Ahoj, mate prosim tip na standardne rozumne letenky (chapu ze na toto obdobi moc akci nebyva) kdekoliv na jihu Evropy a pobliz (napr Spanelsko, Maroko, Balkan, Kypr, Egypt apod.)? Nemusi to byt vylozene teplo na koupani a nemusi to byt zajezdy, diky  .

Vánoce na jihu Evropy

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

18 reakcí

Ahoj, mate prosim tip na standardne rozumne letenky (chapu ze na toto obdobi moc akci nebyva) kdekoliv na jihu Evropy a pobliz (napr Spanelsko, Maroko, Balkan, Kypr, Egypt apod.)? Nemusi to byt vylozene teplo na koupani a nemusi to byt zajezdy, diky

0

Maroko v pohode,Kypr taky Na Kypru jsme jeden rok byli od 24.12. do 1.1.(let v tyto dny za dobrou cenu Jinak pravidelne pred covidem Kanary letenky hledat nekdy v rijnu

1 Citovat

Vloni jsem byl za pár korun na Silvestra v Bari/Monopoli a super, počasí jak na jaře, teplo, azuro, mohu jen doporučit. Podobně to bude třeba se Sicílií nebo Maltou. A jinak souhlas s mikirem. Případně ještě Egypt.

1 Citovat

A co Akaba? Nějaké lety jsou z Vídně a Budapešti. Před Covidem jsem byl v Eilatu, počasí bude prakticky stejné. 

 

 

 

0 Citovat

Já doporučuji Španělskou Andalusii.

0 Citovat

Akaba asi ano teplotne to spatne nebude ani s morem ,ale bude dost rozdil mezi dnem a noci

Spanelsku bych na konec roku duveru nedal ,snad mozna jeste Malaga ,ale da se spis jeste Madeira nebo to skombinovat s Porto Santo

0 Citovat

V prosinci přes Vánoce mají Ryanair, Wizz, Easyjet lety na Kypr za cca 3300,-

Málaga od 2200,- apod. Pokud to jsou pro Vás rozumné ceny.

1 Citovat

V soucasne dobe se vanoce jeste nevyplati kupovat  je  to treba sledovat a pockat na zari-rijen

0 Citovat

U Akaby/Eilatu je největší pravděpodobnost tepla ve dne (ne horko, tak mezi 20 - 25), hodně slunce a málo deště. Moře nikdy nejde pod 20. S nižšími teplotami v noci to je pravda, ale žádná hrůza, kolem 10.  Na Kanarech i Madeiře budou noci teplejší, ale zbytek tam je loterie, u jižní Evropy tím spíš. Ale je pravda, že teď je předčasné uvažovat o zimě, kvůli Covidu bude cestování určitě zase omezené. 

0 Citovat

Na Silvestra vybiram jen Lanzarote nebo Fuerteventuru a snad jen jedno ze 7 pobytu v tomto obdobi bylo behem tydne 1-2 dny trosku horsi pocasi

Je ale nutne hlidat cenu zpet zatimco dny prijezdu pred koncem roku se rozlozi (jezdime vetsinou 27.12. treba i nekde s prestupem a noclehem) Tak po  Novem roce se to nahusti do 1-2 dnu kdy se chteji vsichni vracet  Pokud je to mozne je dobre posunout odjezd o nejaky den za ten exponovany termin

V Aqabe jsme nebyli ,ale verim tomu co pise Petr Zvazovali jsme to uz a skutecne dle statistiky je more i vzduch pres den malicko o neco teplejsi 

Madeira muze byt destivejsi a jih Evropy jsme riskli jen ten Kypr Nahodou vysel,more bylo ale urcite studenejsi

0 Citovat

Jinak jeste Kypr z Krakowa je pod 250 zl  Tedy zpatecka pod 100 euro,ale Kypr byl taky jedna ze zemi kde byla covid hysterie ( neockovani zakaz,testy dlouho atd.) S Tohoto hlediska jednoznacne vitezi ta Aqaba 

Koukam na letenky z Vidne 26.12 zpet 2.1. zatim 170 euro zaklad  Predpokladam,ze by to melo byt o hodne lepsi

 

1 Citovat

Na Kypru jsem byl koncem prosince 2019, z 9 dnů 6 pršelo, pěkně bylo první den po příletu, v den přesunu z Pafosu do Larnaky a v den odletu. Počasí jako tady v dubnu, ale trochu teplejší. Ptal jsem se místních, prý málokdy prší více než dva dny po sobě, měl jsem asi pech, protože tolik deštivých dnů normálně vydá pomalu na celý prosinec. Ale co vím, tak i poslední zima byla drsná (na kyperske poměry).

Kypr bych teď dal tak do listopadu, je to přechodový měsíc, kdy končí letní počasí, prosinec bych už neriskoval. 

 

1 Citovat

Diky vsem. Nejde nam ani tolik o teplo, jak jsem psala, jako o rozumnou cenu i cestu pro celou rodinu (primy let z prahy) a zajimavou lokalitu, coz jsou vsechny zminene:-) Koukala jsem na to Bari, tak uvidime. Hlavne proste na vanoce odjet:)

0 Citovat

My byli na Vánoce na Kanarech, klasika hezky, teplo, koupacka. Pak na Maltě, tam už chladněji, ale sluníčko. Taky jsme byli v Gruzii, chtěli jsme na lyže, ale bylo málo sněhu, tak jsme si dali poznavacku. Zajímavá zkušenost, děti na to vzpomínají dodneška. 😂

2 Citovat

Ja by som kludne odporucil aj Malorku. Boli sme tam cez Vianoce. Cely tyzden slnecno, a 1 den hodne fukalo. Cez den okolo 22 v vecer na mikinu. Na kupanie to nebolo, ale na poznavacku idealne.

0 Citovat

JanaV _1 napsal(a):

V prosinci přes Vánoce mají Ryanair, Wizz, Easyjet lety na Kypr za cca 3300,-

Málaga od 2200,- apod. Pokud to jsou pro Vás rozumné ceny.

V Malaze jsme byli na Silvestra loni, počasí úplně v pohodě, teplo. Jeden celý den jsme relaxovali na pláži v Marbelle, na koupání to ale pro nás nebylo.

0 Citovat

Mame koupenou Fuerteventuru za 39€, odlet 27.12.😉

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Mame koupenou Fuerteventuru za 39€, odlet 27.12.😉

tyjo! V akci? Nebo s kym? To me zajima🙂 diky

0 Citovat

zu_zana napsal(a):

[citace="Mandre"]

Mame koupenou Fuerteventuru za 39€, odlet 27.12.😉

tyjo! V akci? Nebo s kym? To me zajima🙂 diky

[/citace]

z Berlina Easyjetem, byly i pres vanocni svatky ruzne terminy. Nevim, jestli akce, narazila jsem na ne nahodou.

0
18 reakcí