Dobrý den během cesty do Honolulu budu mít v Tokiu přestup z letiště Haneda na letiště Narita.Pokud je to v rámci jedné letenky budu muset i přes to vyzvedávat zavazadla a vézt je během trasferu sebou??Děkuji.  .

Trasfer mezi letišti

Založil ve fóru Letiště

Dobrý den během cesty do Honolulu budu mít v Tokiu přestup z letiště Haneda na letiště Narita.Pokud je to v rámci jedné letenky budu muset i přes to vyzvedávat zavazadla a vézt je během trasferu sebou??Děkuji.

0

Nevim, kdy letis, ale pokud někdy v dohledné době, tak tohle může být zbytečná starost. Zaprvé, aktuálně zatim do 7.3. je zakaz vstupu do Japonska, pokud tam nemas povolení k pobytu. Důvodem jsou mutace, takže si nemyslím, že to od zítřka zrusi. Zadruhe je zakázáno opustit tranzitní prostor, vydávají se výjimky na přestup mezi Naritou a Hanedou, ale až ad hoc na miste. Zatreti se aktuálně nedostaneš ani do USA pokud jsi nepobyval 14 dni mimo Schengen.

0 Citovat

Japonsko do 7.3. jako do zítra nebo 7.3.2022 ?

0 Citovat

Zatím do zítra 

0 Citovat

spis bych to otocil... dokud neprobehne informace, ze se k datu xy Japonsko otevira pro turisty, tak je zavreny. Navic tahle informace vzhledem k olympiade probehne kompletne tiskem, takze zadny stress, ze by to otevreli ze dne na den

0 Citovat

Eda jede. Pokud bude olympiáda v plánovaném termínu, bude bez diváků. Mám zase takový pocit já. A ačkoliv vím jak Japonci strašně dřou a snaží se (má žena je Japonka a sedí v plánovací komisi olympiády), moc olympiádu nevidím. Ale nechci rozvod, čili doma tabu.

0 Citovat

Z toho vypliva, ze min do 1.7 se do Japonska jako turista nepujde dostat (neoficialne)

0 Citovat

ale Hujere, co ta hrubka?

0 Citovat

danny napsal(a):

Japonsko do 7.3. jako do zítra nebo 7.3.2022 ?

 

Mozna to bude nakonec 7/3/2023.

0 Citovat

Já četla, že do Japonska se půjde letos dostat právě a jenom na Olympiádu, vstupenka bude potřebná k udělení víza. 

Dá se čekat omezení pohybu v podobě zákazu cest nějak výrazně mimo Tokio, určo bude nutný i PCR na místě, sledovací appka atd, atd.

A nebo to prostě zruší :)

0 Citovat

Myslím, že nejpravděpodobnější varianta olympiády je bez zahraničních diváků: https://cnn.iprima.cz/olympiada-...niku-20267

0 Citovat

Troufam si říct,že olympiádu určitě nezrusi.

0 Citovat

Taky si myslím. Stálo to obrovské peníze a už to bylo přesunuté. Naprosto nejreálněji vychází právě olympiáda bez diváků. Možná tam pustí domácí naočkované občany. Veřejné mínění je totiž dost proti tomu, aby se tam nahrnuli lidi z celého světa a přivlekli jim tam tucet nových mutací.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Nevim, kdy letis, ale pokud někdy v dohledné době, tak tohle může být zbytečná starost. Zaprvé, aktuálně zatim do 7.3. je zakaz vstupu do Japonska, pokud tam nemas povolení k pobytu. Důvodem jsou mutace, takže si nemyslím, že to od zítřka zrusi. Zadruhe je zakázáno opustit tranzitní prostor, vydávají se výjimky na přestup mezi Naritou a Hanedou, ale až ad hoc na miste. Zatreti se aktuálně nedostaneš ani do USA pokud jsi nepobyval 14 dni mimo Schengen.

Vše co píšeš mám samozřejmě zjištěno a mám to v plánu na říjen (zatím mám zabukovaný hotely co použiju po cestě a některý už i placený), ale i tak si mě neodpověděl na otázku jak kufry..

0 Citovat

kufry si bohužel mezi letišti musíš přepravit sám, i když je to na jedné letence. Upozorní tě na to i při online check inu i při odevzdávání kufru na přepážce. Platí jak pro JAL tak i pro ANA, resp.platilo před 2 lety.

EDIT: máme letenky na září/říjen 2021, ale proletu dávám méně než 10%.

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

kufry si bohužel mezi letišti musíš přepravit sám, i když je to na jedné letence. Upozorní tě na to i při online check inu i při odevzdávání kufru na přepážce. Platí jak pro JAL tak i pro ANA, resp.platilo před 2 lety.

EDIT: máme letenky na září/říjen 2021, ale proletu dávám méně než 10%.

No já to už taky pomalu vzdávám.Letenky ještě nemám naštěstí (počítal jsem Praha-Moskva-Tokio-Honolulu), jen prostě mám zabukovaný hotely (tady mě snad vrátí zálohy) a jakž takž představu o cestě.Letenky vždy nechávám jestli se neobjeví akce.A ted vidím, že asi max Mácháč. A to už jsem zrušil cestu kolem východního pobřeží USA kam jsem měl letět koncem léta.Tady naštěstí vrátili vše kromě 1000 kč ale tak co to už oželím.

0 Citovat

No vidis. Kazdy mame svoji cestovatelskou pathway. Ja koupim letenky v akci a pak premyslim co tam delat a kde bydlet. Neco zabookuji dopredu(transfery a ubytka), ale vzdy s moznosti storna zdarma. Obzvlast v dnesni dobe. A ty treba zacnes starosti s presunem kufru mezi NRT a Hanedou. Coz je treba, z meho pohledu,  naprosto marginalni zalezitost (slusne receno). Nic proti nicemu, univerzalni muster spokojeneho cestovatele neexistuje. A opravdu po ceste na Havaj chces v Japonsku pouze transferovat? Je to fantasticka zeme, ktera dle meho nazoru musi kazdeho uchvatit.

0 Citovat

Itineráře na Havaj "zadem" bývaly zajímavé jen velmi ojediněle a pokud tak téměř výhradně přes Čínu. 

0 Citovat

Ono to celé nějak nehraje. Ale každý má svůj styl :-)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Itineráře na Havaj "zadem" bývaly zajímavé jen velmi ojediněle a pokud tak téměř výhradně přes Čínu. 

no jo, ale v Pekingu si kufry pretahujes i v ramci letiste, mozna proto ten pokus s dalsim vychodnim routingem

0 Citovat

Jediné co mi kdy přišlo zajímavé byla kombince PRG-PEK s Hainan + Hawaiian PEK-HNL za 11. Vzhledem k tomu, že návrat Miloušových politických linek do Číny asi nehrozi je i toto pravděpodobně passé.

0 Citovat

Myslím, že s Citi kreditkou východní směr neměl chybu. :)

***CENA LETENKY: 50.000 MIL + 2.374 KC NA OSOBU***

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

No vidis. Kazdy mame svoji cestovatelskou pathway. Ja koupim letenky v akci a pak premyslim co tam delat a kde bydlet. Neco zabookuji dopredu(transfery a ubytka), ale vzdy s moznosti storna zdarma. Obzvlast v dnesni dobe. A ty treba zacnes starosti s presunem kufru mezi NRT a Hanedou. Coz je treba, z meho pohledu,  naprosto marginalni zalezitost (slusne receno). Nic proti nicemu, univerzalni muster spokojeneho cestovatele neexistuje. A opravdu po ceste na Havaj chces v Japonsku pouze transferovat? Je to fantasticka zeme, ktera dle meho nazoru musi kazdeho uchvatit.

Já taky bookuji zásadně s možností storna zdarma a bez záloh, ale vždy nejdřív detinaci a pak hledám letenky,.Ty kufry víš já mám dva velký a jeden do letadla tj docela náročný na přesun.Ono s jedním kufrem nebo 2 to ještě jde, ale 3 to už je docela pakárna to vláčet sebou.A moje starost právě odvozuji od toho, že pokud mám na cestě takovou komplikaci pak začnu shánět letenky po jiné trase.Našel jsem třeba přes Moskvu bez potřebného trasferu.A jsou ještě kupodivu levnější než přes Mnichov.A co se Japonska týká kamarád tam byl a říkal taky země nádherná, ale času bohužel málo.Pokud se mě zalíbí při transferu budu tam 2x 19 hodin pak zcela jistě zvážím jestli při další cestě, kterou bych rád podnikl na Filipíny neprodloužím o pobyt v Japonsku.A co sleduji tak oni letenky se dají sehnat skoro pořád +- stejně, ale na bookingu pokud má člověk danou představu o hotelu je často hotel bookovaný o týden dýl za cenu o tisíce větší.Nebo za stejnou, ale bez snídaně.Takže já nejdřív si zabukuji ten hotel co požaduji se službami co požaduji a pak do toho sháním letenku.Tam je možností daleko více než právě v hotelech.Já cestuji s manželkou tj vlastní koupelna je samozřemostí a pak hotel vždy minimálně 3* se snídaní.Přece jenom jsem už pán v letech takže mám rád pohodlí.

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

[citace="Petr76"]

Itineráře na Havaj "zadem" bývaly zajímavé jen velmi ojediněle a pokud tak téměř výhradně přes Čínu. 

no jo, ale v Pekingu si kufry pretahujes i v ramci letiste, mozna proto ten pokus s dalsim vychodnim routingem

[/citace]

Ono obecně se létá západní cestou jelikož je to kratší,ale je to přes USA a tam opět vyndavam zavazadla a dávam je dál.Já prostě chci dát v Praze kufry a vyndat je na Hawai a je mě jednou kolik bude letenka stát.Já neřeším nejlevnější cestu, ale pohodlnější.Pro mě pohodlnější pro někoho se může zdát složitá, každej jsme jinej.Našel jsem desítky letů přes USA co je čekací doba na letišti kratší.Ale právě možnost vidět Tokio v rámci jednoho letu mě přišla zajímavá.A pravda letenky přes Čínu zatím nikde nevyskočily.Leda si zakoupit více letenek a to je opět pro mě nepohodlné, ja kupuji vždy jednu na celou trasu právě kvůli pohodlí.Už díky zpoždění co jsme x krát měl a dvakrát mě uletěl navazující spoj a vždy mě dali kompenzaci, a leteku na další spoj.Být to v rámci více letenek nedostal bych nic.Jo a 3x mě ztratily kufry a zase problém nebyl díky ledné letence se to krásně dohledalo.Ale je to pouze zatím v rámci přípravy.Možná to dopadne jinak a budu rád za západní cestu,kdo ví, mě jen šlo informovat se o tom, zda budu muset tahat kufry, (kamarád letěl přes Londýn do Miami s cestovkou a kufry jim sami vezli z Gatwiku do Heathrow tak jsme se právě informoval jak je to zde ) abych se takové letence vyvaroval.Víc v tom není.

0 Citovat

Pohodlnější ta východní cesta na Havaj je a navíc podle mé 12 let staré zkušenosti nebyl na vstupu do USA v Honolulu žádný pohovor s frontou, jak asi bývá po příletu z Evropy (ale nikdy jsem takto do kontinentální části USA neletěl, na Havaji bylo asi jen pár rychlých otázek). Letěl jsem Praha - Soul - Honolulu s Korean Air díky tomu, že v Londýně mimořádně nasněžilo, takže nás přesměrovali z původní trasy s BA přes LHR a LAX. Dokonce nás dali s kamarádkou na úsek do Soulu do business, protože už neměli 2 místa vedle sebe v economy, když jsme byli na check-inu poslední. Ze Soulu jsme měli v zádech část cesty jet stream. Zpět už jsem letěl přes LAX (se stopoverem přes 5 měsíců na procestování Severní Ameriky od Mexika po Aljašku).

0