Ahoj, možná je to stupidní dotaz a omlouvám se za něj. Je nějak problémové lítat s více společnostmi? Z Prahy do X s Ryanair, z X do Y s EasyJet a z Y do Prahy WizzAir. Zavazadlo bych měl příruční (batoh), který si hodím pod sedadlo. Rozdíl v letech od EasyJet a WizzAir jsou pak 2 hodiny. Jak to dostatečná mezera pro případné zpoždění a celkově k přesunu? Jedná se o letiště MXP ( Milan Malpensa). Díky moc!  .

Kombinace letenek od více společností

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

2 hodiny pri takychto letenkach je extremne malo, tam je velmi velka sanca ze ostanete v Saudskej Arabii :)

0 Citovat

Tak wizzair je kravina sama o sobe.

0 Citovat

Které datumy a které odletové letiště preferujete? To se mi fakt nezdá, že by neexistovalo normální spojení s normálním přestupem. 

0 Citovat

musíme být zpátky do 20.3. a mam 2 týdny. Jako já bych to riskla, vyšly mi už větší majstrštyky :D ale přítele by kleplo, kdyby se něco pokazilo, ten má rád věci podle plánů a nechci si komplikovat začátek dovolený. Zpátky už bychom letěli s jednou společností, to je cajk.. 

0 Citovat

to, že něco vyšlo nic neznamená ... tak y jsem zvládl na CDG přestoupit z non-schengen 2E na 2G za 20 minut ... ale rozhodne bych to nikomu nedoporucoval . ale skoncit bez letenky v rijadu ... no, znam i zabavnejsi discipliny.

z vidne jsou tam do colomba i varianty s katarem nebo s emirates a s prestupem kolem 2 - 2,5 hodin.

 

0 Citovat

hananovakova88 napsal(a):

musíme být zpátky do 20.3. a mam 2 týdny. Jako já bych to riskla, vyšly mi už větší majstrštyky :D ale přítele by kleplo, kdyby se něco pokazilo, ten má rád věci podle plánů a nechci si komplikovat začátek dovolený. Zpátky už bychom letěli s jednou společností, to je cajk.. 

To bych se té bankrotující Srí Lance obloukem vyhnul... :-D

1 Citovat

I kdyby vám to neuletelo budete muset s velkou pravděpodobností platit 3k za vízum, to se fakt nevyplatí. 

0 Citovat

Ja by som do toho tiez nesiel. Jednak prilet na letisko tak, ako to ma uvedene Wizz, je v lepsom pripade dosadnutie na pristavaciu drahu, takze zvycajne este +20 minut. Letisko ma 5 terminalov, cize ak to nebude prilet a odlet z toho isteho, tak by som si podla skusenosti z DXB odratal hned dalsich 45 minut (minimalne). A ten 2h prestup, to uz mate aj so zatvorenim brany?

Ak sa to rozhodnete absolvovat, tak si rad precitam cestopis :D

0 Citovat

V jakým termínu teda chcete letět a odkud? 

Na kolik tahle šílenost s kiwi vlastně vyjde? 

hananovakova88 napsal(a):

musíme být zpátky do 20.3. a mam 2 týdny. Jako já bych to riskla, vyšly mi už větší majstrštyky :D ale přítele by kleplo, kdyby se něco pokazilo, ten má rád věci podle plánů a nechci si komplikovat začátek dovolený. Zpátky už bychom letěli s jednou společností, to je cajk.. 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

I kdyby vám to neuletelo budete muset s velkou pravděpodobností platit 3k za vízum, to se fakt nevyplatí. 

a proč myslíte? 

takže myslíte, že i se 7hodinovým přestupem vynechat Rijád,jo? 

0 Citovat

voughne napsal(a):

Ja by som do toho tiez nesiel. Jednak prilet na letisko tak, ako to ma uvedene Wizz, je v lepsom pripade dosadnutie na pristavaciu drahu, takze zvycajne este +20 minut. Letisko ma 5 terminalov, cize ak to nebude prilet a odlet z toho isteho, tak by som si podla skusenosti z DXB odratal hned dalsich 45 minut (minimalne). A ten 2h prestup, to uz mate aj so zatvorenim brany?

Ak sa to rozhodnete absolvovat, tak si rad precitam cestopis :D

Tuhle stránku věci bych zas tolik nedramatizoval. .. těch pět terminálů totiž používaj jako označení pro jednotlivé prsty. velikostně i vzdálenostně srovnatelné s tím, jako bychom v praze říkali prstu A terminál 1, prstu B terminál 2, prstu C terminál 3 a prstu D terminál 4.

Terminál 5 (který je "vzdálený") je vnitrostátní, takže tam určitě neskončí.

jak Wiz, tak Air Arabia budou využívat Terminal 1, otázka pak je, nakolik tam hrozí šance výstupu busem (což přidává dalších 10 - 15 minut ztráty).

Dost nepraktický je ale ten rozptyl wizzairu v Rijádu na příletu. Letů, které příletěly na čas (ve smyslu dojely na gejt podle letového řádu) je spíš menšina. Většina letů spíš s 10 - 15 minutami , občas i více. 

0 Citovat

puketapu napsal(a):

V jakým termínu teda chcete letět a odkud? 

Na kolik tahle šílenost s kiwi vlastně vyjde? 

[citace="hananovakova88"]

musíme být zpátky do 20.3. a mam 2 týdny. Jako já bych to riskla, vyšly mi už větší majstrštyky :D ale přítele by kleplo, kdyby se něco pokazilo, ten má rád věci podle plánů a nechci si komplikovat začátek dovolený. Zpátky už bychom letěli s jednou společností, to je cajk.. 

[/citace]

napřímo s aerolinkama na 35 tisíc zpátení Vídeň->Rijád->Kolombo zpátky Kolombo-> Muskat->Praha, ale odsejpá to, nesedíte 15 hodin na letištích

kiwi slíbí 30k a pak si naúčtuje 7k za garanci - tam to kupovat nebudu. víme....já teda nemám žádnou negativní zkušenost, ale takhle dlouhej let jsem tam ještě nekupovala

0 Citovat

Protože budete mít dvě letenky. Do Rijadu a do Colomba. Ve Vídni letenka bude vypadat že končíte v Rijadu a tak budete muset mít vízum, a pokud ho mít nebudete nepustí vás do letadla.

Přes Rijad klidně lette ale se Saudia Airlines nebo FlyNas. 

Kolik ta letenka stojí a na jaký termín? Aby to mělo smysl, musela by stát maximálně 100 EUR. A i tak bych se obával že zůstanu v SA. 

0 Citovat

30 000!?!? Emirates a Qatar to prodávají za 25 

0 Citovat

ale pro 2 osoby - pardon 

0 Citovat

A na která data? 

0 Citovat

23.2.-10.3.

0 Citovat

No, bude to drazsi, ale v tomto terminu ma Qatar lety viden - colombo pres dauhá, jedna stojí 19 tisic, obema smery prestup 2,5 hodiny v DOH

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Protože budete mít dvě letenky. Do Rijadu a do Colomba. Ve Vídni letenka bude vypadat že končíte v Rijadu a tak budete muset mít vízum, a pokud ho mít nebudete nepustí vás do letadla.

Pustí, protože si může udělat vízum až po příletu. Ale nešel bych do toho. 

0 Citovat

Mnichov, Berlin taky za 20, o hodně lepší jak skládačka přes kiwi. Za těch 10 tisíc opravdu nestojí potenciální uviznuti v SA nová letenka za dalších 20 a víza za 3.

0 Citovat

@Pavel - nedramatizujem :) Letiskom sa v roku 2019 premlelo 26 milionov cestujucich, takze to nebude zrovna male, ale ked im to leti z rovnakeho terminalu, tak by sa to malo dat stihnut (ak Wizz nebude meskat)

Viza pri transfere do 12h udajne nie je treba. A tu je blog k transfer viza. Nejako sa to udajne od januara 2023 zmenilo, ale ci to vedia aj Saudi je otazne :D

https://blog.wego.com/saudi-arabia-transit/

 

"Saudi Arabia transit visa fees

According to some sources, the cost for the different categories of the Saudi transit visa are as follows:

  • The Saudi transit visa for 48 hours – SAR 100 (approx. USD 26)
  • The Saudi transit visa for 96 hours – SAR 300 (approx. USD 79)

Please note that applicants must make sure to consult their airlines, travel agents, or their respective Saudi Embassy regarding the price of the Saudi transit visa."

0 Citovat

Tak podle cestujicich bych velikost letiste nepomeroval - Vidni proslo v roce 2019 cestujicich jeste vic (29 mega), a pritom je to male roztomile letiste, kde bez problemu zvladnete prestup za 20 minut :)

 

0 Citovat

tak teď jsem z toho jelen :) ale děkuju

0 Citovat

Já ti to shrnu. Zapomeň na tu tvoji kombinaci. Je to totální hovadina. 

14