Zdravím, budem letieť spoločnosťou Ryanair. So sebou si vezmem 1 kufor, približne o hmotnosti 35 kg.  Plánujem si kúpiť letenku typu Ryanair PLUS, ktorá má v cene zahrnutú batožinu o max. hmotnosti 20 kg. Vidím možnosť dokúpiť dalšiu batožinu s max. hmotnosťou 20 kg.  Chcem si ale vziať len jeden kufor, nie 2 individuálne kufre . Je to možné takto nakombinovať? ( kúpiť PLUS s 20 kg a potom kupiť dalsiu extra 20 kg batožinu, no mať to len v jednom kufri ?)   Srdečne ďakujem za odpovede.   .

RYANAIR zavazadla/batožina

Založila ve fóru Letecké společnosti

9 reakcí

Zdravím,

budem letieť spoločnosťou Ryanair. So sebou si vezmem 1 kufor, približne o hmotnosti 35 kg. 

Plánujem si kúpiť letenku typu Ryanair PLUS, ktorá má v cene zahrnutú batožinu o max. hmotnosti 20 kg.

Vidím možnosť dokúpiť dalšiu batožinu s max. hmotnosťou 20 kg. 

Chcem si ale vziať len jeden kufor, nie 2 individuálne kufre . Je to možné takto nakombinovať? ( kúpiť PLUS s 20 kg a potom kupiť dalsiu extra 20 kg batožinu, no mať to len v jednom kufri ?)

 

Srdečne ďakujem za odpovede. 

0

Podle mne to půjde kombinovat i v případě jednoho cestujícího, jenom si myslím, že maximum bude 32 kg na 1 kufr. Víc není povoleno z bezpečnostních důvodů. 

0 Citovat

Ako píše floodland. "Spojenie" batožiny možné bude, ale len do 32 kg.

https://help.ryanair.com/hc/en-s...eck-in-Bag

For health and safety reasons Ryanair does not accept for carriage any individual item exceeding 32 kilos

 

0 Citovat

A jste přesvědčeni o tom procesu spojování? Není prostě nejjednodušší nekupovat si PLUS, ale prostě přidat batoh s 32kg?

0 Citovat

Přidat rovnou batoh s 32kg podle mne nejde. Buď kombinace 2*20kg, nebo 1*20kg plus doplatek na checkinu. A ten zrovna levnej nebude, protože se bude počítat každý kilo nadváhy.

0 Citovat

David napsal(a):

A jste přesvědčeni o tom procesu spojování? 

Text z odkazu vyššie

https://help.ryanair.com/hc/en-s...eck-in-Bag

Customers can pool or share their purchased baggage allowance with other passengers included in the same flight reservation when checking-in together.
For example, if a reservation has two checked bags of 20kg (40 kg in total) one of the bags could weigh 15kg and the other 25kg (40 kg in total).

 

0 Citovat

Odpísali mi zo spoločnosti, tak prikladám email, možno to niekomu v budúcnosti pomôže :)

 

Spoločnosť Ryanair má na stránke podmienky batožiny definované nasledovne. Každý pasažier si môže so sebou zobrať 3 ks 20kg batožiny max. V prípade, že 1 ks má viac ako povolená hmotnosť, za každé ďalšie kilo si účtujú poplatok 11 eur/ 1kg. Čo sa týka povolenej hmotnosti do 32kg, jedná sa o iný druh batožiny, ako napr. sport equipment, hudobné nástroje atď., ktoré nesmú už zabalené presahovať hmotnosť 32 kg.

Ak nemáte ešte letenku zakúpenú, skúste pozrieť možnosti letu so spoločnosťou Wizzair. Oni prepravujú okrem 20 kg batožiny aj kufre o hmotnosti 32kg - s nimi by bolo možné cestovať s jedným kufrom ako si prajete.

0 Citovat

No nevím kam jste psala, ale podle mě vám to napsali naprosto blbě. Příplatek za hmotnost platí pouze v případě jednoho zavazadla. Pokud máte více odbavených zavazadel, tak platí celková hmotnost za předpokladu, že nepřekročíte hmotnost 32kg/zavazadlo. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

No nevím kam jste psala, ale podle mě vám to napsali naprosto blbě. Příplatek za hmotnost platí pouze v případě jednoho zavazadla. Pokud máte více odbavených zavazadel, tak platí celková hmotnost za předpokladu, že nepřekročíte hmotnost 32kg/zavazadlo. 

 

Zdravím, písala som do Pelikánu :) 

 

0 Citovat

Tak pak se té odpovědi nedivím :)

Jinak, viz třeba tady:

https://www.tripadvisor.co.uk/Sh...ravel.html

0
9 reakcí