V souvislosti s rušení letů do Maroka sdílím svůj ověřený tip na levnou letenku. Koupit lety z Maroka kamkoliv (nejlevnější je kupovat přímo v marockych dinarech) a nejnižší ceny jsou 50 MAD. Během několika hodin a dnů budou tyto lety zrušeny. Ryan umožňuje tyto lety prebookovat na jakoukoli jejich trasu v rozpětí +-14 dnů s tím ale že se mi zatím vždy podařilo získat rebook cca +21 dní   .

Letenky s Ryan kamkoliv za 10ecek

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Takze mozme v klude cakat na zimmy letovy poriadok 2022/2023... vsak?

0 Citovat

Tak jsem ještě pro jistotu taky napsal dnes ráno. Odpověď je, že pokud jsem obdržel informaci o zrušení letu do emailu, tak bez omezení.

Okay, if you received it you can change any time, there is no limit.

0 Citovat

Takze, ak mam email o zruseni letu povodne 29.12.2021 je tam teoreticka sanca zmeny napr. na Kanare cez vianoce/silvester, teda ak by bol spiatocny let aj po 365 dnoch?

Plus ratam, ze treba natrafit na spravneho agenta, ktory nebude uplatnovat pravidlo s excluded dates cez sviatky...

0 Citovat

V manage booking máš toto (viz. screen) takže kdekoliv.


manage-booking-eng-kopie.jpg

0 Citovat

Ja praveze, tie zrusene bookingy na konte nemam a neviem ich ani naimportovat aj ked som vsetko kupoval priamo cez Ryanair apku (uz som to tuna riesil skor, hadze mi to validate form bez vysledku...), takze vsetko musim riesit a spoliehat sa len na dobru volu agentov.

0 Citovat

Čekal bych, že i zpáteční let nesmí přesáhnout více jak 365 dní od zpátečního letu.

0 Citovat

To indierock... Ale musíš mít přece v mailu objednávku a potom info o zrušení letu. Mne se ptal na on-line, jestli mám v mailu potvrzeno zrušení letu. Když jsem napsala, že ano, tak mi bylo sděleno neomezená doba pro změnu ( pro jistotu screen).

0 Citovat

Myslím, že je to úplně jedno jakou zprávu jsi dostal a že ti agenti moc neví, na co se ptáme. Až to budeš chtít přebookovat, tak to zas a znovu bude o konkrétním agentovi, takže bych na nic nespoléhal žádným směrem.

Jinak platnost zrušené rezervace +/- rok od data letu potvrzuji, nedávno mi přišel automatický mail ohledně nějaké zapomenuté rezervace z loňska říkající, že rezervaci ruši a posílají peníze zpět.

0 Citovat

Emaily jasne, ze mam, len zrusene bookingy neviem dostat do svojho konta (ale to je ina vec...).

Takze platnost zrusenej rezervacie je 1 rok, teda dovtedy sa treba rozhodnut co s nou urobit a novy datum letu nie je nijak obmedzovany... to by davalo zmysel.

0 Citovat

Přesně tak, jen pozor na to... jak píše Honza, někdy, úpně náhodně,  vám může z Ryanairu příjít mail, že rezervaci ruší a posílají peníze zpět (stalo se mi to u jednoho zrušeného letu do Maroka) a pak již s tím nelze nic udělat. Snažila jsem se to zvrátit u dvou agentů na chatu, že peníze vrátit nechci a chci změnit na jiný let,ale byli neoblomní. Prý už je ta rezervace "uzavřena" a už se do ní nedostanou...

0 Citovat

Mají zaměstnanci z online přístup do vaší předchozí komunikace na online? Nějak se mi nedaří dostat už týden slíbenou změnu letu. Je možné že vidí v komunikaci, že proběhlo již několik změn a chtějí to dát k ledu?

0 Citovat

Jo, jednou tam jeden agent nějak pokazil můj požadavek a rebookoval mě na nějaký nesmysl. Psal jsem druhému, že nastala chyba a ať si to ověří v předešlé konverzaci. Ověřil a změnil let správně. 

0 Citovat

Nezkoušel někdo měnit zpátěční letenku na dvě jednosměrný? Mám Kyjev-Londýn-Kyjev (to zrušili), ale ráda bych Praha-Manchester a Londýn-Praha, tak jestli někdo ví, jestli to mám vůbec zkoušet nebo musí být letiště stejný. Děkuju předem za radu.

0 Citovat

Taky bych to tak chtěl udělat, ale obávám se, že to nepůjde. Respektive dost bych se divil, kdyby šlo ze zpáteční udělat 2 jednosměnný, když máš jeden kód. Nicméně jsem to zatím nezkoušel, takže pokud to zkusíš, tak dej vědět. 

0 Citovat

Nepovolili mi to, když jsem zkoušel. Proto lepší kupovat one way. 

0 Citovat

A podarilo sa Vam zmenit rozdelit jednosmerku kupenu pre 2 osoby na letenky pre kazdu osobu inam alebo v inom termine, resp. aspon ziskat refund za 1 osobu, ked tato nepoleti a druha ano?

0 Citovat

Já měl zrušenou rezervaci pro 5 osob s tím, že jsme se nedokázali dohodnout kam poletíme, tak jsem se rozhodl to přes chat zkusit rozdělit na dvě rezervace a nebyl s tim vůbec žádný problém. 

0 Citovat

Opět canceled Agadir. Ulovil jsem několik termínů na konci března. Teď už zrušili komplet Lisabon / Agadir.

0 Citovat

Pro další tip bych volil ALC/ AGA, jsou na konec března za 5,-€. 

0 Citovat

Mne tam este drzi tenerife - agadir, uvidim ako sa k tomu postavia ked to je darovane od ota, dufam, ze pozitivne a pojdem na opustak na malorku :)

0 Citovat

Jen se zeptam… jak je s tou zmenou v pripade zruseni letu… musim to proletet do 1 roku od puvodniho terminu letu a nebo to staci udelat zmeni do toho jednoho roku  a proletet jeste pozdeji? Cti… jestli to lze proletet at v letni sezone 2023. Letos uz sem full, ale na pristi rok bych tam poslal 2-3 lety

0 Citovat

Pokud někdo ještě řeší změnu letenek, tak jsem dnes dělal LSB/AGA.

Online: klasika -

1.můžu změnit jenom datum - tento směr je trvale zrušen

2.nové letenky nejdou protože tyto lety jsou taky zrušené - nejsou zrušené screen ze stránek

3.ok, už jsem to změnila - nevidím to v účtu , potřebuji objednat auto a hotel

4.poslala jsem to do mailu - ok, už to vidím v mailu

V app a na účtu jsem stále viděl původní let s canceled, nicméně když jsem otevřel itinerář - tak tam už to bylo propsané. Takže to někdy není vidět, ale v itineráři už to můžete mít změněno.

Celá konverzace včetně změny v itineráři trvala cca 20 minut i s čekáním na live agent.

Propsané to bylo asi za hodinu do účtu a v app.

2 Citovat

Zrušeno Jordánsko, lety jsou v nabídce jen do konce března. Já mám na konec října, tak snad tam zase začnou létat, nerad bych dostal zpět pouze refund. Změna na jinou destinací nevím, jestli bude možná, je to zrušeno z komerčních důvodu.

0 Citovat

Jordánsko se mi taky zrušilo a vůbec mě nepotěšili. Lítat tam podle mého už z Prahy nebudou. Předpokládám ale, že nebude problém to přehodit na Vídeň 

0 Citovat

Audit napsal(a):

Pokud někdo ještě řeší změnu letenek, tak jsem dnes dělal LSB/AGA.

Online: klasika -

1.můžu změnit jenom datum - tento směr je trvale zrušen

2.nové letenky nejdou protože tyto lety jsou taky zrušené - nejsou zrušené screen ze stránek

3.ok, už jsem to změnila - nevidím to v účtu , potřebuji objednat auto a hotel

4.poslala jsem to do mailu - ok, už to vidím v mailu

V app a na účtu jsem stále viděl původní let s canceled, nicméně když jsem otevřel itinerář - tak tam už to bylo propsané. Takže to někdy není vidět, ale v itineráři už to můžete mít změněno.

Celá konverzace včetně změny v itineráři trvala cca 20 minut i s čekáním na live agent.

Propsané to bylo asi za hodinu do účtu a v app.

I přesto že to nebylo zrušený vládou ale Ryanairem, tak se ti povedlo to prerezervovat na jinou destinaci a jiný termín?

0