Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je v aktuální koronavirové situaci možné opustit letiště při 20h přestupu? Letíme 15.1 z Prahy do Paříže a pak 16.1 z Paříže do Papeete. Budeme mít 72h předem udělaný PCR test i vyplněné veškeré potřebné dokumenty. Jde mi jen o to, zda můžeme přespat jednu noc v hotelu mimo letiště, zároveň také musíme vyzvednout a znovu odbavit zavazadla. Co jsem zjišťovala tranzit přes Paříž je bez omezení, ale cestování z Francie jako takové je možné jen při obchodních cestách v odůvodněných případech.... tudíž když opustíme tranzitní prostor letiště už se nedostaneme na navazující let?  Doufám, že jsem to napsala trochu srozumitelně. Díky za odpovědi a zkušenosti :)  .

Opuštění letiště Charles de Gaulla během COVIDU

Založil(a) ve fóru Letiště

8 reakcí

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat zda je v aktuální koronavirové situaci možné opustit letiště při 20h přestupu? Letíme 15.1 z Prahy do Paříže a pak 16.1 z Paříže do Papeete. Budeme mít 72h předem udělaný PCR test i vyplněné veškeré potřebné dokumenty. Jde mi jen o to, zda můžeme přespat jednu noc v hotelu mimo letiště, zároveň také musíme vyzvednout a znovu odbavit zavazadla.

Co jsem zjišťovala tranzit přes Paříž je bez omezení, ale cestování z Francie jako takové je možné jen při obchodních cestách v odůvodněných případech.... tudíž když opustíme tranzitní prostor letiště už se nedostaneme na navazující let? 

Doufám, že jsem to napsala trochu srozumitelně.

Díky za odpovědi a zkušenosti :)

0

Snad trochu pomůže. Kamarád se v sobotu vracel z přes CDG. Přiletěl na Orly, pak z CDG domů. Neměl letenky od stejné společnosti (kupované zvlášť). Psal, že si v pauze prošli trochu Paříž, pak čekali v prázdném letišti, žádné omezení ani kontroly nezmiňoval. Takže myslím, že úplně v klidu. 

0 Citovat

Jenom se člověk neubytuje, hotely jsou otevřené jenom pro služební pobyty, jedině zkusit airbnb nějaké

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Jenom se člověk neubytuje, hotely jsou otevřené jenom pro služební pobyty, jedině zkusit airbnb nějaké

Psali jsme přímo do hotelu a odepsali, že jsou otevření a ubytovávají .... jsou v tom nějaké zmatky :/

0 Citovat

Tak jsem se zeptal pribuznych ve Francii a hotely jsou otevrene, ale bez restaurace, tak to by slo

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Tak jsem se zeptal pribuznych ve Francii a hotely jsou otevrene, ale bez restaurace, tak to by slo

Moc Vám děkuji :) 

0 Citovat

Neletěl prosím v nedávné době z Prahy přes Paříž mimo EU (airside) ? Na dotazy jestli platí současný zákaz pro nonessential travels i pro tranzitní cestující dostávám moc obecné odpovědi zatím. Díky

0 Citovat

Neletěl prosím v nedávné době z Prahy přes Paříž mimo EU (airside) ? Na dotazy jestli platí současný zákaz pro nonessential travels i pro tranzitní cestující dostávám moc obecné odpovědi zatím. Díky

Ahoj, tranzit by měl být bez omezení, nedávno jsem ověřovala a našla tuším přímo na stránkách CDG. Airfrance mimo EU létají i po nedávném zpřísnění lockdownu, tak předpokládám, že ne bez pasažérů :-) Za 10 dní takto máme letět, případně doplním info.. .-)

0 Citovat

Díky, kdyžtak napište zkušenost, jestli bude čas. Na AF mi řekli, že letenku určitě prodají, ale podmínky splňovat je na mě. Z letiště CDG napsali, že přes jejich letiště je tranzit možný, nemají s tím problém, jen ať si ověřím podmínky.

0
8 reakcí