jestli Leoš řekne, že je to OT, končím s diskuzí.

0 Citovat

Hosi, je to OT. Vidim ze vstanul novy borec, kteremu je tezko radit. Takze poslat do prdele a pridat na ignore. A zpet k letenkam, ju?

Panove, uz vam dnes vase drahe polovicky pogratulovaly ke steak&blowjob day?

0