Ahojte Mate niekto nejake typy na parkovanie vo Viedni ? Do nedavna ked som mal ,,zajazdy,, na kratsiu dobu som parkoval u http://www.mazur-parken.at/ ... kde to vyslo ohodne lacnejsie ako na parkoviskach priamo pred terminalom a jazdi odtial free shuttle bus ale na 3 tyzdne to uz take vyhodne nieje Dik M. EDIT - DETAILNE INFO O MOZNOSTIACH PARKOVANIA ZADARMO  .

Letisko Wien (VIE) - Schwechat - parkovanie

Založil ve fóru Letiště

Na 99 % není. 

1 Citovat

divan napsal(a):

Fotky aut bez kol jsem viděl. Ale to zdržení může být zásadní. Možná  jak už jsem psal závora, QR kód na rezervaci apod.  Při rezervaci zadavam všechny údaje, mají je v databázi, tedy ví jestli jsem zaplatil, jakou mám SPZ atd. Takže by to  nemuseli po mě znovu chtít všechno na místě, když nejvíc spěchám...

 

Není při vjezdu nějaká kamera, která snímá auta?

0 Citovat

Nevíte, jestli se dá někde online sledovat / zjistit jak je na tom Leopoldau s obsazeností? Jestli jde zjistit, zda jsou tam aktuálně volná místa nebo vůbec tak nějak průběžně sledovat, zda se to někdy úlně zaplní? Díky

0 Citovat

Jak jsem tady psal už dříve, Leopoldau není dobrá volba pro brzké ranní odlety. A kdyby tam bylo úplně plno, taky by to bylo zajímavé... Takže Leopoldau ano, ale má taky nějaká omezení a nějaké nevýhody.

0 Citovat

Fotky aut bez kol jsem viděl. Ale to zdržení může být zásadní. Možná  jak už jsem psal, závora, QR kód na rezervaci apod.  Při rezervaci zadavam všechny údaje, mají je v databázi, tedy ví jestli jsem zaplatil, jakou mám SPZ atd. Takže by to  nemuseli po mě znovu chtít všechno na místě, když nejvíc spěchám...

0 Citovat

Vjíždí se tam otevřenou bránou, kde nikdo není. Asi kontrolují parkování průběžně dle SPZ. Výjezd je zase tou samou bránou. Kontrola žádná ani u vjezdu ani u výjezdu.

0 Citovat

Jen ze zvědavosti, když to tu tak čtu, jak se na to parkoviště vjíždí, že se tam dá vjet i bez rezervace a platby předem, která je ale povinná?

Jestli je tam volný vjezd, tak tam nechám auto 3 týdny, ale zaplacené parkování budu mít jen na poslední 3 dny. Takže ven se dostanu a dva a půl týdne budu parkovat zadara? Jak toto řeší? 😁

0 Citovat

Tak Parktiger je plně obsazený dlouhodobě. Přece jen to je jedna z nejlevnějších možností parkingu u letiště, tak by opak byl divný.Nezažil jsem tam nikdy, že by tam bylo nějak volno. Ono i na Mazuru se člověk většinou projde než dorazí k zastávce. Ale pořád to není taková štreka, jako když parkuješ na C a to za dvoj až trojnásobnou cenu.

 

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Jedno je jisté. Parktiger se mi přestává líbit. Budu muset manželce nějak politicky vysvětlit, že Leopoldau je nejlepší volba :-)

Přesně tak. Můj muž už souhlasí a to se mu to taky původně nelíbilo, ale po této zkušenosti jedeme příště na Leopoldau. Snad tam nikdy nebude plno. To by byl jediný zádrhel.

0 Citovat

@Niemandos

Reakce na: Jani neblbni. 😂😀 

Já vím, že je to blbost, ale napadlo mě to, když jsem viděla toho blbce, který zaparkoval na poslední místo bez zaplacení a bez rezervace a po něm tam bezradně kroužilo jiné auto. Takže jsem byla naštvaná a říkala si, jestli se někdo nenaštval taky.

Ale samozřejmě máš pravdu, je to přitažené za vlasy. Tak to určitě nebylo a někdo prostě kradl.

0 Citovat

Jedno je jisté. Parktiger se mi přestává líbit. Budu muset manželce nějak politicky vysvětlit, že Leopoldau je nejlepší volba :-)

3 Citovat

A to je este len utorok :)

0 Citovat

Jani neblbni. 😂😀

0 Citovat

My tam teď taky parkovali. Žádná auta bez kol jsme neviděli. Bylo hodně plno, jen dvě volná místa. A problém je ten, že tam klidně parkují lidi, kteří vůbec nemají dopředu udělanou a zaplacenou rezervaci. Vím to, zaparkovali po nás, na to poslední místo, a ptali se nás, kde se platí. Když jsem jim řekla, že musí mít rezervaci a platit předem, tak to ignorovali a jeli na letiště. Vůbec nevím, jak to potom řeší. Řekli mi, že to zaplatí někomu po příletu nebo, že si teď hned udělají rezervaci online a zaplatí, ale to je docela pitomost, protože po příletu není komu platit a online to v danou chvíli nemusí jít, protože je prostě plno. Takže je problém v tom, že tam stojí auta, která tam nemají vůbec být a někdo jiný, kdo má zaplaceno, může mít velký problém zaparkovat. My jsme naštěstí nespěchali, ale jezdili jsme tam dost dlouho, než jsme vzadu v rohu našli v trávě poslední dvě místa, pokud by nebyla, tak nevím, co bychom dělali, asi telefonovali a přejížděli na jiný parking. Celkem mě to odradilo od příštího parkování.

Ještě mě napadlo, jestli ta auta, co skončila na špalcích byla vážně okradena, nebo jestli to nebylo šílené opatření Parktigeru, aby jim neujeli, když nezaplatili parking.

0 Citovat

No je to reakce na ty krádeže. A auta bez kol jsi viděl ? Díky za info. To zdržení by se nemuselo vyplatit.

0 Citovat

Dneska ráno na parktigrovi mě navigoval zrizenec (ale až při couvání na místo které jsem si sám našel, bylo hodně plno), načež chtěl vidět doklad o rezervaci i o zaplacení. Nez jsem to v emailech našel, docela jsem se zapotil... A nakonec si auto ještě vyfotil. Čekal bych spíš zavoru u vjezdu a QR kód s rezervaci + kamery nebo tak něco. Zažil jsem to poprvé. Tak pokud spěchate (my spechali hodně, ale byl neoblomny), tak si to pro jistotu připravte.

0 Citovat

No, já lítám z Vídně dost často a střídám dovoz autem a vlak, takže právě vím, že toho míň našlapu, když mě přivezou autem.

0 Citovat

Tak ona chodí v pohodě, jen chci tu nutnou chůzi minimalizovat. Co si pamatuji, tak třeba od vystoupení z shuttle-busu z Mazur to byla docela štreka.

0 Citovat

Taky by měla být možnost objednat u aerolinky asistenci (wheelchair).

0 Citovat

Určitě autem.

0 Citovat

Mám takový zvláštní dotaz, poletím z VIE mj. se svojí máti 80+... Chci, aby toho co nejméně nachodila, tedy zvažuji, zda je výhoda ji dovézt autem na přílety, jak píše sony nebo toho nachodí méně, když přijedeme S-Bahnem, odkud se dá výtahem atd. Odlet z T1.

0 Citovat

pepa1959 napsal(a):

Dobrý den, hledám info pro řidiče, který na letiště Schwechat doveze rodinu, vysadí je a hned odjede (a za týden u příletů vyzvedne). Má tam být 10 minut zdarma. Ale co když to z nějakého důvodu nestihnu - jak se platí? Lze to zaplatit přímo u odjezdové závory mincemi, nebo jedině kartou? Těch 10 minut asi běží od průjezdu vjezdovou závorou - ta mi vydá lístek pro výjezdovou závoru? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale nikdy jsem tam nebyl, ani na jiném letišti... Josef

 

Doporučuji vysazení a vyzvednutí v prvním patře u odletů. Dole se zasekáš a často jen průjezd tím parkovištěm zabere 20 minut.

0 Citovat

Ještě k P+R Leopoldau. Údaje z FB co tu zveřejnil Avathar 101 bohužel úplně nesedí... Linka S7 nejezdí z Leopoldau od 4:00. Podle webu ÖBB jede první S7 v 5:29, na letišti je v 6:11. To je bohužel pro brzké ranní odlety nepoužitelné. Jízdenka pro 2 dospělé mírně podražila na 5,40 €.

Resp. dá se jet i dřív jinými linkami s jedním a více přestupy, ale trochu to pak ztrácí krásu...

2 Citovat

Loni jsem o tom dost uvažoval a zkoumal Leopoldau na webu. Nakonec jsem to nevyuzil, ale: pozor, pokud 'bezmyšlenkovitě' jezdíte podle navigace. Mapy Google vás po zadání p+r Leopoldau zavedou úplně jinam než k vjezdu! Trasu na jejím úplném konci je třeba ručně doladit. Mapy.cz naviguji správně. Další navi nevím.

1 Citovat

Ja taky “znovuobjevila Leopoldau” Cecko trochu zdrazilo a Parktigru a podobnym neverim …

0