Egypt

Napsal kamilka5777 2014-11-30T12:16:30+01:00 ve fóru Tipy na levné letenky
15 odpovědí

Ahoj, poradíte prosím levnou letenku do Luxoru či Asuánu? Děkuji

Ahoj,
to asi jen tak neseženeš. Nevím jak to máš termínově, ale nejlépe tě vyjde koupit si normálně charterovou dovolenou v Hurghadě / Marse Alam (týden aktuálně od 5,5 tis se snídaní nebo 6,5 tis s polopenzí/ALL INCLUSIVE, http://airstop.cz/last-minute/egypt/hurghada/) anebo čistě zpáteční charterovou letenku za 4400 - 4600,- (http://airstop.cz/letenky/egypt/marsa-alam/) a pak na místě řešit dopravu po zemi - existuje spousta agentur, které ti pronajmou auto s řidičem nebo zorganizují výlet na míru, i s případným ubytováním. Pochybuju, že seženeš něco výhodnějšího...

Moc děkuju

Ahoj chtěl bych se zeptat, proč, když dám vyhledávat letenku s EgyptAir, se nabízí jen tarify Fully Flex a Platinum a když dám zemi původu Egypt, tak se nabízí i mnohem levnější tarify Best Buy, Best Offer a Good Deal? To mají pro cizince záměrně vyšší tarify? Ušetřit se tak dá i 50% ceny. Díky

Ano, mají to tak záměrně, v klidu můžete koupit na egyptské mutaci.

Děkuji moc! Předpokládám, že je to spíše výjimečné. Nebo je to běžná praxe u dejme tomu zemí třetího světa? Nechci tu plevelit, jen mě to zajímá. 

Tak v Egypte se te snazi natahnout skoro vsichni...

Marek Sourak napsal(a):

Tak v Egypte se te snazi natahnout skoro vsichni...

Což ovšem vzhledem  k cenové úrovni musí být zanedbatelné, ne? 

Ještě bych zvážil jestli EgyptAir za tu úsporu stojí...

Ahmad Masúd napsal(a):

Což ovšem vzhledem  k cenové úrovni musí být zanedbatelné, ne? 

Jasne je tam levno, ale necitim se komfortne, kdyz me vsichni vidi jako velkou chodici bankovku 

Petr76 napsal(a):

Ještě bych zvážil jestli EgyptAir za tu úsporu stojí...

Můžu se, prosím, zeptat na důvod? Kvůli bezpečnosti?

Resp. jde o vnitrostátní let, tam na výběr není

Bezpečnost. Osobně si myslím, že EgyptAir a ostatní egyptské aerolinky by měly být dány na černou listinu EU, protože dysfunkčnost úřadu pro civilní letectví je v Egyptě ještě horší než v Indonésii. 

Havárie letu MS990 byla naprostá fraška co se vyšetřování týče. Havárie letu MS804 je i po 3,5 letech stále nevyšetřena.

Že někdo z personálu letiště propašoval bombu na palubu Metrojetu je jen dokreslení bordelu, který tam panuje.

Byli jsme v minulém roce přes vánoční svátky Káhira, Gíza, Asuán, Luxor a domů letěli s koupákama z Marsa Alam. 

Byla to čistě individuální turistika, žádné výlety s CK apod. Za sebe říct, že něco jako bezpečnost jsem na místě vůbec neřešil, protože nebylo proč. Nebezpečí jsem cítil akorát při přecházení silnice na Tahrir Square v Káhiře. V Káhiře velmi dobře fungoval Uber, projezdili jsme tam pár korun. Dával jsem řidičům do ruky i nějaký bakšiš 5-10-20 EGP, podle vzdálenosti. 

Vnitrostátní přelet z Káhiry do Asuánu bez problému, bylo nějaké zpoždění, nicméně za chvíli přijeli pracovníci aerolinek s vozíkem naloženým vodou a plechovkami nápojů. 

Všechny přejezdy na místě, přesun z Asuánu přes Kom Ombo až do Luxoru jsme domlouvali s místními. Samozřejmě je to všechno o smlouvání. Místní jsou strašně otravní a neodbytní, ale rozhodně ne nebezpeční.  Musite dávat najevo těžký nezájem, jinak se jich nezbavíte. Čekají od rána do večera před vaším hotelem a budou vám neustále nutit svezení, felúky, zboží z bazaaru atd. Vůbec se nedívat, neodpovídat, prostě je nevidíte. 

To jsou dobří břídilové. Vlezu na jejich web, hodí mě to automaticky na Austria/English a vůbec nejde zadat místo odletu a příletu. Přepnu na Egypt/English a už to jde. Asi nějaký primitivní filtr na cizince?  🤣 

Lukáš Horák napsal(a):

Byli jsme v minulém roce přes vánoční svátky Káhira, Gíza, Asuán, Luxor a domů letěli s koupákama z Marsa Alam. 

Byla to čistě individuální turistika, žádné výlety s CK apod. Za sebe říct, že něco jako bezpečnost jsem na místě vůbec neřešil, protože nebylo proč. Nebezpečí jsem cítil akorát při přecházení silnice na Tahrir Square v Káhiře. V Káhiře velmi dobře fungoval Uber, projezdili jsme tam pár korun. Dával jsem řidičům do ruky i nějaký bakšiš 5-10-20 EGP, podle vzdálenosti. 

Vnitrostátní přelet z Káhiry do Asuánu bez problému, bylo nějaké zpoždění, nicméně za chvíli přijeli pracovníci aerolinek s vozíkem naloženým vodou a plechovkami nápojů. 

Všechny přejezdy na místě, přesun z Asuánu přes Kom Ombo až do Luxoru jsme domlouvali s místními. Samozřejmě je to všechno o smlouvání. Místní jsou strašně otravní a neodbytní, ale rozhodně ne nebezpeční.  Musite dávat najevo těžký nezájem, jinak se jich nezbavíte. Čekají od rána do večera před vaším hotelem a budou vám neustále nutit svezení, felúky, zboží z bazaaru atd. Vůbec se nedívat, neodpovídat, prostě je nevidíte. 

Takže +- stejné jako před 20 lety... Díky za aktuální informace, asi se tam zase jednou podívám. 

Já bych jel klidně znova, pro mě to byl celkem fajn výlet. Byl jsem i nakonec rád, že jsme ustoupili od nákupu plavby z Asuánu do Luxoru. Je to jen předražený hotel na vodě. Takhle jsme viděli ten skutečný svět podél Nilu, z lodi na řece něco takového těžko uvidíš. 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!