Ahoj, máte někdo zkušenosti s nenastoupením na let po mezipřistání? Máme letenky Praha - Vídeň - Funchal. Lufthansa nám změnila datum odletu, bohužel pro nás se navýšila doba mezipřistání ve Vídni. Takže při zpátečním letu bychom tam čekali cca 9 hodin, což se nám vyplatí vystoupit ve Vídni a dojet do Brna. Četla jsem diskuze, že Lufthansa se soudí s člověkem, který záměrně vystoupil po mezipřistání a nepokračoval do cílové destinace. Kdyby byl nějaký problém, odkážu se na zdravotní problémy během cesty (seženu lékařský záznam apod., tašky si neodbavím...). Máte někdo obdobnou zkušenost? Nebude problém? Děkuji za info  .

Lufthansa - mezipřistání

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

14 reakcí

Ahoj, máte někdo zkušenosti s nenastoupením na let po mezipřistání? Máme letenky Praha - Vídeň - Funchal. Lufthansa nám změnila datum odletu, bohužel pro nás se navýšila doba mezipřistání ve Vídni. Takže při zpátečním letu bychom tam čekali cca 9 hodin, což se nám vyplatí vystoupit ve Vídni a dojet do Brna. Četla jsem diskuze, že Lufthansa se soudí s člověkem, který záměrně vystoupil po mezipřistání a nepokračoval do cílové destinace. Kdyby byl nějaký problém, odkážu se na zdravotní problémy během cesty (seženu lékařský záznam apod., tašky si neodbavím...). Máte někdo obdobnou zkušenost? Nebude problém? Děkuji za info

0

No Lufthansa se soudila, protože ten blbeček pokračoval dál zase Lufthansou. Nikdo ti nemůže dokázat, že ti nebylo špatně a proto jsi vystoupila. Podobně to dělá spoustu lidí. Nemusíš se bát, obzvláště když pojedeš autem

0 Citovat

Předpokládám, že letíš jenom s příručakem. Pokud budeš mít zavazadlo v podpalubí, je to daleko větší problém.

0 Citovat

Jinak je dobré si neplést přestup a mezipřistání. Nepokračovat po mezipřistání by mohlo být zajímavější a tam už bych si tak jistý nebyl. Nevím, jestli má někdo zkušenost.

0 Citovat

Ještě jsem neslyšel o mezipřistání, které by trvalo 9 hodin. Tudíž se jedná o přestup. 

0 Citovat

a proč nezavoláte na aerolinku a nepřebookujete se na jiný let? nebo jen do vídně?

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Ještě jsem neslyšel o mezipřistání, které by trvalo 9 hodin. Tudíž se jedná o přestup. 

Dříve? Běžně. Taková cesta do Austrálie byla na týden.

0 Citovat

Pokud to byla změna ze strany aerolinky, tak stačí nesouhlasit a najít si jinou alternativu v letovém řádu (také s Lufthansou ne codeshare) a tu požadovat. Například let zpět nemusí být přes Vídeň, ale přes Německo. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

[citace="niemandos"]

Ještě jsem neslyšel o mezipřistání, které by trvalo 9 hodin. Tudíž se jedná o přestup. 

Dříve? Běžně. Taková cesta do Austrálie byla na týden.

[/citace]

Kdyz uz se zminuji mimoradnosti, neni treba se divat daleko do minulosti:

https://www.cestykolemsveta.cz/

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

stačí nesouhlasit a najít si jinou alternativu v letovém řádu (také s Lufthansou ne codeshare) a tu požadovat. 


Nemusí být s Lufthansou, lety můžou být jakékoliv Lufthansa Group + i Lufthansa Codeshare - například ANA na NRT-FRA úplně bez problému. 

0 Citovat

PRG - LIS nešlo změnit na codeshare s TAP

0 Citovat

Když už po nich něco chceš, tak je dobré dát jim příležitost aby ti vyhověli už jen tím, že je to nebude nic stát. Pokud volíš codeshare, musí další aerolince za tebe platit, u vlastních letů, kde je to nic nestojí jsou tak ochotnější.

Navíc tady jde i o jiný zpáteční routing, protože z té VIE asi nic dříve neletí.

0 Citovat

Letim z KRK-FRA-TFS s Lufthansou.

Potrebujem (okrem potvrdenia o vakcinacii) spravit aj nemecku registraciu na https://www.einreiseanmeldung.de/#/ ked sa jedna o cestu z "High risk" krajiny s 2hod prestupom vo FRA? 

Nemal by som problem ju pre istotu vyplnit, no pyta to odo mna presnu adresu pobytu v Nemecku, a to mi nepride logicke len pri tranzite. 

0 Citovat

indierock napsal(a):

Letim z KRK-FRA-TFS s Lufthansou.

Potrebujem (okrem potvrdenia o vakcinacii) spravit aj nemecku registraciu na https://www.einreiseanmeldung.de/#/ ked sa jedna o cestu z "High risk" krajiny s 2hod prestupom vo FRA? 

Nemal by som problem ju pre istotu vyplnit, no pyta to odo mna presnu adresu pobytu v Nemecku, a to mi nepride logicke len pri tranzite. 

A kedy letíme? My letíme s Lufthansou KRK-MUC-TFS ale až 30.12 tak som zatiaľ podrobnosti o formulároch neriešil...

0 Citovat

Při transitu není třeba vyplňovat formulář.

Výjimky z registrační povinnosti a karantény platí pro:

osoby, které do Německa vstupují pouze za účelem tranzitu a zemi nejrychlejší cestou opět opustí,

0
14 reakcí