Zajímavá nabídka s LH z Polska (KRK, WRO) na Kanáry přes vánoční svátky a Nový rok. Samozřejmě lze i open-jaw. Termíny jsou jinak k mání od zimního LŘ.  https://bit.ly/2LOMhy3  .

[LH] Krakov - Kanáry za 2.295 Kč na Vánoce, Silvestr

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Nepřitahuje mě tam vůbec nic, kromě toho erroru;-)

Udělala jsem hned dvě rezervace, jednu na vánoční termín a jednu na ten první týden v červenci, kdy je kvůli Cyrila a Metoděje potřeba jen málo dovolené. No a obnovili mi obě:-)

Nic jsem neplatila, takže tam nemusíme za každou cenu, ale pokud budou slušné letenky, tak proč ne😉

0 Citovat

Mikire, v mori tu rousku mit nemusis, je rozdil Spanelsko vs kanary, a na plazi ji nikdo nemel a nema, policajtum je to na plazi fakt jedno, to neresi, jen to resi pokud jdes po ulici atd... videt proste tak prazdnou Fuerteventuru nebo jine ostrovy uz nikdy asi moznost zase nebude.

0 Citovat

@Mikir, Mandarinka... já bych tu GC zas tak nezatracoval. Párkrat jsem tam byl, naposledy v říjnu "z nouze", taky jsem si myslel, že už mi ten ostrov nic nového nedá... Bez hotelu, v autě kousek za Maspalomas, každý den nocleh tam, kde jsou satelity a dvě zajímavé plaze. (Jinak moc míst na spaní v autě tam není, výše v horách je v noci už zima a málo míst na pohodlné zastavení a vypadává 4G net). Ale pořád hory překrásné všude až na vrchol se dá dostat autem, pláž jako Anfi nebo Amadores, Mogan.... 

Jen ta Lufthansa je teď už cenově asi mimo, žádné super ceny z Krakova jsem nenašel. 

0 Citovat

Ceny jsou tam od 420 PLN pořád, jen ne přímo na ten vánoční týden. Teda díval jsem se na Fuerte a Tenerife tuším... Jo a taky ty přestupy v Německu jsou někdy hodně dlouhé - odletíš z Kanárů dopoledne, přiletíš do Polska o půlnoci. Takže doufám, že se během roku objeví ještě levnější přímé lety z Vídně jako vloni.

GC mám taky rád, je to takový univerzální ostrov, dá se tam dělat cokoliv, asi každý tam může být spokojen.

0 Citovat

@mikir - na pláži na čumáku roušku mít nemusíš, pokud si zrovna nejdeš pro drink, nebo se po ní necouráš kvůli okukování holek;)

https://www.canarianweekly.com/p...orce-masks

 

0 Citovat

Tak ja jsem byl jen zvedvy, samozrejme za 350 eu ro  4 hvezda all inclusive by me mozna taky zlakala i kdyz  kromé  Esquinza na Fuerteventure, kde jsme meli polopenzi , jsme meli  vzdy jen apartman nebo studio bez jidla a chodili si sami  pokazde jinam na vecere a snidane si delali sami a obecne o all inclusive ani  4 hvezdu nestojime 

Jasne ze  Spanelsko a Kanary je rozdil ,jen to opatreni s rouskou pri plavani v mori a na plazi bylo zverejneno a nebylo tam ze na Kanarech je to jinak ,ale snad uz konecne tyhle blbosti pominou 

Nezatracuju GC , byli jsme tam ale jen  jednou a nemeli ani pujcene auto ,protoze tam je velmi dobra a levna verejna doprava  kolem  tech stredisek jizniho pobrezi od letiste az po to posledni stredisko ,jen je na nas vkus prilis zastavena hotely a ta pesi  autostrada kolem more  urcite potesi  80+ coz nam jaksi jeste neni -)) Mozna ,kdyz bychom tam meli auto a zajeli si do mist ,kde verejna doprava nefunguje ,tak bych trosku nazor zmenil  Povaleci u bazenu  taky nejsme 

Ani ta plaz jako Amadores nebo Mogan  jak  zminuje Miguelas  nas zase az tak neoslovila ,bydleli jsme primo u more  asi 5 km od Maspalomas a profarali  vsechny ty streidslka  Universalni ostrov jak pise mirjur to mozna bude ,ale kazdy ma trosku odlisne priority 

Ja to mam treba nastavene z hlediska oblibenosti  v poradi Lanzarote ,Fuerteventura ,La Palma . Tenerife , Gran Canaria  La Gomera ,,,El Hierro jeste ceka, s Lanzarote jde i spojit  Graciosu ,stejne jako La Gomeru s Tenerife ,jak jsme to udelali ,myslim,ze kazdy ostrov bude mit sve priznivce  a ano mozna v soucasnosti  tak prazdne Kanary nepujde  uz zazit jak pise Marek 

Stejne jako mirjur verim ,ze nejaka ta dobra cena jeste bude ,je mi celkem jedno odkud  a prestup zas az tak nevadi i kdyz ted co uz nejde koupit  priority u Ryanairu za tech 4-6 euro co byvalo drive nahrava  primym letum  LH jsem nakonec nekoupil hlavne kvuli tem 8 Kg  Jestli poletime na Silvestra tak se asi opravdu pod 100 euro nedostaneme jak pise Lukas ,ale vic me bude zajimat  zda jeste budou muset byt testy 

0 Citovat

Asi už to bude přebrané, FUE tam vidím za 3x více v původním termínu na přelomu roku a zkusmo na jiné termíny i 4x tolik. Bral bych klidně říjen, listopad, nebo až pak leden, březen.

Je to akce bez rizika, když se něco podela tak refund, ale stejně, kde lidé berou ten optimismus, že v prosinci bude vše OK, všichni budou naočkovani s covid pasy a třeba v září přijde další vlna, mutace, zjistí se, že vakcíny jsou neúčinné, pasy se zruší a bude další kolečko s vakcinaci 80+ a čekáním na očkování a vydáváním nových pasu.

0 Citovat

Pořád tam toho je dost

https://www.lufthansa.com/xx/en/...w-tenerife

https://www.lufthansa.com/xx/en/...rteventura

Já bral OJ LPA+TFS na březen 2022 s vidinou snadného free rebookingu na příští léto, neboť schedule change do té doby bude několikrát. 

0 Citovat

Free rebooking tam je, ale refund se nedá. Chápu to tedy správně, že pokud hybnou s časem tak to mohu přehodit s doplatkem třeba na Mnichov - Panama City, v systému, bez nutnosti kontaktovat podporu...

0 Citovat

@Miguelas  ja ten optimismus  mam taky ,protoze vlady zemi si nedovoli  zablokovat leto ,jednak by to lidi stejne prestali dodrzovat a byly by masove demonstrace a pak proste prece jen bude vic naockovanych a vic promorenych a testy nebudou donekonecna  a  v konkurenci pujde cena dolu  

Jinak ta cena je vyhodna hlavne na ty vanoce  v jiny termin  budou Kanary z LC za podobnou cenu Treba v kvetnu mas  Kanary jednu cesu z Dublinu za 30 euro  a do Dublinu se dostanes s Prahy za 360 Kc  

Samozrejme  podstatne je jak  budou vypadat testy  ja se vcera dival  na zdejsi ceny antigen je za 50 euro PCR za 100 ,ale myslis  ze v lete nebo na podzim budou porad stat tolik Natoz na vanoce nebo dokonce pristi rok ? A ceny Ryanairu budou porad  v podobnych relacich jak jsou ,mozna neco nahoru pujde ,ale ne hned ,,

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Free rebooking tam je, ale refund se nedá. Chápu to tedy správně, že pokud hybnou s časem tak to mohu přehodit s doplatkem třeba na Mnichov - Panama City, v systému, bez nutnosti kontaktovat podporu...

Pokud hejbnou s časy, tj. významný posun, obvykle min. 5 hodin, tak je nárok na refund nebo rebooking na jiný termín. Pokud chceš změnit trasu úplně, tak samozřejmě změnu udělají, ale doplatíš fare a ještě taxy a poplatky, takže ti v podstatě jen odečtou cenu původní letenky. Online to neuděláš, ale vůbec není problém s českým zastoupením LH.

Já dělal u LH změnu cílové destinace u letenky, která prakticky až do odletu v únoru držela. Musel jsem zaplatil rozdíl ve fare a ještě nějakou novou taxu, protože původní itinerář byl přes FRA a nový přes MUC. 

0 Citovat

@Lukasi, dík za vysvětlení.

@Mikir, souhlas, ale s těmi Kanáry to bereš irskou optikou. Tady jsem nabídkou z CZ-PL-AT letu třeba na duben, květen úplně zklamaný. I Lauda je asi v zimním spánku a nejen, že nelétá z Vídně Kanáry, ale ani řecké ostrovy, až od června a některé co zajímaji mě (Kefalonia, Skiatos) až od července!!! Přitom plno starších naočkovaných (nejen vídenaku) by určitě letělo.

A pokud FR nahodí Kanáry z Krakova, levné to nebude. Pár termínu se najít kdysi dalo, i jsem tak dvakrát letěl, ale je to klasická koupacka linka a OW bývaly klidně i za 4000, takže ta akce LH je fakt dobrá.

 

0 Citovat

Já pořád doufám v to Německo, PL, AT daleko. Tam jsou ceny vzdycky ok. Teda na vánoce nevim, to jsme zatim neresili. Byli jsme naposledy loni v breznu jeste ze SXF za cca 1700,- na Lanzarote. Verim, ze se to zase rozjede.

0 Citovat

Aktuálne sa da nájsť TFS aj z Prahy za 2600 termíny aj cez vianoce... na https://www.brusselsairlines.com/com/ sa to da nájsť...

0 Citovat

@Miguelas , souhlasim ze je LH v dobre cenove relaci  ale vadi mi tech 8 kg a dalsi volba se zavazadlem je uz o nicem  8 kg je malo  23 kg uz zbytecnych  leda koupit  jen jedno pro dva  ale i tak  je ta cena jina o hodne

A ano beru to irskym pohledem, kdyz jsou  treba i za 20 euro smer, z Krakovem mas pravdu byva vseobece drazsi nez treba Katowice nebo Wroclaw 

Mivali jsme stesti taky treba na Bergamo , Treviso  nebo  pak Brusel Charleroi I Berlin usel  z Vidne vim ale my jsme ted na Kanarech nebyli uz dele ,loni ale vim ze tam byla dobra cena s Laudou 

Treba kdyz koukam tak konkretne Praha -Bergamo  10 kvetna  500 Kc  a 11 kvetna  Bergamo  -Fuerteventura  20 euro  jeden smer  kdyz to dam podobne i zpet tak  jsem na podobnem jako  u LH samozrejme jen s malym batuzkem a musim resit nocleh  v Bergamu coz ale pri odletu v 6 rano z Krakova taky 

Myslim ,ze vubec Bergamo ma u FR nejvetsi smysl kamkoliv   od dubna tam uz ted zacinaji ceny na 5 eurech do 20 euro mas velky vyber, navic pobliz dalsi letiste a pri nejhorsim i dojezd autem a ani prespani tam neni nuda a da se ten cas vyuzit  celke, smyslne,  navic prijemne letiste 

0 Citovat

mikire, prosím tě, co s sebou taháte, když ti nestačí 8kg? nehledě na to, že to na 99% nikdo nebude vážit

0 Citovat

Problém není 8 kg, ale že to není jeho chráněnec :-)

0 Citovat

Presne tak, neni to Ryan, tak ma kecy :-)

0 Citovat

Jak myslite ten prestup 40 minut v Brusselu? I kdyz je to na jedne letence, neni to na beh na letisti?🤭 

0 Citovat

Ja mel jednou na prestup 30 minut a slo to v klidu stihnout, nemusel jsem bezet, ale samozrejme pri nejakem vetsim zpozdeni, je to v pytli 

0 Citovat

Tak premyslim, s 2 detma, 4 prirucaky, 2 podsedaky😂. To je dilema.

0 Citovat

Andreko: myslím, že je to v pohodě, rádi na vás počkají... a i kdyby ne, postarají se o vás a na Tenerife dopraví jiným způsobem. Není to Ryanair.

Sám o tom uvažuji, je to super cena :-)

0 Citovat

@Mikir, kdysi dávno byl můj přestupní hub na Kanáry Hahn a v poslední době Bergamo a rád jsem měl i odlety z Berlína (s priskokem z Krakova). Zatím bych se ale ještě v květnu bál takto tranzitovat přes více státu a mít více letu. Bývaly lety za 15-25e z BGY, bohužel v listopadu 2020 už mi zrušili ACE a v prosinci FUE, takže jsem takto stihnul odletět jen říjnovou LPA.

Ale že by Bergamo bylo příjemné letiště, možná na výlety kolem a zázemím nákupního centra, ale jinak peklo a nejstupidnejsi ochranka na světě. Tak to tam perfektně zrekonstruovali, že žádná zásuvka. Bergamo na přespání dražší než Milano, pokud nepočítám ty kapsle v BG špitále, kde mají sdílené WC s pacienty. A 900km autem, bych ty Kanáry nechal raději padnout.

 

 

0 Citovat

Koukam na ceny trajektu a i letenek mezi ostrovy pro No Resident, to mi hlava nebere😬, co to je? To bylo i pred Covidem?

0 Citovat

@Andreko Bylo to i před Covidem, proto na stará kolena je mým snem se tam stát rezidentem, i když se asi nepodaří. Pokud nejsi rezident nebo početna spanelska rodina, připlatis si dvakrát tolik. Je to taková garance práva, že se za rozumný peníz dostanou mezi ostrovy nebo na španělskou pevninu.

Už mě to hlava nebere, v poslední době kanarane řvou, že jsou v chudobě, nemají co jíst a stát tam krmí uprchlíky. Objevují se i byty na prodej, třeba za 18000e v tržní hodnotě 150000e, i novostavby se sdíleným bazénem, kde manželé důchodci 75 let bez potomků chtějí doživotní rentu 400e aby si prilepsili k důchodu... a byt hned teď přepisou na tebe... Platí i pro celé pevninské Španělsko a Katalánsko.

0