V souvislosti s rušení letů do Maroka sdílím svůj ověřený tip na levnou letenku. Koupit lety z Maroka kamkoliv (nejlevnější je kupovat přímo v marockych dinarech) a nejnižší ceny jsou 50 MAD. Během několika hodin a dnů budou tyto lety zrušeny. Ryan umožňuje tyto lety prebookovat na jakoukoli jejich trasu v rozpětí +-14 dnů s tím ale že se mi zatím vždy podařilo získat rebook cca +21 dní   .

Letenky s Ryan kamkoliv za 10ecek

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Opravdu je s údivem, kolik lidí po tom skočilo, samozřejmě je to dobrá vychytávka a jsme na CL, nic proti ničemu. Pořád se ještě dá spekulovat a letenky do Maroka za 5e jsou k mání. Kdybych do toho šel tak koser by mi přišlo 2-6 letenek bez duplicit. Stejně kdo může vědět, co bude příští rok a nedej bože Ammán v říjnu, pominu drahé vízum, vykoupené passem na památky. Ale v Ammánu doporučuju už ubytko s topením a teplou vodou, Honzo.

0 Citovat

Vcera o půlnoci koupeno, ráno dopisování s asi 8 agenty a teď dorazily letenky na mail - konkrétně Turecko na květen. Diky moc!!

0 Citovat

Nevim co bude, ale unlimited letenku fakt nechci použít abych letěl do Londýna nebo Barcelony, driv cas už moc nemam... a skoro všude v evropě jsem už byl..., takže jako nekdo nevi co s penezma ja nevim kam letet tak tam neco bouchnu a za 5E si vždycky můžu říct, že na to seru
A debata co je a neni koser mi prijde usmevna a bezpředmětná... Vzdyt se to kupuje s tim že se to zrusi, tak je přece zbytecný hrat si na poctivce... A pokud je to takovej pojeb smerem k FR, tak oni přece kdykoliv můžou říct, že max refund a čus... Nebrečel bych kdyby mi to řekli

A neboj Miguealsi mám toho tolik, že poletím někam i v létě :D

0 Citovat

Uvědomil jsem si, že se příští Velikonoce zrovna kryjí s ramadánem, takže Maroko na ně není až taková hitovka :D

0 Citovat

A při spekulování bacha na tohle. Třeba i Ryanair si zvládne obstarat zvláštní povolení...

Podle nepotvrzených informací by některé letecké společnosti měly od 30.11.2021 provozovat zvláštní komerční lety. Konkrétně má jít o společnosti Air France, Royal Air Maroc, TUI Fly, Iberia, NEOS Air, Transavia. Informace dosud není potvrzená, protože marocké úřady musí pro každý let vydat separátní povolení. Pro nákup letenek na tyto spoje je třeba kontaktovat přímo letecké společnosti.   

https://www.mzv.cz/rabat/cz/konz..._dobe.html

0 Citovat

Tak jsem koupila 2x jednosměrnou na 14.12. a 15.12. za 5€, tak uvidíme jestli se poštěstí a poletíme s přítelem na letní dovolenou "zadarmo" anebo to nevyjde, ale 10€ mě tolik mrzet nebude kdyžtak, za risk a napětí to stojí

0 Citovat

Jasně, risk je zisk a s drobnými ztrátami je nutno počítat.

0 Citovat

Sykous napsal(a):

Vcera o půlnoci koupeno, ráno dopisování s asi 8 agenty a teď dorazily letenky na mail - konkrétně Turecko na květen. Diky moc!!

Co byla puvodni letenka ? Do 13.12. zadna uz neni  a pokud to neprodlouzi tak 14. uz let muze byt

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

A při spekulování bacha na tohle. Třeba i Ryanair si zvládne obstarat zvláštní povolení...

Podle nepotvrzených informací by některé letecké společnosti měly od 30.11.2021 provozovat zvláštní komerční lety. Konkrétně má jít o společnosti Air France, Royal Air Maroc, TUI Fly, Iberia, NEOS Air, Transavia. Informace dosud není potvrzená, protože marocké úřady musí pro každý let vydat separátní povolení. Pro nákup letenek na tyto spoje je třeba kontaktovat přímo letecké společnosti.   

https://www.mzv.cz/rabat/cz/konz..._dobe.html

Tak podle toho ale povoleni bude taky na jednotlive lety a tam jde asi odhadnout ktere,  kde se Marokanci potrebuji dostat domu ,mam treba obavu s te Vidne   asi jsem se unahlil ale to je jedno 8 euro me neboli  o leto a prubeh roku mi fakt nejde na to kaslu ale potrebuju  let po Novem roce  ,jen jeden  nic vic 

0 Citovat

Michaela _26 napsal(a):

Tak jsem koupila 2x jednosměrnou na 14.12. a 15.12. za 5€, tak uvidíme jestli se poštěstí a poletíme s přítelem na letní dovolenou "zadarmo" anebo to nevyjde, ale 10€ mě tolik mrzet nebude kdyžtak, za risk a napětí to stojí

Tak ono to zadarmo nebude  jestli budou mit zeme povinne ockovani ,pripadme kdyz i ockovani budou muset mit test, tak jak budou resit turisty ? A s malym batuzkem taky asi na dovcu nepoletite  a ono to pak skace ....

0 Citovat

Prosím, na který spoj kouknout za těch 5e? Dá se ještě něco najít? 

0 Citovat

Tak posun o FR. Lety, u kterých jsem žádal o posun přes chat, zmizely úplně z profilu :D

A když se k nim pokusím přistoupit přes PNR a e-mail, tak se mi objeví toto.


snimek-obrazovky-2021-12-01-084018.jpg

0 Citovat

dominka napsal(a):

Prosím, na který spoj kouknout za těch 5e? Dá se ještě něco najít? 

Už jen od 13.12., což jsou zatím platné lety, např. Vídeň-Agadir nebo Tenerife jih-A., atd.

0 Citovat

U mna sa vsetky 4 rezervacie presunuli do sekcie "past trips", a ked si ich chcem osobitne otvorit (napr pre pripad rebookingu cez system), tak to mam rovnake ako Michal, no o rebook som zatial ziadal len pri 2 z nich.

0 Citovat

Jednu rezervaci Tenerife - Agadir už mám taky jako "past trips", zbytek co stihli potvrdit zatím drží

0 Citovat

Mohla by to být mezifáze během změny nebo taky ne, že... Něco mi říká, že dneska odpoledne píšu na chat.

Beru, že by rezervaci odmítli změnit. To je jejich. Neberu ale to, že k tomu nic nenapíšou a v tichosti ji označí za rezervaci od OTA.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Mohla by to být mezifáze během změny nebo taky ne, že... Něco mi říká, že dneska odpoledne píšu na chat.

Beru, že by rezervaci odmítli změnit. To je jejich. Neberu ale to, že k tomu nic nenapíšou a v tichosti ji označí za rezervaci od OTA.

A nepřišel k té rezervaci email o "possible double booking"? Na stránkách mají totiž uvedeno "Please note, no refund is possible on a duplicate reservation after the departure of the booked flights."

0 Citovat

To jsem si jistej, že se nebude vztahovat na zrušené lety. 

0 Citovat

Píšu si Sandorem.

Thank you, I am sorry for my colleague mistake he forgot to mention you that it is not possible to move cancelled flights to off limit dates, these are Holiday seasons and crowded hence we can not move cancelled flights to these days that is why you can not see your flight it was not possible to move it to that day. 

17th December 2021 – 10th January 2022 (Christmas/New Year’s)
12th February 2022 – 21st February 2022 (February School Midterm)
14th April 2022 – 24th April 2022 (Easter)

Ale že by jako společnost poslali e-mail, to ne.

0 Citovat

Ještě bych to dvakrát zkusil a až pak jim dal za pravdu :D

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Píšu si Sandorem.

Thank you, I am sorry for my colleague mistake he forgot to mention you that it is not possible to move cancelled flights to off limit dates, these are Holiday seasons and crowded hence we can not move cancelled flights to these days that is why you can not see your flight it was not possible to move it to that day. 

17th December 2021 – 10th January 2022 (Christmas/New Year’s)
12th February 2022 – 21st February 2022 (February School Midterm)
14th April 2022 – 24th April 2022 (Easter)

Ale že by jako společnost poslali e-mail, to ne.

Ano presne na termin 14.4. a 24.4. som pozadial o rebook na 2 rezervaciach, no s dalsimi 2 rezervaciami este este nic nerobil a su vsetky v rovnakom stave (online verification form).

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Ještě bych to dvakrát zkusil a až pak jim dal za pravdu :D

Kdyby mi včera Tom R řekl, že na dané období dělat rebook nemůžu, tak bych vybral jiné datum. Nebo kdyby mi ryaní bot poslal e-mail, že můj požadavek nemůže zpracovat kvůli offlimit dates. Ale muset si napsat znovu na chat a zkoumat, kde je chyba? Klasická ryanaiřina.

0 Citovat

No uvidime mi zatim 16.12, Viden -Agadir drzi  ale tak nejak pocitam s tim ,ze pokud to zrusi ze se mi nepodari to vymenit za let do 6.1. zajimave ze Michal pise o 10.1. obdobi vanoc a Noveho roku by melo byt jen do 6.1. ne do 10,  1, bylo to i u jinych akci u tech 5 nebo 10 eurovek

0 Citovat

Taky jsem si teď psal se Sandorem a poslal můj požadavek na prázninové PRG-NAP k nadřízenému... Zvláštní, že Velikonoce ne, ale prázdniny jo

0 Citovat

Nakupoval bych víc, ale z Prahy v prosinci toho létá málo a o víkendu se dá využít tak akorát ono Bergamo a v kombinaci s autobusy nedělní Budapešť nebo Krakov. Krakov ale stojí pár korun i bez těchto opičáren.

0