Ahoj, v březnu máme letět na Ukrajinu a vzhledem k momentální situaci to úplně nevypadá. Vzhledem k tomu, že spousta zemí EU včetně ČR nedoporučuje svým občanům cesty na Ukrajinu, je nějaká šance získat refund zpět v plné výši? Případně až v momentě, kdy půjde do tuhého? Máme basic fare u Wizzairu. Díky  .

Refund letenek Ukrajina

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Ve Lvově klid, letiště zavřené, ale vlaky směr Przemysl normálně jezdí. Případné rušení letu (při letenkách koupených za 20kč) se taky nijak nedotkne, naopak. Ze směšně levné letenky se stává volná, otevřená letenka na léto...

 
0 Citovat

Si myslis Martin, ze v lete budu nejake letiska v prevadzke? A ten vlak do Prezemyslu? prepdokladam ze ten bude preplneny do posledneho miesta a keby nebola elektrika tak sa pojde na streche.  Ak si este v Lvove, tak padaj prec..bieloruska hranica je kusok a tanky uz prudia ... A Lvov si Rusi nechaju ako vitaznu trofej

6 Citovat

Tady jsme na pokraji 3 světové, na Ukrajině se umírá a on mele o nějakých 20 Kč za letenku. Vůbec nevím, jakým výrazem bych něco podobného popsal, abych nebyl sprostý.

20 Citovat

Dublin -Kyjev  je na cely brezen v prodeji vetsinou za  15 euro jeden smer  od Ryanairu  dokonce  jeste ted na 27.2, za  22 euro  Dopadne to jako s letenkama do Maroka ?  Odesa je dokonce z Vidne za 8 euro ale niemandos ma  vlastne pravdu je to fakt trosku morbidni i kdyz s tou svetovou to neni tak divoke 

0 Citovat

Také nechápu některé zdejší lidi. Není mi z vás dobře.

10 Citovat

 @niemandos_1

Prej na prahu 3.světové... myslíš si, že si západ kvůli nějaké Ukrajině bude pálit prsty? Ten si nebude palit prsty ani kvuli členům NATO jako jsou pobaltské republiky nebo my. Poláci to moc dobře vědí, proto jako jediní v Evropě zbrojí, co to jde. 

A co se týče těch letenek, je to reakce na vaši až škodolibou radost, že ty levné letenky propadnou. Ne nepropadnou... sprostý být můžeš jak chceš, od tobě podobných mi to vůbec nevadí.

0 Citovat

Jsem zvědavý, jestli bude mít Evropa na to, uzavřít celý vzdušný prostor EU pro letadla Ruské federace a všech zemí, které pro Rusko také neuzavřou svůj vzdušný prostor. To by měla být jedna z prvních reakcí na tuhle hnusnou Ruskou agrese.

0 Citovat

Politika je svinstvo nikdy bych nesel valcit ani za Irsko ani za CR ani za zadnou jinou zemi takovy nacionalsta ze me nikdy  nebyl a nebude a s tema letenkama ? Uznavam ze je to ponekud divoke  koupit spekulativne  letenky do zeme kde se valci ,ale to je i vec letecke spolecnosti,  ktera mohla dneskem vsechny lety  na Ukrajinu zrusit  Nemyslim ze to dopadne jako s Marokem  Navic uz nelze  letenky  zakoupene po 31.1. vymenit bez poplatku  ,takze spis  to bude o vraceni penez za letenku a  to me kvuli 8 eurum nezajima 

0 Citovat

Letenka do Kyjeva koupena tento mesic, dneska let zrusen, pres chat zmenena letenka na destinaci k mori z jineho odletoveho mista.

2 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Ve Lvově klid, letiště zavřené, ale vlaky směr Przemysl normálně jezdí. Případné rušení letu (při letenkách koupených za 20kč) se taky nijak nedotkne, naopak. Ze směšně levné letenky se stává volná, otevřená letenka na léto...

 

Zatím, pane, zatím. Luck už byl bombardován, má být zničena televizní věž + návazná infra. 

 

2 Citovat

Ahmad : Tady jsou live záběry z Odesy, kde má probíhát vylodění... https://www.webcamtaxi.com/en/uk...dessa.html

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

 @niemandos_1

Prej na prahu 3.světové... myslíš si, že si západ kvůli nějaké Ukrajině bude pálit prsty? Ten si nebude palit prsty ani kvuli členům NATO jako jsou pobaltské republiky nebo my. Poláci to moc dobře vědí, proto jako jediní v Evropě zbrojí, co to jde. 

A co se týče těch letenek, je to reakce na vaši až škodolibou radost, že ty levné letenky propadnou. Ne nepropadnou... sprostý být můžeš jak chceš, od tobě podobných mi to vůbec nevadí.

Drahoušku, nevím, jak ti říct, ale členství v NATO nás každý rok něco stojí. Nějakou Francii nebo Británii Pobaltví nebo Česko nemusí zajímat, ale pokud by členové NATO nebránili jiného člena, protože jim nepřijde důležitý, tak v tom spolku můžou zůstat jenom země z doby studené války. O takové zněmožnění nikdo kromě Ruska a Číny nestojí.

0 Citovat

Aleno stojí nás to skoro prd, stejně tak, jako většinu Evropy, která spoléhá, že jim bude, když pujde do tuhého, zachraňovat zadek USA. Málokterý stát EU, dává na zbrojení těch mizerných 2% HDP, co se zavázala. A skutečně nevěřím, že je bránit jinak, než velmi ostrým protestem (ty pobalstské státy, které jsou další na řadě rozpínavé putinovské Rusi) bude...

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Jsem zvědavý, jestli bude mít Evropa na to, uzavřít celý vzdušný prostor EU pro letadla Ruské federace a všech zemí, které pro Rusko také neuzavřou svůj vzdušný prostor. To by měla být jedna z prvních reakcí na tuhle hnusnou Ruskou agrese.

To by v prve rade musely ostatni letecke spolecnosti zrusit sve lety na Ukrajinu,  adekvatni by spis bylo vyhostit velvyslance  a uvalit sankce  primo na Putina  jeho blizke a vsechny politky a oligrachy  Ukrajina ktere se to primo tyka by mela prerusit veskere diplomaticke styky s Ruskem 

Jinak EU bude v tomto pripade stejne slaba jako v pripade covidu, to bylo reci ze testy se platit nebudou a ze neockovani nesmi byt diskriminovani  a jak to dopadlo ?  Po 2 letech od zacatku covidu bych si jako neockovany nedal v Rakousku na letisti ani kafe, kdyz bych nemel test  ktery me stal 1600 Kc, protoze jsem ho chtel  ten den co jsem na nej sel  A muzeme jit  klidne dal do minulosti nebyla jedna s podminek pristupu vychodnich statu do EU prijeti spolecne meny ? Kde ma Polsko ,Madarsko , CR ? Euro ? Jedine Slovensko to splnilo Ti ostatni akorat vytvorili spolek proti EU...ale  to sem uz nepatri politika je proste svinstvo 

0 Citovat

Mikre, všechny lety na a z Ukrajiny jsou zrušené. Nelítá tam nic. A jestli jsi myslel lety společností do Ruska, tak ty, co tam stále lítají, by měly mít uzavřený vzdušný prostor EU. Ale nevěřím, že k tomu dojde, prachy zvítězí...

0 Citovat

aky dovod je teraz lietad do Ruska? ziadny

EU viza nebude vydavat tak lahko a Rusko detto.

Gulfstreamy pokryju potreby oligarochov a kto bude potrebovat tak to da cez Istanbul alebo nejaky Belehrad

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Ahmad : Tady jsou live záběry z Odesy, kde má probíhát vylodění... https://www.webcamtaxi.com/en/uk...dessa.html

Invazi v Oděse i Mariupolu jako nepravdivou zprávu vyvrátila ukrajinská media už někdy v sedm ráno našeho času.

2 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Mikre, všechny lety na a z Ukrajiny jsou zrušené. Nelítá tam nic. A jestli jsi myslel lety společností do Ruska, tak ty, co tam stále lítají, by měly mít uzavřený vzdušný prostor EU. Ale nevěřím, že k tomu dojde, prachy zvítězí...

Rano sla Ukrajina z nekterych letist jeste koupit nejlevneji za 8 euro, ale nesel jsem do toho covid a valka  je neco jineho 

1 Citovat

tonic napsal(a):

aky dovod je teraz lietad do Ruska? ziadny

EU viza nebude vydavat tak lahko a Rusko detto.

Gulfstreamy pokryju potreby oligarochov a kto bude potrebovat tak to da cez Istanbul alebo nejaky Belehrad

Asi žádný, ale mělo by to být jasné gesto, že prostě s okupanty se bratříčkovat nebudeme. Doufám, že Turecko, jako člen NATO, uzavře Bospor pro Ruské lodi...

Prostě něco se udělat musí... Další na řadě jsou Litva, Lotyšsko, Estonsko. Pak kdo další? My, vy?

 

@mikr já mám levné letenky na Ukrajinu koupené už dlouho, včetně toho letu Kyjev-Lvov s An-24 na příští týden a včera jsem koupil další, které jsem chtěl proletět. Stály pár korun, takže mi je fakt jedno, jestli propadnou, nebo ne z finančního pohledu. Ale štve mě, až ta škodolibá radost některých místních ****, že budou zrušené...

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

 

Doufám, že Turecko, jako člen NATO, uzavře Bospor pro Ruské lodi...

 


Nehrozí. Navíc rozhodně ne, aby v tom bylo zainteresované NATO.

0 Citovat

Možná ne kvůli Ukrajině, ale kvůli sobě. Každopádně by to bylo dobře https://www.middleeastmonitor.co...-warships/

0 Citovat

Teraz su na rade cinania a taiwan. A bude vymalovane.

0 Citovat

Inak bolo by dobre zalozit nove vlakno ohladne ukrajiny, nech sa covid odbornici mozu presunut tam :)

5 Citovat

baca12 napsal(a):

Teraz su na rade cinania a taiwan. A bude vymalovane.

Tak nechci být prorok, ale ať mi někdo vysvětlí, co by v tom Číně mělo bránit. Mezinárodní právo je očividně všem u řiti. Prostě jsme dopustili, že v globalizovaném světě se všechno bude řídit právem silnějšího. A to rozhodně západ není. I teď pořád slyšíme jenom blbé odsuzovací kecy, ale zatím jsem neslyšela, že by se aspoň přišlo s něčím, co by Rusku politicky nebo ekonomicky uškodilo. To Ukrajincům nepomůže, až jim tam Vladimir za dva dny v Kyjevě dosadí proruského mužika, takže sbohem, prozápadní Ukrajino. Taky můžou říct sbohem taiwanskému trhu všechny státy, co čínským komančům nebudou líbat prdel.

2 Citovat

síla by byla, spíš chybí odvaha pouštět se do nějakých větších akcí... mmch, Radio Beat zahájilo dnešní odpolední blok Bratříčkem...

1