Zdravím, ve středu máme letět z Vídně na Sicílii. Měl bych na Vás prosbu. Neletěl teď někdo v poslední době z Vídně? Co všechno je potřeba? Covid máme prodělaný - Certifikát, ale nejsme očkovaní. Bude nám stačit antigen?   Díky Vítek  .

Letiště Vídeň - testy

Založil ve fóru Letiště

13 reakcí

Zdravím, ve středu máme letět z Vídně na Sicílii. Měl bych na Vás prosbu. Neletěl teď někdo v poslední době z Vídně? Co všechno je potřeba?

Covid máme prodělaný - Certifikát, ale nejsme očkovaní.

Bude nám stačit antigen?

 

Díky Vítek

0

Prekonanie tusim do polroka by malo stacit. Najlepsie pozriet na stranku vadho MZV. Tam je vsetko uvedene.

0 Citovat

Díky, dle stránek nic nepotřebujeme, protože 22.unora mění pravidla. Ale i tak to asi vidím na antigen... Jen aby mě pak někdo nepřekvapil

0 Citovat

Osobní zkušenost z minulé soboty, let Videň Catania s FR. Na odletu chtěli vidět jen BP, nějaký covid pass, Italský PLF, dokonce ani ID je vůbec nezajímalo. V Catanii volný průchod ven z letiště... 

0 Citovat

Zdravím, chci se zeptat: letíme 11.2. z Vídně do Eindhovenu s Ryanairem. Uznávají v Rakousku Covid certifikát 270 dnů? Někdo mi tvrdil, že to rakušáci zkrátili na 180 dnů. Děkuji za odpověď. J.

0 Citovat

Od začátku února je platnost očkovacích certifikátů v Rakousku zkrácena na 180 dní, u osob pod 18 let je to 210 dní. Posilovací očkování (booster, třetí dávka u všech vakcín) zůstává platné 270 dní. Upozornění: Druhé nebo třetí očkování je v Rakousku platné dne očkování.

https://www.austria.info/cz/serv...o-rakouska

https://www.austria.info/cz/serv...o-rakouska

0 Citovat

Ale ve Vámi zmíněných odkazech jsem nalezl také toto:

  • Potřebuji se pro průjezd Rakouskem také prokazovat dle pravidla 3-G?
  • Nařízení pro vstup se nevztahují na průjezd. Pro průjezd bez zastávky nepotřebujete žádné potvrzení dle 3-G. Vezměte prosím na vědomí, že můžete zastavovat pouze v naléhavých případech, například za účelem doplnění paliva nebo návštěvy toalety.

    Netýká se to i přestupu z vlaku na letadlo?

     

0 Citovat

Predpokladam ze melo byt ze letite11.3. Do Vidne jsem jel Vindbonou 21.2. kontrola nebyla zadna ani ve vlaku ani na Hbf ani na letisti Nakonec jde jen o tranzit Jedine kde cheli videt certifiat nebo test bylo kdyz jsem si chel dat kafe a zavin jiz na gate Protoze jsem letel do Irska kde porad chteji po neockovanych PCR tak jsem ho mel ale mel jsem chut mu rict at si to vypije a sni sam kdybych letel do Svedska Svycarska nebo treba ted na Island tak nebudu mit nic 

Podstatne je podle me co chteji Holandani

1 Citovat

Poslední dobou létám výhradně z Vídně, ale jezdím autem a také mám 3-G. Jak je to při tranzitu vlakem nevím, musí poradit jiní. Cestou do Rakouska mě nikdo nikdy nekontroloval, cestou zpět, když vidí rakouský policajt český pas, hned se ptá na tranzit. Takže tam asi taky problém nebude, nikdy ode mě potvrzení např. z parkoviště nechtěl. Spíš bych se bál při odbavení na cestě zpátky, to po mě chtěli 3-G vždy. Nicméně všechny cesty byly mimo Evropu. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Predpokladam ze melo byt ze letite11.3. Do Vidne jsem jel Vindbonou 21.2. kontrola nebyla zadna ani ve vlaku ani na Hbf ani na letisti Nakonec jde jen o tranzit Jedine kde cheli videt certifiat nebo test bylo kdyz jsem si chel dat kafe a zavin jiz na gate Protoze jsem letel do Irska kde porad chteji po neockovanych PCR tak jsem ho mel ale mel jsem chut mu rict at si to vypije a sni sam kdybych letel do Svedska Svycarska nebo treba ted na Island tak nebudu mit nic 

Podstatne je podle me co chteji Holandani

A čemu se furt divíš ? Postupovali zcela správně. Když jako tranzitující nic neprokazuješ, je to za podmínky přímého tranzitu. Tj. maximálně se můžeš vychcat. Pokud chceš žrát, využíváš restauračních služeb a musíš, stejně jako všichni ostatní v restauracích, prokázat 3G. To samé platí při vstupu do salónku. Jestli se Ti to nelíbí, je to Tvoje věc… taky můžeš sedět doma na prdeli. 

0 Citovat

Restauracni sluzba je podle meho uzavrena restaurace a ne nejaky bufet co je hned vedle gate v otevrenem prostoru s nabidkou kavy s par zakusky a zabalenou houskou,ale v pohode kdo chce buzerovat a lecit si sve ego tak se tak bude chovat vzdycky Nepru se o predpis  ale o logiku toho nesmyslu 

2 Citovat

Prostě to tak je, tak se s tím smiř… 😉

Jinak potvrzuji, že když vidí při exitu českou obcanku, tak se hned ptají, zda jde o tranzit a nechtějí nic dalšího vidět.

 

0 Citovat

18.3.2022 , Vídeň - Řím , trochu jsem byl v šoku, po načtení letenky nikdo NIC nechtěl, v Římě jen decentní pokynutí ať si sundám kšiltovku..takže všechno musí být pod kamerama s obličejovým rozlišením a propojením na vše..( covid pass , OP nahrány do ap. Ryanair ) Parkoval jsem na letišti parking C..vše naprosto v pohodě koupeno dopředu na oficiálním webu letiště , přijedeš , načteš zaslaný kod a vezmeš předplacený lístek který při výjezdu použiješ..A z nového hotelu Moxy který je u příjezdu na parking C je podzemní chodba na letiště s pohyblivým chodníkem..Musíte se podívat na google maps , seznamové mapy o něm zatím neví...V Itálii venku bez roušek , ale ve vnitř striktně.. s a do památek kontroly přes rám a covid pass ( čtečka v poho )

0 Citovat

Že nechteli vidět covid pas či něco jiného určitě nesouvisí s tím, že jsi to nahrál do apky Ryanairu. Zdaleka nejen já jsem tam covid pas nenahral ani jednou a někdy covid pas chtěli, někdy ne. To samé s (ne)predkladanim různých formulářů, (ne)vyzadovanim cest. dokladu atd. Je to spíš o tom, jak moc to zrovna na gate a jinde berou důsledně...

 

 

2
13 reakcí