5.12. začne lowcostová společnost flydubai létat 4x týdně do Prahy (úterý, čtvrtek, pátek, neděle). Rezervace přímo na www.flydubai.com/en/ Údajně má jít rezervace přípojů přímo přes stránky Emirates, ale nějak mi to nefunguje. RECENZE Flydubai: http://cestujlevne.com/recenze-ekonomic ... -flydubai/ .

flydubai

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Co zkusit nejdřív napsat jim? Nikdo neví, v jakém tarifu jste si letenky kupovali. Pravidla pro storno má každá letenka jinak smiley

0 Citovat

Záleží, v jakém přesně tarifu jste kupovali, ale podle tohoto infa se zdá, že všechny tarify mají cancellation fee 200AED za osobu a let:

https://www.flydubai.com/en/plan/fare-types

Tedy pokud jste to kupovali přímo od nich a zrušíte to dříve než 24h před odletem. Přes prodejce - třetí stranu - ještě může záležet na podmínkách toho konkrétního prodejce.

0 Citovat

Ahoj, mam podobnou zkusenost. Prave mi zrusili let na FLYDUBAI.Bohuzel se jim neda dovolat na uvedene telefoni cislo. Nemate nekdo zkusenost, jak se dohodnout na zmene letu, ktere je mi nabidnuto. Precetla jsem si na netu same spatne reference na tuto spolecnost. Pomuze mi nekdo, jak se s nimi spojit a zruseny let presunout? dekuji Monika

0 Citovat

www.flydubai.com /// Manage booking //// zadat jmeno a cislo rezervace /// Amend Booking? Nevim zda v pripade zruseneho letu je vubec menu dostupne ale zkuste a uvidite. Kam jste meli letet?

0 Citovat

Ahoj , koncem května letíme do Male a máme v Dubai přestup 55 minut, stihnem přestoupit? Díky.

0 Citovat

nie a este vas zatknu, lebo ste neverci:) mimochodom preco ste toto neriesili pri kupe:) ked nestihnete, hodia vas na dalsi

0 Citovat

Nevim , ale pokud je jakakoliv spolecnost , co tak casto presunuje a rusi lety a vidim neseriozni jednani v reseni problemu,,tak pak takovou spolecnost davam osobne na svuj black list a jejich letenky me nezajimaji i kdyz by se prodavaly za euro

Dovolenou mam naplanovou urcitym zpobem, pochopitelne plan muzu menit podle potreby, ale to neznamena ze ho budu menit a treba trcet na letisti do dalsiho dne , ve fianale pak utratim vic , nez bych dal u serioznejsi spolecnosti za letenku

Pokud vybuchne na Islandu sopka , tak chapu ze zustanu nekde v Evrope trcet , ale proc bych mel trcet nekde proto, ze je nekde vina na jejich strane , proto jsem s flydubai jeste neletel a urcite bych musel mit hodne padny duvod, proc s nima letet, nejsem sice uplne ochotny verit uplne vsemu v recenzich ..ale jestlize se shoduje stejny problem ve vice kritikach, tak asi na nem neco je

Stejne tak se nehonim po letenkach za 5 euro od Volotey , tam nejen spolecnost meni porad neco , ale navic Francouzi vecne stavkuji, takze se francouzskym letistim prokud mozno vyhybam

Nekdo muze oponovat tim , ze risk je zisk ...souhlasim , ale na takove riskovani jsem asi malo bohaty smiley

0 Citovat

Dovedu pochopit, že mají více zrušených letů. Pak bych ale čekal vstřícný přístup k zákazníkovi, zaslání nejbližších volných spojů, možnost rezervovat si je on line. A součástí nejen serioznosti, ale evropské legislativy je i to, že v případě zrušení letu náleží zákazníkovi možnost smlouvu vypovědět - což jaksi zamlčují. Místo toho se můžete snažit dovolat na přetíženou linku, nebo valit oči na automaticky generovanou emailovou odpověď - budeme se Vám věnovat do 28 dní. Jsem rád, že mi letenku vypověděli před odletem a ne až budu někde v Tramtárii, jak se to také mnohým stalo. Doufám, že peníze vybojuji zpět a více s nimi nebudu mít nic společného.

0 Citovat

Když už jsi začala s chvalozpěvěm na Dubai, víš taky proč se mohla takhle rychle "vyloupnout z písku" a kdo jim to tam postavil? A nejvtipnější je, když zhýčkaný obyvatel Evropy říká něco o párání se s něčím, ale na druhou stranu nedej bože, když mu někdo sáhne na jakékoliv jeho byť i domělé právo. Myslím, že třeba jako obyčejnýmu obyvateli Dubaje, nedej bože přistěhovalci, by se Ti vůbec nelíbilo, jak se tam s tím "nepárají" jako u nás.

0 Citovat

@ Dana11 Jen drobná oprava, T2 na DBX rozhodně není exkluzivně jen pro FlyDubai. Ano mají tam nejvíce letů, ale většina low-costů lítá na T2 jako například Smartwings nebo Pegasus. smiley

Jinak souhlasím s názorem, že bych FlyDubai nedával hned nálepku neseriózní. Pravdou vžak je, že jejich zákaznícký přístup by určitě mohl být o dost lepší, ale to platí i o jinejch aerolinkách smiley

0 Citovat

Určitě nemohl být primárně zbudován pro flydubai, jelikož byl otevřen v roce 1998. Flydubai tu má akorát hub a využívá asi 50% jeho kapacity, druhou půlku využívají další lowcosty jak už psal Toimas.
A i mezi lowcosty jsou rozdíly a flydubai opravdu nepatří mezi zákaznicky přívětivé aerolinky a je na zvážení každého, jestli ušetří pár tisíc s tím, že hrozí komplikace při řešení změn nebo si připlatí, mimo jiné, právě i za fungující zákaznický servis.

0 Citovat

Prijde mi usmevne, jak nespokojeni trvaji na tom jak jsou nespokojeni. A nazor spokojeneho ac za cenu ustupku je netolerovan. Ze by rys nasi "plactive" spolecnosti? Mozna je treba projit v zivote nejakym tim "despotismem", abychom potom dokazali ocenit, jak se vlastne mame "špatne" smiley
Dobre. Zamotala jsem se do slovicek a podstata veci uz je davno pryc. ... nebyl vybudovan, ale prebudovan na zaklade narustajicich potreb v dusledku rozvoje FlyDubai smiley, Vyuziva ho cca 50 dalsich spolecnosti. Mnoho z nich by "zhyckany" Evropan... jak tu nekde padlo... ani nepouzil. Nebo to by bylo komentaru smiley Ale to uz je nepodstatne. Je pochopitelne na kazdem cloveku, jakym zpusobem bude cestovat. Ja jsem jenom rada, ze uz do Dubaje nemusim letat za 20tis ani za 17, ani za 13 a ani za 10. Kdyz bych tyto ceny (pro me vyvoj od r. 1996) chtela, koupim si za tyto penize dnes i EmiratesJe to pro me uzasny vyvoj a kazdy at si leta s kym i za kolik chce. Ja osobne proti fly dubai nic nemam. Tot vse. A ostatni at si taky delaji co chteji smiley

0 Citovat

Tak se jeste taky pridam , v Dubaji jsme byli s zenou poprve, bylo to zajimave poznani , trosku neco jineho zase, nez jsme doposud videli, leteli jsme ze Smart Wingsem a priznam ze jsem s toho mel obavy , protoze tuto spolecnost vnimam jeste z dob kdy litala Dublin a z charterovych letu , kdyz jsme leteli pres cestovku , no a po precteni ze jde o 21 nejhorsi spolecnost na svete, jsem si rikal , jestli jsem neudelal chybu ze jsem vybral zrovna tohle .

Let nas ovsem velice mile prekvapil, uz jsem o tom psal jinde , tak se nebudu uz opakovat, ale musim konstatovat, ze T2 me dost zklamal. casto se treba kritizovaly nizkonakladovky , ze pristavaji ne letistich podruzneho vyznamu... T2 na me rozhodne nepusobil jako letiste Dubaje ,,ale jako nejaka Horni Dolni , pri odletu z nej to same

Jedna moznost obcersveni pri odletu .malicky kramek free zony ,narvana hala ,info zadne ,, jedna smenarna .,

Z priletove haly jsem hodne spechali tak jsme se tam zdrzeli skutecne minimalne , pri odletu jsem ale meli vice casu , ano po projiti za laserovou kontrolu uz je to o necem jinem, ale ten prvotni dojem s te vstupni haly mi prisel jako treba terminal v Oslo Rygge) no abych zase tak neprehanel ...ale jako Brusel Chraleroi urcite , prizemz na Charleroi je aspon vic obcerstveni

Protoze jsme ale nemohli hned odevzdat zavazadla, tak jsme nemohli jit za ten laser, kde uz to je pak tak nejak lepsi .ale i tam by to kritiku sneslo

Taky nechci hazet flyDubai nekam, navic kdyz jsem s nima ani neletel nikdy,,, ale nemohu nevnimat jejich tragicky let z Dubaje do Ruska, nemohu nevnimat co se o nich pise v recenzich

A tak jak jsem treba vahal nad Smart Wingsem , kdy i jejich letuska potvrzovala zpozdeni temer kazdeho letu, tak budu pod dojmem teto i dalsi kritiky vahat nad tim zda s nima nekdy v budoucnu letet

0 Citovat

A pointa vašeho románu jest? Vysvětlovat nám proč se ruší lety je trošku nošení dříví do lesa, nemyslíte?

0 Citovat

Je to vzdycky uhel pohledu, ja osobne budu uprednostnovat vzdycky Ryanair a budou lidi co na nej budou nadavat , z dalsich nizkonakladovek jsem ochoten akceptovat Wizzair i kdyz jejich cenovou politku se zavazadly nechapu .., potem jeste easyJet mozna Jet2.com .. dalsi treba Norwegian , Smart Wings me sice prekvapil ,ale to neznamena ze dva povedene lety ho posunou mezi favority.,..
Samozrejme flyDubai lita vsude mozne po svete , ty co jsem jmenoval se oriantuji na Evropu

Chrarerove lety moc nemusim, pokud tam ale bude cena jako treba let z Warasavy na Mauricius za 1000 zlotych zpatecni tak neni nad cim vahat

FlyDubai je ovsem normalni nizkonakladova letecka spolecnost. ktera me nejaky letovy rad , takze takto ji vnimam a urcite to neni jedna pani povidala ,

Jinak nic ve zlem , ale v obhajobe kvality flyDubai tady na foru zustavas vlastne sama .. ostatni tady maji vice ci mene relavantni kriticke poznamky

0 Citovat

Ja nezastavam kvalitu letecke spolecnosti. Je to low cost. Takze neocekavam zazraky a za dane penize jsem spokojena. Do romanu jsem se pustila, kdyz jsem zacala byt brana za kazde slovo, jako bych nemela pravo vyjadrit nazor, ze neni treba dramatizovat, kdyz kupuju low cost. A jinak vsechno v dobrym. Hodne stesti na cestach.

0 Citovat

Řekl bych, že je tady hodně lidí, kteří mají s FlyDubai pozitivní zkušenost. Bohužel tady jaksi vůbec nezvládli komunikovat, že snižují počet rotací na lince DBX-PRG-DBX. Což ovlivnilo hodně lidí...

Já s nimi například mám jen jednu a to dobrou zkušenost smiley Letěli jsme jen let Zanzibar - Dubai. Vše bylo úplně v pohodě, žádný zpoždění a místa v jejich 737 je rozhodně víc než v FR nebo W6. Je to low-cost u kterého jsme nic nepřipláceli za zavazadla a v letadle dostali jídlo a pití zadarmo. smiley Jediný co bych označil za mínus byla čistota v letadle. Ale to je hodně daný trasováním do trojúhelníku DBX-ZAZ-DAR-DBX. Letušky tak nemají moc šanci jak perfekně uklidit letadlo smiley

Takže za mě všechno v pohodě a nemám důvod s nima znovu neletět smiley

0 Citovat

Ahoj, tak na jejich kontaktni linku se dovolat opravdu neda, nebo jsem mela velkou smulu:-) Prosla jsem si vsechny mozne strasidelne prispevky na netu, zmobilizovala jejich emaily, napsala spatnou recenzi na FB a pote mi poslali novy termin letu. trosku se mi ulevilo, ikdyz nevim, kdy do meho letu uderi znova a jestli me nenechaji nekolik dni viset na letisti. Mam letenku s nimi letenku na Sri Lanku via Dubai. Nevite nekdo jak je to se zavazadly, ktere se odbavuji pri 2 dennim transefu.? Vydaji nam zavazadla v Dubai a druhy den je budeme zase odbavovat.?
JInak si myslim, ze pozitivni recenze maji ti, co s nimi nikdy nic neresili, nebo jen minimalne..chtela bych videt bezradnost tech "spokojenych", kteri nevi co dal, aby od nich dostali jakoukoliv odpoved, co s nimi a jejich vlozenzmi penezi bude:-)

0 Citovat

Je to celkem logicke , ze ten kdo s nimi letel a ma pozitivni zkusenost , nemel problem ,nic nemusel resit , nema duvod s nimi neletet zase , ten kdo ma negativni zkusenost , zazil problemy , tak uz s nima nepoleti , nebo je bude kritizovat

Neda se vse hazet do jednoho pytle , ale proste kdyz jde o spolecnost, kde recenze a hodnoceni je ruzne a prevlada treba negativni , tak budu vzdycky zvazovat, zda je to pro mne tak vyhode , ze podstoupim to riziko

A kdyz tedy podstoupim,. tak se ho budu snazit eliminovat, napriklad tim,ze letenku kvuli par usetrenym stovkam nekoupim u pochybneho prodejce, zcela urcite bude pak reseni problemu komplikovanejsi a zdlouhavejsi

Nizkonakladove letecke spolecnosti jsou vseobece zname tim , ze na jejich telefonni linky a zakaznicky servis se dovolava spatne a draze , jsou zname tim , ze na emaily odpovidaji liknave nebo vubec , samozrejme je jina situace v Evrope , kde clovek lita vetsinou nejznamejsimi a proverenymi spolecnostmi a navazne lety dokaze resit treba primo na letisti , pri odletovych prvnich letech ty spolecnosti mivaji zastoupeni , moznosti je vice

Eliminovat riziko se da i treba tim ze letim dva lety stejnou spolecnosti , tam pak treba posun a zmenu v odletu za me resi ta dana spolecnost , kdyz pouziju dve ruzne spolecnosti ,tak si tam treba necham casovy prostor na nepredvidatelne okolnosti , samozrejme litam i tak ze mam nekde na prestup hodinu ,ale pak s timto rizikem pocitam

V kazdem pripade diky nizkonakladovkam zacalo byt cestovani i do hodne vzdalenych mist cenove uplne jinde , nez bylo drive a po Evrope uz nevidim duvod jet autobusem , vlakem , nebo treba i svym autem , leda treba z CR nekam na odlet, protoze v CR je porad nabidka nizkonakladovych letu omezena

0 Citovat

Mám pocit, že tyhle kejkle jsou v letecké dopravě běžné. První long haul let jsem měl s British Airways a na letišti mi přišla SMS, že následující let byl zrušen. Dopadlo to dobře. Druhý koupený long haul let byl s FD a naštěstí s dlouhým předstihem přišel email, že mi zrušili let na Sri Lanku. Vyřešeno a nakonec budu v destinaci rychleji (odpadlo přistání na Maledivách). Teď mě čeká NYC s Norwegian, tak jen čekám, co se stane smiley

0 Citovat

Nějaký změny se prostě stávají. Obzvlášť u letenek kupovaných půl roku předem. Zde je bohužel to riziko různých přípojů, kdy člověk chce ušetřit a letí na dvě různé letenky.

0 Citovat

Ok. Já to vzal jako poznávačku - sedm hodin v Coppenhagen při cestě tam, devět hodin v Oslu při cestě zpátky.

0 Citovat

To je v pohode v Kodani jsem nebyl dlouho , v Oslo jsem byl po predchozich davnejsich 5 cestach do Skandinavie zklamany,

Ale mozna to byla nahoda , prilet na jednu stranu Oslofjordu, letiste Torp, vecer dve hodky cesta do centra , vikend , vsude plno opilcu , lehke holky , bordel odpadky , ale bylo uz k pulnoci ..napred jem zvazoval nocleh, nemel jsem nic dopredu zajistene , ale vsude plno , drahe , celkem i neochota v tu nocni dobu.. odletal jsem pak dopoledne z Rygge

Nakonec jsem se presunul na nadrazi casnym rannim vlakem odjel do v tu dobu uz liduprazdneho mestecka Moss , nejak ukratil cas a pak se presunul na Rygge

0 Citovat

ma flydubai v Praze na letišti stánek? nejde mi online check in, a potrebuju na zitra letenky smiley. Díky.

0 Citovat

zostanes doma smiley
https://www.flydubai.com/en/flying-with ... e-check-in
nie do kazdej destinacie sa da urobit online checkin, takze kludne sa checknes az na letisku

0