Červencové Řecko doslova za facku, toto nebylo ani loni.   .

[FR] Vídeň - Chania / Preveza / Kalamata 665 Kč

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

14 reakcí

Červencové Řecko doslova za facku, toto nebylo ani loni. 


vie-chq.png
vie-klx.png
vie-pvk.png

0

Luky klobouk dolů před tvými příspěvky, jsme z Hranic na Moravě a tvé tipy většinou z Katowic jsou pro nás skvělé, milujeme řecké ostrůvky a díky tvým tipům jsme jako rodina toho díky tobě hodně poznali.Nemáš nějaký tip na letenku srpen - září , bomba by byla zase Preveza či Kefalonie,ale tam hledám marně a hlavně chceme cestovat 10 - 30dní. Nechci ty přelidněné ostrůvky, hledám i spojení na Evia či Ios.Ještě jednou díky, ty když přidáš příspěvek , tak si hned říkám to bude zase pecka.

0 Citovat

Petře, moc děkuji za milou reakci, potěšila mě. Zrovna jsem na Naxu v Pyrgaki, je to tu úžasné. Pozítří se chystáme na zmiňovaný Ios, pak Sikinos a domů letíme ze Santorini, tam ale opravdu jen přespíme na ranní let. Máme za sebou Milos, Syros a Paros. 

Takže doporučuji koupit letenku třeba na Santorini a odtud se hned vydat směr Naxos :-) Možností je samozřejmě mnoho, nejlevnější trajekty jsou se Zante Ferries, třeba Sikinos - Santorini za 7,50, nebo Ios - Sikinos za 4,50 EUR

V Pyrgaki na pláži hrstka lidí, slunečník a dvě lehátka 5 euro, třeba na Rhodosu chtěli 20, fuj.


pyrgaki.jpeg

0 Citovat

@petrmalek10 Souhlasim,ze se sem Lukas dava velmi dobre akce  hlavne  ty Katowice , pripadne Krakow , nejen FR ale i Wizz, tentokrat je to Viden  s FR a skutecne v hlavni sezone letenka za 13 euro do Recka nebyva obvykla  , je to ale treba jen 2x v mesici a pak za par dni po tom levnem terminu je 10 x vetsi  

Moje zkusenost s FR je takova ,ze je treba kupovat letenky nejdriv okolo 3 tydnu pred odletem,nekdy i dva ,  v dobe pandemie je to ale trosku jinak a kdy co Ryanair vypise je dost neodhadnutelne 

Jinak ale pokdu hledate na zari Kefaloniu na  delsi cestovani  tak vidim za 15 euro 4.zari a 28,zari taky za 15 euro zpet  odlet a navrat   Viden Taky Prevezu  5. zari  a 30 .zari zpet   

Srpen mozna Ryanair vypise pozdeji , ale taky nemusi .trochu jsou ty cervencove ceny ovlivnene tim, ze Irsko ma az do 19.7. vlastne zakaz  bezduvodneho cestovani do zahranici  Verim ,ze i tak  na druhou polovinu srpna neco zase bude

0 Citovat

Přemýšlím o variantě Katowice Mýkonos letenka,a odtud hned trajektem bud na Ios nebo Naxos, máme malé děti,tak podle nich musím i trochu plánovat.

0 Citovat

Jak se pohybujete po tech ostruvkach, busem? nebo pujcujete auto…taky jsem o tom premyslela, letet na Santorini a pak trajektem objizdet tyhle ostrovy. A presne kvuli detem se to musi naplanovat.

0 Citovat

Andreko, pokud chceš na okolní ostrovy levně, tím myslím trajekt třeba za 8e a ne za 35, který "nejezdí" každý den, tak plánovat musíš. Na Santorini jsem měl půjčené auto, na Mykonosu taky, výhodou bylo hafo neplaceneho parkování všude. Plánujeme dovču v srpnu, doufejme, že i v srpnu budou akce, taky jsem uvažoval o Santorini plus aspoň Ios (na bookingu tam byl levný kemp s různými typy ubytování a několika bazény), nebo Kefalonii případně Skiathos. Dnes, respektive zítra mě čeká týdenní foto zabijačka na Krétě.

0 Citovat

Ja to Recko vubec neznam, takze by jsme jeli na 3-4 tydny, bych to videla. Na ty masove ostrovy typu Rhodos, Corfu atd. me to nejak netahne. Tak prave koukam na Kyklady kolem Santorini.

0 Citovat

Nemyslim,ze by ty hlavni ostrovy byly nejaka  hruza  a vzdycky budou ty kam litaji low costy levnejsi, autobusova doprava po ostrovech i tech proflaknutych neni dobra , trajekty  vyzaduji uz opravdu hodne casu a kdyz mas auto tak razem trajekt naskace cenove  Taky bych se nekdy rad podival na mensi ostrovy ,zatim jen 4x Corfu , 2x Kreta , 2x Rhodos . Samos , Kos ,krome toho pak jeste Lefkada a Parga  a s  Lefkady lodni vylet na  Kefaloniu  s Corfu Parga, Paxos a Antipaxos ,tedy takova klasika lodnich vyletu Meli jsme jeste zalusk na Karpathos .,ale prave pro chybejici low cost lety  jsme to nakonec vzdali  Na Corfu na Krete i na Rhodosu jsme meli pujcene auto v Parze a na Lefkade  coz byla spolecna cesta s letem do Prevezy  taky 

Samozrejme nejde srovnavat tydenni pobyt a  cestu na 3-4 tydny ,ale i na tech proflaknutych ostrovech lze najit mista kde je klid a pohoda ,v cervenci letime znovu na Rhodos ,spis valecka na plazi .auto si asi pujcovat ani tentokrat nebudeme  Navic letos je zatim asi porad absence Britu i Rusu podle reckych predstav a bude tam myslim vic klid nez jindy 

0 Citovat

andreko napsal(a):

Jak se pohybujete po tech ostruvkach, busem? nebo pujcujete auto…taky jsem o tom premyslela, letet na Santorini a pak trajektem objizdet tyhle ostrovy. A presne kvuli detem se to musi naplanovat.

Na každém ostrově půjčujeme auto, ceny od 20 do 30 euro na den (Panda, Alto, 108, Up apod.). Pokud je rodina, tak bez auta bych si to nedokázal představit. 
Půjčoven je všude dost, na Paru i Naxu po výstupu z trajektu s poutačema a letákama zástupci půjčoven, asi mají teď málo kšeftů. 
Na žádný pronájem nebyla potřeba kreditka, vše placeno hotově. 

Milos - http://www.giourgasrent.com

Syros - www.road-runner.gr

Paros - www.paros-rentacar.gr (chtěli nějakou zálohu předem na účet, vyřešeno Revolutem) 

Naxos - http://www.bilasnaxosrentacar.com (stejně jako na Paru)

Ios jedeme zítra, půjčovnu ještě nemáme, to samé Sikinos, ale na Sikinu vidím auta za 20 euro na den, skútry za 10, takže není třeba chvátat. 

Původně jsme chtěli z Iu na Folegandros, ale zdá se, že je to nějaký VIP ostrov, ceny ubytek dvojnásobné oproti Sikinu. Také byl zamýšlen Amorgos, ale opět vysoké ceny ubytování. Máme budget cca 40-50 euro za noc. 

Cestu je třeba naplánovat podle trajektů. Jak bylo řečeno, ty nejlevnější jezdí třeba jednou za dva-tři dny. 

Mám appku Ferryhopper a tam zjišťuji všechny spoje. 

Za celých prozatím 11 dní jsme nikde neslyšeli češtinu, obecně cizinců je tu málo, na plážích většinou Řekové, semtam nějaká francouzština nebo italština. To je vlastně zcela opačná situace oproti těm masovým ostrovům. Na Rhodu nebo někde na Korfu Řeky na plážích skoro nepotkáte. 

0 Citovat

Dik za tip na aplikaciu na vyhladanie trajektov. Pozeram, ze ponuka aj priamo kupu listkov. Listky kupujes priamo cez aplikaciu alebo tam si len dohladas spoj a potom kupis na stranke konkretneho prepravcu?

0 Citovat

Ano, kvůli případným změnám, stornu apod., kupuji přímo na webu dopravce, ostatně jako všechno ostatní. Prostředníci letos na mně moc nevydělají :-D

0 Citovat

Díky za návod. No já právě, bez auta s dětmi, si nedokážu představit dovolenou.

Auta a ubytování máte rezervováno předem? Podle trajektu? Co se týká ubytka, koukala jsem, že některé ty ostrovy jsou ceny vysoké, no. Asi se nevyplatí čekat na letenky měsíc před odletem, cena je pak vykoupená mnohem vyšší cenou za bydlení, kde to skáče. Pak by mě zajímalo, kolik dní trávíte na tom kterém ostrově, na jak dlouho to máte a kolik to celé vyjde na osobu:) Kdyby byl pak cestopis:)))....

0 Citovat

Taktiez vdaka za tip na appku. O 3 tyzdne sa vratime do Aten, ak sa nam nepodari zohnat auto v dobrej cene, tak povymetame nejake okolite ostroviky. Inac ja prave radim vypadnut na ostrovy tradicne "okupovane" anglicanmi. Toho roku ich tam vela nestretnete, a to sa uz dalsi rok asi opakovat nebude + cenovo je to tu lepsie ako na nasej Zemplinskej Sirave 😁 . 

0 Citovat

Kdybych se trefil do terminu ktery potrebuju, bez vahani bych vzal tu Chaniu z Vidne za 26 euro Bohuzel.o jeden den se to neseslo a navic jsem okamzite po tom, co Recko umoznilo antigen test  koupil Rhodos ,kdyz do te chvile jsem myslel na Chorvatsko nebo dokonce na Bulharsko ,protoze testy si musim platit sam a nehorazne to pak skace 

Souhlasim s nazorem ze v nejblizsi dobe zatim i na proflaknutych ostrovech bude volneji nez jindy a navic lze vybrat mene zprofanovane misto ,napriklad na Rhodosu bych nevybral Faliraki ,spis se obavam toho,ze v malych klidnych mistech budou chybet sluzby co byly pred Covidem 

0
14 reakcí