Podlehl jsem kouzlu levné letenky u Pelikana pro PRG-DUS-PRG .. letěli jsme 3 a v podstatě cena za3 letenky u Pelikana byla jako za 2 u EW. Jenže: ke každé letence byl připočten 904Kč poplatek (v rychlosti jsem si nevšiml) nedostal jsem letenku do emailu číslo rezervace fungovalo jen pro správu na Pelikan.cz + u rezervace byl vygenerovaný email - nikoliv můj dostali jsme voucher a nešel nám online checkin - naše rezervqce vůbec v systému EW nešla najít... ačkoliv všechny podklady říkali, že letím EW, hotlinka pelikána mě přesvědčuje, že jsme si koupil letenku Deltapax (WTF???) když jsem se v Praze chtěl odbavit na cestu zpět (stejný den, odpoledne) moje rezervace vůbec nebyla vidět v systému Takže za mě Pelikan NEVER MORE   ale ano, odletěli jsme a vrátili se. Jen čekali frontu v PRG a šílenou frontu v DUS zbytečně....  .

Šílený Pelikán - za mě konec - NEVER EVER

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

15 reakcí

Podlehl jsem kouzlu levné letenky u Pelikana pro PRG-DUS-PRG .. letěli jsme 3 a v podstatě cena za3 letenky u Pelikana byla jako za 2 u EW.

Jenže:

  • ke každé letence byl připočten 904Kč poplatek (v rychlosti jsem si nevšiml)
  • nedostal jsem letenku do emailu
  • číslo rezervace fungovalo jen pro správu na Pelikan.cz + u rezervace byl vygenerovaný email - nikoliv můj
  • dostali jsme voucher a nešel nám online checkin - naše rezervqce vůbec v systému EW nešla najít...
  • ačkoliv všechny podklady říkali, že letím EW, hotlinka pelikána mě přesvědčuje, že jsme si koupil letenku Deltapax (WTF???)
  • když jsem se v Praze chtěl odbavit na cestu zpět (stejný den, odpoledne) moje rezervace vůbec nebyla vidět v systému

Takže za mě Pelikan NEVER MORE

 

ale ano, odletěli jsme a vrátili se. Jen čekali frontu v PRG a šílenou frontu v DUS zbytečně....

0

Tohle je trochu zmatené.

Ceny letenek se u různých prodejců někdy dost liší a zrovna s Pelikánem mám docela dobrou zkušenost, i když těch pastí má ne webu také dost. A poslední dobou jsou tak drzí, že ti ještě volají, že jsi u nich nekoupil pojištění a popisují katastrofické scénáře - poslal jsem je za ruskou válečnou lodí.

Já tedy každou letenku kontroluji přes Skyscanner a podle ceny a prodejce pak volím kde jí  koupím.

U tebe to vypadá to, že jsi přikoupil jejich pojištění a ještě platil kartou za kterou si účtují poplatky, popletl různé kódy, případně něco dalšího - začátečnické chyby...

 

0 Citovat

ano zaplatil jsem kartou.

ne, nepřikoupil jsem pojištění ani žádnou jejich další službu.

ano, možná je to maličko zmateněji napsané (pokud admin nesmaže odkaz, zde to píšu obšírněji - https://tygrlive.blogspot.com/20...amave.html

a klidně mi napiš, jakou začátečnickou chybu tam vidíš. Já kromě nákupu přes Pelikána žádnou.... ale rád se jí dozvím.

0 Citovat

Takže problém byl v tom že nešel online checkin? Nechápu v čem je to problém. 

0 Citovat

Poplatek 904 ke každé letence je za platbu kartou moc - měl bys mít v emailu fakturu, kde to bude přesně rozepsané.

A co se týká těch kódů - posílají jich několik a myslím že všechny jsou 6ti místné. Jeden funguje na Pelikánovi, jiný pak u aerolinek.

Letenky mohly skončit ve spamu..

Já před měsícem nakupoval u Pelikána a vše OK, oproti akční ceně jsem se dostal ještě u každé letenky o 500 Kč níže.

0 Citovat

To je zase drama. Nešel on-line check in, nebo jsi nevěděl jak na to. Je to opravdu nosné téma na založení vlákna včetně bulvárních výkřiků  “NEVER EVER”?  Taky šlo napsat PEKLO ZAMRZLO! nebo vtipnější  PŘEPIŠTE DĚJINY 

2 Citovat

padrino11 napsal(a):

Poplatek 904 ke každé letence je za platbu kartou moc - měl bys mít v emailu fakturu, kde to bude přesně rozepsané.

A co se týká těch kódů - posílají jich několik a myslím že všechny jsou 6ti místné. Jeden funguje na Pelikánovi, jiný pak u aerolinek.

Letenky mohly skončit ve spamu..

Já před měsícem nakupoval u Pelikána a vše OK, oproti akční ceně jsem se dostal ještě u každé letenky o 500 Kč níže.

neskončili ve spamu, poslali mi voucher. To oni ani v emailech nepopírají. Číslo rezervace u aerolinky taky neposlaly, jen číslo rezervace na Pelikanovi.

Poplatky jsou na faktuře rozepsané - (viz obrázek).

Dopravce na faktuře taky zmiňují EW, nikoliv DELTAPAX.

Pokud ti to prijde zmatečně napsané, zkoušel jsem to u sebe na blogu napsat více detailně - https://tygrlive.blogspot.com/20...ave.html 

Byl to můj let 398 a 399 a zatím jsem se s ničím takto nesetkal. Ale třeba jsem mimo já :-D


22-blog-dus-pelikan-faktura.jpg

0 Citovat

zelig napsal(a):

To je zase drama. Nešel on-line check in, nebo jsi nevěděl jak na to. Je to opravdu nosné téma na založení vlákna včetně bulvárních výkřiků  “NEVER EVER”?  Taky šlo napsat PEKLO ZAMRZLO! nebo vtipnější  PŘEPIŠTE DĚJINY 

podívej se, popisuji jeden konkrétní případ, který mi přijde maximálně podivný. Ušetři mě poznámek "nevěděl jsi jak na to"... Pelikan prostě použil nějaký obchodní fígl, kterým mi cestu zkomplikoval a tuhle moznost mi uprel. A Pelikan to ani nepopira. Popisuji to a dokládám to prinscreeny. Klidně to nečti. Nevadí mi to. Pokud jsi admin a máš pocit, že to sem nepatří, smaž to. Taky jsem v klidu.

Forum chapu jako prostor pro vymenu zkusenosti a tu zde popisuji. Sam jsem ve forech nasel plno zkusenosti, ktere me pomohly se nekterych veci vyvarovat. 

0 Citovat

Vždyť jeden reálný problém je, že nešel online checkin. V situaci kdy máte odbavené zavazadlo je to fakt blbost

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Vždyť jeden reálný problém je, že nešel online checkin. V situaci kdy máte odbavené zavazadlo je to fakt blbost

a když nemáte, je to ojeb

0 Citovat

Mmmmm, dobře. Vždyť letíte stejným letadlem. 

0 Citovat

Nic tak strašnýho se nestalo. To, že nejde udělat online checkin je poměrně běžné, rozhodně nic, proč bych se měl rozčilovat. Jako hlavní problém vidím spis to, že jste vyrazili na letiště bez eticketu, ale budiž. Deltapax? To spíš jestli to Pelikán ještě nekoupil přes ně. U mě je Pelikán na blacklistu, ale z jiných důvodu. Takže zastávat se jich rozhodně nebudu. Jinde to koupit nešlo?

0 Citovat

floodland napsal(a):

Nic tak strašnýho se nestalo. To, že nejde udělat online checkin je poměrně běžné, rozhodně nic, proč bych se měl rozčilovat. Jako hlavní problém vidím spis to, že jste vyrazili na letiště bez eticketu, ale budiž. Deltapax? To spíš jestli to Pelikán ještě nekoupil přes ně. U mě je Pelikán na blacklistu, ale z jiných důvodu. Takže zastávat se jich rozhodně nebudu. Jinde to koupit nešlo?

ale jo, šlo. Ja měl Pelikana mezi těma "dobrýma" ...

0 Citovat

Tohle za mě fakt není žádnej "konec" ani extra scam. Ale děkujeme za miliontý příspěvek typu "chtěl jsem ušetřit pár stovek, tak jsem to nekoupil přes web aerolinky a teď si stěžuju že jsem ušetřil pár stovek" :) Stěžovat si zrovna na Cestujlevne kde je milion prispevku a hlavní sekce pro "NEKUPUJTE U PREKUPNIKU" je fakt joke :D

3 Citovat

Před měsícem jsem kupoval letenku přes CL. Online checkin na poslední segment nešel udělat, při cestě zpátky pro změnu zase druhý a třetí segment v systému nebyl odbavený, přestože jsem měl v ruce boarding passy a museli je znovu tisknout, ale abych z toho vinil CL, potažmo přímo prodejce? Tohle jsou prostě normální věci, které se při cestování dějí běžně.

2 Citovat

fridgy napsal(a):

Tohle za mě fakt není žádnej "konec" ani extra scam. Ale děkujeme za miliontý příspěvek typu "chtěl jsem ušetřit pár stovek, tak jsem to nekoupil přes web aerolinky a teď si stěžuju že jsem ušetřil pár stovek" :) Stěžovat si zrovna na Cestujlevne kde je milion prispevku a hlavní sekce pro "NEKUPUJTE U PREKUPNIKU" je fakt joke :D

není zač. Tak velká omluva všem za zbytečný příspěvek . Nechme ho upadnout v zapomnění a nebo ho smažme.

0
15 reakcí