ČSA - obecné téma

Založil David Eiselt před 5 lety ve fóru Letecké společnosti
Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4240 příspěvků
Aktivní před 2 dny
Zobrazit profil

ČSA změnili vizáž webových stránek smiley
csa.cz

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4240 příspěvků
Aktivní před 2 dny
Zobrazit profil

Nově obnovená spolupráce ČSA a Delta přináší zajímavou variantu pro cesty do USA. Tento kousek vznikl na popud výpadku zimních letů PRG-JFK... Avšak ceny nic moc a hlavně - rezervace ZASE nefungují !!! smiley
ČSA - letenky do USA

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4240 příspěvků
Aktivní před 2 dny
Zobrazit profil

Dnešním dnem je prodáno 44% společnosti ČSA aerolince Korean air. Nebudu tu rozebírat debatu o tom, zda je to nebo není výhodný byznys, ale debatě se nebráním smiley .

Co to znamená pro nás, běžné cestovatele? S největší pravděpodobností omezení "akčních cen" této společnosti, a to z důvodů naplňování kapacity transferujícími korejci. Ovšem jako bonus pro nás mohou být nové linky a destinace - s větším počtem spojů příliš nepočítám. I když s jejich flotilou asi nelze naplánovat odlety na přílet long haulu z ICN.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4240 příspěvků
Aktivní před 2 dny
Zobrazit profil

Tak jsme se dočkali smiley

Aplikace ČSA nabízí konečně mobile check-in

Přidal se 06. 06. 2013
Napsal 21 příspěvků
Aktivní před 3 měs
Zobrazit profil

Jeste k tem Korejcum. Urcite jste zaznamenali, ze pri zadani hledani letu z Prahy do Bangkoku Vam ted ve zvysene mire system nabizi varianty pres Soul za ceny zacinajici nekde na 120.000,- Kc za letenku. Tohle mi hlava nebere.
Bojim se bojim, ze strategicke partnerstvi s Etihadem bude dost potlacovano, minimalne od BKK dale na vychod, nebo jihovychod.
Howg

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4240 příspěvků
Aktivní před 2 dny
Zobrazit profil

No neváhejte... smiley

Přidal se 22. 10. 2013
Napsal 84 příspěvků
Aktivní před 17 dny
Zobrazit profil

Tak a je to tu
http://ekonomika.idnes.cz/travel-servic ... ntent=top6

Přidal se 06. 11. 2014
Napsal 34 příspěvků
Aktivní před 6 měs
Zobrazit profil

Celkem zajímavá věc z vedlejší diskuse ohledně zpátečních letenek a neproletění prvního segmentu.
".. bylo mi sděleno, že minulý týden ČSA změnili přepravní podmínky a neproletění první části letu se mi zpáteční let neruší!".

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4240 příspěvků
Aktivní před 2 dny
Zobrazit profil

Další kamufláž TVS v hábitu OK?

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4240 příspěvků
Aktivní před 2 dny
Zobrazit profil

ČSA nám potají zdražuje letenky.. Nyní základní tarif bez zavazadla, nový o 220 Kč na let dražší s 15 kg báglem. smiley

Nyní už fakt nevím, proč volit tohoto dopravce...

Přidal se 02. 01. 2015
Napsal 41 příspěvků
Aktivní před 2 dny
Zobrazit profil

tak to je mazec... docela drahej low cost...

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4240 příspěvků
Aktivní před 2 dny
Zobrazit profil

A bude hůř... Od prosince máme v Praze nový low-cost.

Přidal se 22. 07. 2016
Napsal 708 příspěvků
Aktivní před 12 měs
Zobrazit profil

Blby je, ze CSA maj zasadne nejhorsi time sloty na vsechny destinace - vzdycky neco leti driv nebo pozdejc..

Marne premyslim kdy jsem naposledy letel s CSA a mam takovy neblahy dojem ze to bylo naposledy v roce 1994 IL-62 do Havany s mezipristanim v Montrealu smiley Kez bych mohl rict to same o QS smiley

Nicmene slysel jsem celkem vtipne historky o tom, jak se ted na tech multistop routech pravidelne CSA ztraceji zakaznici na mezipristanich - pry je specialne oblibena linka z Glasgow, ktera pristava nekde v Polsku - Anglani si to pry radi pletou s Prahou smiley smiley smiley

Přidal se 07. 03. 2015
Napsal 13 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil

Hladolety se rozšiřují. Jídlo a pití zdarma zruší také ČSA: http://ekonomika.idnes.cz/csa-rusi-bezp ... oprava_suj

Přidal se 07. 03. 2015
Napsal 13 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil

ČSA plánují na příští léto linky na Island nebo na Maltu: http://www.denik.cz/ekonomika/csa-planu ... 51022.html

Přidal se 22. 07. 2016
Napsal 708 příspěvků
Aktivní před 12 měs
Zobrazit profil

Jestli prezijou letosni zimu smiley smiley smiley

Přidal se 03. 06. 2015
Napsal 20 příspěvků
Aktivní před 12 měs
Zobrazit profil

V článku chybí důležitá informace, že se bude jednat o lety horkovzdušným balónem smiley smiley

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4240 příspěvků
Aktivní před 2 dny
Zobrazit profil

Dnešní naloadováné ceny do systému, ale téměř ihned staženy... Škoda smiley

Přidal se 09. 01. 2016
Napsal 4 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil

Ahoj,
škoda,že nejsou letenky a jejich ceny aktuální,letěl bych hned smiley

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4240 příspěvků
Aktivní před 2 dny
Zobrazit profil

Když se daří, tak se daří... Šimáně to dokázal :/
http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... cu-1275102

Přidal se 18. 04. 2015
Napsal 390 příspěvků
Aktivní před 9 hod
Zobrazit profil

Náš let z Říma měl být 14:45, ale Italové stávkují od jedné do pěti. Původně nám odložili let o čtyři hodiny, pak o deset, takže letíme po půlnoci. Všechny aerolinky kolem našeho lety odlétají kolem sedmé, jediné ČSA o šest hodin později. Prý musí odbavit lety před námi, ale to se mi moc nezdá. A k tomu mizerná komunikace - dosud nepřišel jediný email či SMS o zpoždění. Prostě služby k nezaplacení.

Přidal se 20. 12. 2015
Napsal 292 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Tak nic neplat.

Přidal se 18. 04. 2015
Napsal 390 příspěvků
Aktivní před 9 hod
Zobrazit profil

A to naše letadlo tedy odlétá původní destinace a pak se pro nás vrátí? To mi zní, že tu kompenzaci zkusím.

Přidal se 25. 08. 2015
Napsal 1082 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Můj tip je, že na ploše v Ruzyni asi nestojí smiley Určitě neodlétá původní destinace, protože by asi letělo zpět z Říma do Prg, ale je možný, že ho použili operativně někam jinam a s Vámi poletí jiný letadlo než plánovaný s jinou posádkou nebo tak něco. Jinak bohužel s kompenzací asi nepochodíš, stávka je stávka a to, že to zasáhne do provozu dané aerolinky v ten den je taky fakt.

Přihlášení a registrace