Hezké odpoledne, hledám pro jaro 2023 letenky .Nejlépe zatím vypadá TA via Istanbul ,kdy je vhodně kupovat ?Nebo má někdo jiný tip ?Pripadně zkušenosti z doby postcovidové. Dekuju   .

Taškent

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

10 reakcí

Hezké odpoledne, hledám pro jaro 2023 letenky .Nejlépe zatím vypadá TA via Istanbul ,kdy je vhodně kupovat ?Nebo má někdo jiný tip ?Pripadně zkušenosti z doby postcovidové.

Dekuju 

0

Ahoj, z Taškentu (a obecně UZB) jsem se vrátil minulý týden, takže nějaké informace mohu případně předat. Letěl jsem s Turkish a pohoda...ono obecně těch spojení do Uzbekistánu je poměrně málo , potom, co odpadlo spojení s Belavii přes Minsk a případně Aeroflot přes Moskvu.

Uzbekistán už covidem vůbec nežije, takže nějakých omezeních se určitě nemusíš bát a letenky tudíž můžes zakoupit kdykoliv uznáš za vhodné...dobrá cena je s Turkish kolem 12 tisíc za zpátečku. :) 

 

Kdyby něco, klidně napiš.

0 Citovat

Díky za info,zatím si tvořím itinerář -Taškent,Samarkand,Buchara,Chíva,Nukus s výpadem k Aralskému jezeru ,zpět do Taškentu a Ferganská oblast,možná i hory kolem jezera Charvát.Bohužel jsme trochu omezení časem cca 14-16dni,plánujeme využít vlaky -jejich  rychlovlak vypadá dost dobře-nebo přelet až do Nukus a pak vlakem postupně zpět .Jsme 4 dospělí ,jak ses pohyboval ?

 

0 Citovat

Já jsem zrovna v letadle z Buchary. Doporučuji letět do Urgunche (tam by měly TK lítat) a pak odlet z Fergany, budeš to mít tak v jednom tahu. Vyzkoušeli jsme i rychlovlak - úplně stejné jako v Evropě. Jinak shared taxi, marshrutka nebo stop fungují výborně, ale vlak je nejpohodlnější. Doprava je dobře zpracována třeba na caravanistan.com 

0 Citovat

A proč se srát za více peněz do Urgenče s narow body letadlem z IST, kam to létá btw 2x týdně, když tam pak může přelétnout z Taškentu za pár kaček s UZB? Každopádně na taxi doporučuji místní sim a Yandex Go, ve velkých městech je to pak za pár šušňů. A s Nukusem a celým Karakalpakstánem si to pak aktuálně prověř, v současnosti to je problém a tím jak tam MZV nedoporučuje cestovat, byl by problém i s platností pojištění atd. Samozřejmě na jaře může být vše jinak. Ad covid, jasně, teď je to ok, ale v době covidové to byl problém a cestovat se tam dalo někdy od dubna 2022, tedy jak začne opět covid, bude problém i tam.

0 Citovat

O současné situaci kolem Nukus vím,do dubna může být všechno jinak….Jen sbírám informace,přeci jen tam tolik turistu individuálně zatím nejezdí,není to dlouho,co to nebylo možné skoro vůbec

0 Citovat

cali napsal(a):

A proč se srát za více peněz do Urgenče s narow body letadlem z IST, kam to létá btw 2x týdně, když tam pak může přelétnout z Taškentu za pár kaček s UZB? Každopádně na taxi doporučuji místní sim a Yandex Go, ve velkých městech je to pak za pár šušňů. A s Nukusem a celým Karakalpakstánem si to pak aktuálně prověř, v současnosti to je problém a tím jak tam MZV nedoporučuje cestovat, byl by problém i s platností pojištění atd. Samozřejmě na jaře může být vše jinak. Ad covid, jasně, teď je to ok, ale v době covidové to byl problém a cestovat se tam dalo někdy od dubna 2022, tedy jak začne opět covid, bude problém i tam.

 

Nevím, proč je tón na začátku tak agresivní. Pro spoustu lidí je úplně jedno, jestli letí narrow-body nebo něčím širším (třeba mně), navíc do Tashkent stejně často léta z IST A21N, takže tu poznámku vůbec nechápu. Finančně nám teď při multicity vycházela Buchara i Samarkand o pár stovek lépe než Tashkent. Pravda, nevím, jak Urgench, ale hádám, že podobně. Taky nevíme, jak je časově JM omezen - jestli má pevná data nebo má jen počet dní dovolené atd. -

Mi zase nedává smysl letět Praha - Istanbul - Tashkent - Urgench, když můžu letět Praha - Istanbul - Urgench. Časově záleží, kdy můžou letět, a finančně bych se divil, kdyby to bylo výhodnější.

4 Citovat

Ad borekj-jsme omezení počtem dni dovolené ,nikoliv daty a vzhledem ke krátké době letu je mi fakt jedno ,čím poletim😁,zatím mi dobre vychází Nue-Taškent+Urgenč-Nue oboje s TK,zatím lepší než z Prahy. Pro nás je to i blíž ,pokud budeš psát cestopis,předem děkuji 

0 Citovat

@borekj.jan - agresivní to být nemělo, jen mě to okamžitě napadlo, bylo po půlnoci;-)

Já jsem hlavně vycházel z toho popsaného itineráře, kdy chtějí z Taškentu vyrazit na západ a skončit v Nukus nebo asi spíš Mujnak, tak proč tam motat Urgenč. Notabene z Taškentu mohou letět do Nukus a začít tam a odtud na východ. Prostě v jejich itineráři mně letět do Urgenče, kam to navíc létá jen 2x týdně nedává smysl. Zvláště, pokud jsou jak píše omezeni dovolenou. Ale toť můj subjektivní názor. Stejně jako 5h let v narow/wide body...

 

0 Citovat

@cali-itinerář se tvoří ,čas zatím je a různé čárymáry  viz doby nedávno minulé nám mohou celou cestu silně změnit nebo i stopnout,ale to těšení se a plánování je taky super

0 Citovat

cali napsal(a):

@borekj.jan - agresivní to být nemělo, jen mě to okamžitě napadlo, bylo po půlnoci;-)

Já jsem hlavně vycházel z toho popsaného itineráře, kdy chtějí z Taškentu vyrazit na západ a skončit v Nukus nebo asi spíš Mujnak, tak proč tam motat Urgenč. Notabene z Taškentu mohou letět do Nukus a začít tam a odtud na východ. Prostě v jejich itineráři mně letět do Urgenče, kam to navíc létá jen 2x týdně nedává smysl. Zvláště, pokud jsou jak píše omezeni dovolenou. Ale toť můj subjektivní názor. Stejně jako 5h let v narow/wide body...

 

Ale JM se právě odtamtud chce vrátit zpět do Tashkentu a ještě dál do Fergany - proto mi dává smysl letět do Urgenche, odkud je to Muynaku "kousek" a pak pokračovat dál na východ bez zbytečného letu navíc. Ale možná jsem moc enviromentalista a nechce se mi zbytečně absolvovat let navíc :D 

0
10 reakcí