Ahoj, aktuálně jsem nenašel žádný příspěvek na toto téma.. Vzhledem k tomu, že akcí je aktuálně minimum a už asi není velká šance, že do ledna/února něco přijde.. Má někdo zajímavej tip na exotiku, kam se na 2-3 týdny po novým roce ohřát? Ideálně s cenou do 15k? Teď jsem hodinu projížděl Praha - všechno co je v Karibiku/Hawaii/Bali/Zéland/Maledivy/Reunion a spoustu dalších a většinou ceny od 17k až po astronomické výše. Radši bych něco ušetřil na letence a zbytek tam propil, a celkově se rád vešel třeba do 40 000.  Věřím, že nejsem jedinej, kdo po něčem zajímavým kouká :-)  Díky!  .

Tipy na dostupnou exotiku v zimě?

Založil ve fóru Hledám letenku

18 reakcí

Ahoj, aktuálně jsem nenašel žádný příspěvek na toto téma.. Vzhledem k tomu, že akcí je aktuálně minimum a už asi není velká šance, že do ledna/února něco přijde..

Má někdo zajímavej tip na exotiku, kam se na 2-3 týdny po novým roce ohřát? Ideálně s cenou do 15k? Teď jsem hodinu projížděl Praha - všechno co je v Karibiku/Hawaii/Bali/Zéland/Maledivy/Reunion a spoustu dalších a většinou ceny od 17k až po astronomické výše. Radši bych něco ušetřil na letence a zbytek tam propil, a celkově se rád vešel třeba do 40 000. 

Věřím, že nejsem jedinej, kdo po něčem zajímavým kouká :-)  Díky!

0

Turkish měl pár dní zpátky levně Zanzibar, ale musel by jsi oželet odlet z Prahy. 

0 Citovat

Z Prahy levné letenky moc nebývají, zkus jiná letiště, jak psal floodland.

0 Citovat

a co letět na zanzibar v businessu s LOTem pres cedok?

0 Citovat

Akcí a nabídek je více než lze vůbec proletět, stačí si jen vybrat.

Když netrváš na odletu z PRG a sleduješ nabídky, třeba na fly4free - aktuálně tam jsou zajímavé Filipíny z VIE, ale nevím termíny.

Z těch levnějších destinací můžu doporučit Brazílii a Mexiko - stačí počkat na TAP.

0 Citovat

A co tak Panama z Vídně. Iberia s krátkým přestupem v Madridu. Letenka není levná, zpátečka se dá nakombinovat za 13.800. Sám jsem to předevčírem kupoval za tuto cenu, právě na 3 týdny, hodně lednových a únorových termínů. Hotel v Panama City s bazénem na střeše za 20-30$ na noc, v Bocas levnější ubytka za 200$ na týden a zbytek můžeš propít.

0 Citovat

Díky za tipy, všechny jsem prošel a nakonec jsem přecejen zvolil pohodlí z Prahy, přesněji multicity s Air France Praha - Guadaloupe - Martinik - Praha se super pár hodinovýma přestupama na CDG za 16k. Je to v nějaké akci, i když těch 16k na to úplně nevypadá, kdyby někdo měl zájem :D 

0 Citovat

Miluji ten adrenalin při přestupech na CDG. Co zas nebude fungovat a kdo další bude stávkovat.

1 Citovat

Na to jsem teda nepomyslel.. No v nejhorším si dám ještě víkend v Paříži na účet AF, doufám tedy že když už tak až na cestě zpět :D 

0 Citovat

Z Prahy seženeš za 16k Havanu/Costa rica/Panama nebo Dominikána s klm/aircanada

0 Citovat

Nema nekdo prehled, za kolik v akci se da/dala koupit Dominikanska z Berlina? Diky

0 Citovat

floodland napsal(a):

Miluji ten adrenalin při přestupech na CDG. Co zas nebude fungovat a kdo další bude stávkovat.

 

Souhlas: Tam je to peklo a nic pod 2 hodiny, když už je to v CDG nekupuju 😅

1 Citovat

Na přestup raději Amsterdam než CDG? 

A v případě Asie... je hodina na přestup v Istanbulu s Turkish reálná? 

0 Citovat

Můžu se přidat s dotazem na letenky na Martinik? Potřebuju tam v únoru nebo v březnu, našla jsem Air France, KLM, Corsair a Aircaraibes. Kupodivu mi nejlíp vychází PRG-CDG-FDF s AF/KLM, kolem 17 000. Ráda bych se dostala ještě o něco níž, na odletu z Prahy netrvám, jenže z Německa a Vídně mi všechno vychází ještě dráž. A nechce se mi čekat 20 hodin v Kanadě. Nemáte někdo prosím tipy?

A protože se poslední roky držím v Evropě, tak přidám začátečnické dotazy, kdo máte vypozorováno:

- Kolísají ceny letenek, nebo drží plus mínus stejně, případně jak moc dopředu koupit?

- Je lepší to kupovat na jedné letence, nebo můžu risknout to skládat třeba s přískokem s nízkonákladovkou?

Díky moc za každou radu

0 Citovat

Na AMS jsou letos dost zmatky. Pokud to bude fakt jen přestup, tak snad ok. Ale čekat hodiny na security bych teda nerad. Snad s tím nový ředitel letiště něco udělá.

0 Citovat

Deny napsal(a):

Můžu se přidat s dotazem na letenky na Martinik? Potřebuju tam v únoru nebo v březnu, našla jsem Air France, KLM, Corsair a Aircaraibes. Kupodivu mi nejlíp vychází PRG-CDG-FDF s AF/KLM, kolem 17 000. Ráda bych se dostala ještě o něco níž, na odletu z Prahy netrvám, jenže z Německa a Vídně mi všechno vychází ještě dráž. A nechce se mi čekat 20 hodin v Kanadě. Nemáte někdo prosím tipy?

A protože se poslední roky držím v Evropě, tak přidám začátečnické dotazy, kdo máte vypozorováno:

- Kolísají ceny letenek, nebo drží plus mínus stejně, případně jak moc dopředu koupit?

- Je lepší to kupovat na jedné letence, nebo můžu risknout to skládat třeba s přískokem s nízkonákladovkou?

Díky moc za každou radu

Ahoj, já tedy pořád nějaké termíny s AF v únoru Praha-FDF vidím, s přestupem na CDG pod 17k. Zkus vybrat všední dny místo víkendu a celkově proklikat +- pár dní. Za mě teda mnohem lepší než ta Kanada, i kdybych měl měnit letiště na Orly (takové spoje tam jsou taky).

0 Citovat

My se taky nemůžeme rozhodnout... pár kolem 30 let, byla by to premiéra v exotice,  ve finále máme Vietnam, Kostariku a Hawai. Spíš na cestování, s tím že vykoupani v oceánu na dva az tři dny taky nepohrdnem, vím, že Havaj by asi byla mnohonásobně větší pálka, ale zase jestli se tam nevyplatí začít, dokud člověk nemá děti, pak už to asi bude o něco složitější... zase na druhou stranu nadšení asi budeme že všech těch destinací, tak jestli není zbytečne se tam táhnout přes půl světa a začít něčím z těch dvou...

0 Citovat

Na Vietnam vzpomínáme moc rádi. Určitě se tam jednou vrátíme, víc procestovat sever. Klidně koukni do cestopisů z Vietnamu, který mám na profilu. Kostarika je naše další destinace :) 

0 Citovat

Ohledně upřednostnění záleží, co od cestování v exotice očekáváte nejvíc. Pokud sopky a strmé útesy, jeďte na Havaj. Pokud NP s pralesy, jeďte do Kostariky. Pokud vápencové skály obklopené mořem nebo řekami a uvítáte velmi nízké náklady, jeďte do severního Vietnamu. Ale je tam těch krás a zajímavostí mnohem víc.

Pokud uvažujete o specifickém způsobu cestování vhodném pro tyto země, bylo by lepší jet ještě bez dětí na Havaj při trekování a případně ježdění stopem (pak to ani není taková pálka, zvlášť při častějším spaní ve stanu) nebo do Vietnamu při ježdění na skútru (třeba jen po okolí, dlouhé přesuny nezkušeným nedoporučuju).

1
18 reakcí