Poradíte mi, jak koupit letenku a mít možnost navolit si dlouhý přestup, třeba alespoň 1-2 dny na přestup? Konkrétně hledám Praha -> Puna Cana (Dominikánská republika) s tím, že přestup je v Kanadě či USA, kde bychom chtěli zůstat delší dobu, nesedat hned na další let. ale nevím, jak takovou letenku koupit, např. zde na cestujlevne.com vyhledávači mi to vždy nabízí jen co nejkratší přestupy. Díky za radu  .

Jak koupit letenku s dlouhým přestupem?

Založil(a) ve fóru Vyhledávače letenek

11 reakcí

Poradíte mi, jak koupit letenku a mít možnost navolit si dlouhý přestup, třeba alespoň 1-2 dny na přestup? Konkrétně hledám Praha -> Puna Cana (Dominikánská republika) s tím, že přestup je v Kanadě či USA, kde bychom chtěli zůstat delší dobu, nesedat hned na další let. ale nevím, jak takovou letenku koupit, např. zde na cestujlevne.com vyhledávači mi to vždy nabízí jen co nejkratší přestupy. Díky za radu

0

Asi te zklamu… takovy prestup obvykle aerolinky nenabizi. Zkus to zadat pres multi city nebo open jaw, ale pokud nebudes mit kliku… jako, ze asi nebudes… tak cena bude o dost vyssi.

0 Citovat

1 den (tj. něco pod 24 hodin) na přestup se obvykle v systémech dá najít a takové kombinace bývají o něco levnější. Avšak delší přestupy se už musí hledat jako multicity. Některé aerolinky jako Emirates nebo TAP umožňují si navolit délku pobytu v jejich hubu v rámci letenky. Ale taky to kouzlí s cenou.

0 Citovat

díky moc za reakce.

0 Citovat

Ja som to v minulosti urobil takto. Rezervoval som si letenku u Pelikána alebo u Student Agency alebo u CKM2000 (už si fakt nepamätám). Ale nezaplatil som ju. Išlo mi len o vytvorenie rezervácie. Potom som volal do agentúry, či mi letenku pod vytvoreným kódom vedia upraviť. Keď povedali, že to vedia, upravili to a následne som letenku zaplatil. Keď nie, rezerváciu sme zrušili.

Ak sa to nedá cez web, skúste zavolať do týchto agentúr a možno Vám budú vedieť vystaviť Vami vytúženú letenku aj telefonicky. Odporúčam začať so StudentAgency.cz potom s Pelikánom.

0 Citovat

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak si můžu při koupi letenky se dvěma přestupy upravit délku přestupu - pokud to vůbec jde. Našla jsem na přelom listopadu a prosince letenky do Guatemala City, let Vídeň - Frankfurt - Houston - Guatemala City s United Airlines. Při letu tam mi nabízí na přestup ve Frankfurtu 1 hodinu, na přestup v Houstonu 1,53 hod.  Myslela jsem, že možná přímo na stránkách aerolinie to půjde nakombinovat s delšími přestupy, ale nejde mi to. A přitom už při nabídce letů United uvádí u Frankfurtu i Houstonu poznámku "risky connection", ale nevidím nikde možnost letět raději dalším letem. Přitom by to mohlo jít, mezi Frankfurtem a Houstonem má United denně dva lety, mezi Houstonem a Guatemala City tři. 

Nejde mi tak úplně jenom o vyřešení tohoto letu, ale obecně o radu, jak (nebo jestli vůbec) se dá zvolit délka přestupu a mít přitom lety na jedné letence. Nemyslím několikadenní stopover, jen neletět letadlem, které letí ani ne za dvě hodiny, když musím projít přes imigrační a změnit terminál, ale raději tím dalším, aby to člověk s jistotou stihnul. Jde to, nebo musím kupovat jednotlivé letenky?

 

0 Citovat

Když to kupuješ jako jednu letenku, tak ty přestupy jsou reálné, jinak by to nemohli ani prodávat. A mnohdy na sebe letadla i čekají. Pokud by nastal nějaký problém při přestupu a nestihli by to, dají tě zdarma na další let. 

Jestli máš nějakou fobii a potřebuješ více času, najdi si lety s delšími přestupy - většinou to bývá pak i levnější. Umí to třeba skyscanner.

Pokud chceš při přestupu více času, například na prohlídku města, nebo několik dní, kupuje se to jako multicity, ale bývá to většinou dražší.

0 Citovat

michi napsal(a):

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak si můžu při koupi letenky se dvěma přestupy upravit délku přestupu - pokud to vůbec jde. Našla jsem na přelom listopadu a prosince letenky do Guatemala City, let Vídeň - Frankfurt - Houston - Guatemala City s United Airlines. Při letu tam mi nabízí na přestup ve Frankfurtu 1 hodinu, na přestup v Houstonu 1,53 hod.  Myslela jsem, že možná přímo na stránkách aerolinie to půjde nakombinovat s delšími přestupy, ale nejde mi to. A přitom už při nabídce letů United uvádí u Frankfurtu i Houstonu poznámku "risky connection", ale nevidím nikde možnost letět raději dalším letem. Přitom by to mohlo jít, mezi Frankfurtem a Houstonem má United denně dva lety, mezi Houstonem a Guatemala City tři. 

Nejde mi tak úplně jenom o vyřešení tohoto letu, ale obecně o radu, jak (nebo jestli vůbec) se dá zvolit délka přestupu a mít přitom lety na jedné letence. Nemyslím několikadenní stopover, jen neletět letadlem, které letí ani ne za dvě hodiny, když musím projít přes imigrační a změnit terminál, ale raději tím dalším, aby to člověk s jistotou stihnul. Jde to, nebo musím kupovat jednotlivé letenky?

 

ty zminovane prestupy jsou uplne ok.

 

a pokud za kazdou cenu musite mit delsi prestup, tak to naklikejte jako “multicity”. umozni vam to vybrat ve vybranych mistech delsi prestup.

…. ale je to zbytecne.

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Když to kupuješ jako jednu letenku, tak ty přestupy jsou reálné, jinak by to nemohli ani prodávat. A mnohdy na sebe letadla i čekají. Pokud by nastal nějaký problém při přestupu a nestihli by to, dají tě zdarma na další let. 

Jestli máš nějakou fobii a potřebuješ více času, najdi si lety s delšími přestupy - většinou to bývá pak i levnější. Umí to třeba skyscanner.

Pokud chceš při přestupu více času, například na prohlídku města, nebo několik dní, kupuje se to jako multicity, ale bývá to většinou dražší.

1. s tim cekanim bych to tolik neprehanel. cekani se sice procozuje, ale jen v pripade, ze to neohrozi dalsi prestupy nebo obrat letadla v destinaci. zjednodusene, ceka se (obcas) pokud by jim to nevychazelo ompar minut.

 

2. multicity neni drazsi. to je velky omyl. multicity (casto chybne zamenovano) neznamena stop over. multicity je jen rezim hledani letenek, kdy to kupujicimu dava moznost vyberu mista, kde dojde k prestupu a připadne si vybrat jiny let po prestupu.

k nacenovani letenky dochazi az po vyberu mist, a je nezavisle na tom, jestli kombinace vznikla z toho, co vzniklo jako jednoduchy vyber nebo jako multicity vyber.

stopover se z toho stane az po prekroceni stopover limitu, coz je vetsinou 24 hodinovy prestup.

takze multicity muze byt stejne drahy, levnejsi, i drazsi - zalezi jen a ciste na tom, jestli a jake booking classy jsou dostupne na tom kterem letu.

 

0 Citovat

A když se z toho stane po překročení limitu stopover, zvyšuje to obvykle cenu? Zkusil jsem si na webu United Airlines posunout jeden ze dvou letů 1směrné letenky (zatím jen časově vzdálené plánování, které teď nekupuju) o den či dva (aby vznikl stopover v New Yorku) a i když během zadávání to vypadalo, že bude stát letenka 2x tolik než při jednoduchém výběru, fakt se to přepočítalo na stejnou cenu (každý z letů by stál cca 600 USD samostatně, ale dohromady celkem taky 600 USD).

Když jsem někdy dřív zkoušel zadávat multicity letenky z víc než dvou segmentů, vycházely výrazně vyšší součty, tak nevím, jestli by to takto fungovalo i v případě michi.

0 Citovat

Na tohle neni univezalni odpoved. Zalezi na tarifu/aerolince. Nektere tarify stopovery vubec neumoznuji, nektere ano, vetsinou za penize, obcas  zadaco, ale vetsinou stop over znaci penize navic (je to pausalni priplatek k tarifu - takze tarif je porad stejny, jako bez stop overu, ale  je tam pausalni priplatek).

treba tap mel (a zda se porad ma) stop over v lisabonu zadaco.  

united u levnejsich tarifu stopovery vubec neumoznuje, a u drazsich za ne chce treba 300 eur

lufthansa ma u nejsrazsich tarifu (firstka) 2 stop overy gratis v kazdem smeru.

ad multicity - 

pokud budu hledat letenku jako normalni zpatecni a najde mi to treba praha - ams - jfk - cdg - prg za  cenu XXX , tak pokud na to pujdete pres multicity a naklikate si prg - ams - jfk - cdg - prg na tech samych letech, tak cena bude nachlup stejna.

 

1 Citovat

... a taky záleží na funkčnosti webu aerolinky.

Aktuální příklad: CAL: PRG - TPE - SIN/BKK - TPE - PRG mi to jednou nacenilo na 1000 euro, podruhé na 1100 euro (stejné lety a bookovací třída). Jednou se mi povedl za těch 1000 euro i stopover v TPE (přes 24 hodin), ale znovu už jsem se k tomu nedostal a vykopávalo to cenu od 200 euro nahoru, nakonec jsem bral za 1000 euro bez stopoveru v TPE.

Obecně je to dost alchymie, pokud neletíš s aerolinkami, které mají stopover program a tarify a rezervační system tomu mají uzpůsobený (TAP, Etihad, Emirates ... )

1
11 reakcí