Tohle asi málokdo využije, ale vypouští to 100% paliva  .

Letenky s fuel dumping

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

Měl by někdo něco lepšího? Stále zbývá 3.900,- v YQ

0 Citovat

A co to je za OTU?

0 Citovat

Ceska travel komunita ma pro rok 2015 noveho krale EXPERTU (travelhacker Petr Novák - provaril omylem funkncni 3x na idnes.cz):

http://xman.idnes.cz/travelhacking-fuel ... hovory_fro

(Mate tam zadarmo funkcni 3x - podivejte se jak tam chytre mistr skryl ten dumpovaci leg smiley smiley smiley )

0 Citovat

Už jsme se s Petrem smáli smiley

0 Citovat

Asi jsem slepej a nevidím jak ten hack prozradil smiley

0 Citovat

Jsem z toho trochu jelen... smiley

PS: a ano, PHL jde sbouchnout dolů na 8.978 Kč, jen jak to napojit na ten Columbus?

0 Citovat

Máte to nějaký drahý, chlapi (WAS jde +20 EUR, PHL jde za stejnou cenu jako ORD).

0 Citovat

Na tom není nic drahého. Využíváme RT letenek, tedy Mnichov - Fily a zpět.

Ty dáš double open-jaw, který je u BA self-dumpingem. Takže dáš 50% paliváku pryč (platí u všech kombinací). Pak už je to jen o tom, najít nejnižší base fare letenek, čímž aktuálně je:

OSL - NYC 83 Kč
MUC - PHL 96 Kč
MUC - SEA 256 Kč

Navíc lety z OSL jsou přes HEL, takže si ušetříš výpalné v podobě LHR poplatků.
PS: v závěru psaní koukám právě na SEA-PHL-MUC, takže se dá teoreticky i východní pobřeží směřovat přes PHL domů a tím ušetřit další litr.

0 Citovat

Jasně, máš pravdu, to mi nedošlo. Já záměrně volil tuhle kombinaci z důvodů zpátčeního letu přes LHR, kde si přestoupím na Ryanair a nemusím až do Berlína + je pro mě pohodlnější letět NYN a WAS protože bych oboje stejně chtěl navštívit (a mezitím si dojet megabusem).

0 Citovat

Nějaký hint na ET?

0 Citovat

Ahoj,mozem poprosit o radu/tip. nejaku akceptovatelnu cenu z PRG / MUC / VIE / BUD / TXL / FRA na Hawaii v cervenci?
Uvazujem,ze by som zobral dceru na cca 1tyden na Hawai, niekde v intervalu 1.7 az 22.7
Vzhladom na to,ze dcera ma 9rokov, tak si nemozem dovolit nejake extremne cakacky na letiskach cez noc, to by som preferoval radsej stopover okolo24hod v USA a prespat s nou na hoteli pobliz letiska v USA.
Kedze zbieram mile u OW aliance, tak trip s BA / AA by bol super.
dakujem
miro

0 Citovat

na týden na Hawaii? smiley

0 Citovat

Kam to chces v C1 kickassone smiley? New York? Ze bych se taky mrknul jen tak.... kdyz sem tu hledal Dejvovi to SEA tak sem narazil na nejake drobnosti smiley Na oplatku bych potreboval najit neco z C2 - C3e na zari, rijen 2015 smiley

0 Citovat

Hele shanim na kveten v podstate kamkoliv - NYC, west coast... Akorat ne MIA, tam letim za mesic smiley

0 Citovat

Je nějakej FD na SAE? Případně C2 - C3s...

Btw. Ten New York z Osla byl i klasicky R/T za kolem 7tis.

0 Citovat

Ahoj,

v lete sa chystáme do Japonska (od červenca do září) a hľadáme čo najlacnejšie letenky. Našli sme zatiaľ za nejakých 11-12 tisíc kČ. Dá sa nájsť aj niečo lacnejšie? Díky moc za pomoc smiley

0 Citovat

Na letech z OSL je spoustu tarifů, kde z 8tis. je 5tis. YR.

0 Citovat

Viete čomu ešte nerozumiem? Na čo majú letenky tie dve zložky - base fare a palivový príplatok, ktorý, podľa toho čo som sa dozvedel, nie je palivový, ale slúži pre cenovú flexibilitu aeroliniek. Veď predsa čo im bráni prisposobovať cenu trhovým podmienkam normálne pomocou base fare. Z technického hľadiska nemože byť rozdiel či priebežne menia base fare, alebo YQ.

0 Citovat

Base fare je vesměs předem daný na delší časový úsek. Ty potřebuješ cenu měnit flexibilně v řádech spojů, nikoliv měsíců. A nevím, zda je to aktuální, ale base fare byl korigován IATAou.

0 Citovat

ďakujem za vysvetlenie. Už mi to teda príde logické, ak majú YQ rozdelené na segmenty, úpravou ktorých dosiahnu naraz zmeny mnohých leteniek. smiley

0 Citovat

Ahoj,
potreboval bych pomoct, chci s EK (nebo C2-C6 (hodne daleko) a zadne 3x mi nefungujou na prosinec. Nemate tam nekdo neco? BF je sice dost vysoka, ale chci tam smiley YQ 12000
Dalsi moznost je s SQ, ale to jsem nenasel nikdy nic... Diky!

0 Citovat

Mně by něco bodlo na Srí Lanku, kam bych se rád s přítelkyní vydal. Je tam prosím nějaká možnost jak to srazit? Případně je tam reálný to srazit i přes období Vánoc a Nového roku nebo to není vůbec omezené obdobím? Díky, Tomáš

0 Citovat

smiley tak to bohužel nesleduji, no, asi si počkám tedy spíš na nějakej letovej kix, ale přes svátky pochybuji, že něco bude.. tak zatím se mějte. smiley

0 Citovat

Jestli jsem dobře rozluštil hint z FT, tak by CA měl mít dobrý fare do HKG, nemůže se však dohrabat k použitelnému 3X. Seknu palivo o 50%, to ale nestačí smiley

0 Citovat

Hosi, studujem to uz dva mesiace, ale zrejme niekde robim chybu, ponevadz lety, ktore najdem na ITA mi OTA nezobrazi, pripadne je tam uplne ina cena vyssia (aj s palivovym priplatkom). A ked k tomu skusam pridat treti ocasek tak to tu cenu ztrojnasobi, napriek tomu, ze ide o kratucky let

0