ČSA - aukce o bussines třídu

Napsal David Eiselt 2012-10-14T08:09:50+02:00 ve fóru Letecké společnosti
5 odpovědí

Dnes jsem si prvně všiml této možnosti - k letenkám můžete nabídnout určitou sumu peněz, za kterou jste ochotni se nechat upgradovat do Bussines třídy. smiley podle mě to není moc profláklé a tak je dost velká možnost se tam dostat za pár kaček...

PLUSGrade

Nezkoušel již někdo? Přemýšlím, že na cestě zpět z USA bych toto zkusil prubnout a zkrátit si tak čekací dobu na MXP v salónku..

Minimální suma příhozu je bohužel 50€, což je přesně cena letenky smiley

Mě to přišlo teď před odletem do BCN, ale min. je 60E za osobu.

Tak jestli to máš za zpátečku, tak je to docela dobrá cena.

Taky bych se rád podělil se svou zkušeností s aukcí o business třídu.
Poté, co jsem si elektronicky zarezervoval a zaplatil letenky v economy do Abu Dhabí, jsem se dozvěděl o této aukci.
Napsal jsem tedy do CSA, že bych se chtěl zúčastnit, ale že systém mě už nepustí udělat nabídku. Odpověď CSA byla, že mám smůlu a že jsem měl možnost a jedinou šanci tuto nabídku učinit pouze a jen v okamžiku rezervace. Nedal jsem se a poté mi CSA umožnilo nabídku učinit. Základní nabídka na jeden let a jednu osobu byla 150,- EUR (chápejme doplacení za možnost převedení z ekonomy do business), maximální pak 400,- EUR. Dal jsem tedy 155 a to na každý let za sebe a za manželku. Celkem by tedy CSA dostalo za nás dva 620,- EUR. Nicméně přesně 24 hodin před letem do ABU DHABi (10.4.2013) a přesně 24 hodin před letem zpátečním do Prahy (15.4.) mně sdělili, že jsem neuspěl. Schválně mě pak zajímalo, jak byl obsazen business (celkem 14 míst) v letadle tam- bylo obsazeno pouze 7 míst a let nazpátek - to bylo plnější 11 míst.
Takže co bylo příčinou toho, proč jsme nebyli vybráni (mohla to být nabízená cena, nebo už někoho vybrali a měli limit) to vám nikdo neřekne.
Nicméně problematikou CSA se zabývám již delší dobu a určitě bych na konkrétní dotazy mohl relevantně odpovědět.
Howg
Petr

Tohle mě tedy trochu zaráží a stále utvrzuje v názoru, že ČSA šijí horkou jehlou.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!