Ahoj, poradíte prosím levnou letenku do Luxoru či Asuánu? Děkuji .

Egypt

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

15 reakcí

Ahoj, poradíte prosím levnou letenku do Luxoru či Asuánu? Děkuji

0

Ahoj,
to asi jen tak neseženeš. Nevím jak to máš termínově, ale nejlépe tě vyjde koupit si normálně charterovou dovolenou v Hurghadě / Marse Alam (týden aktuálně od 5,5 tis se snídaní nebo 6,5 tis s polopenzí/ALL INCLUSIVE, http://airstop.cz/last-minute/egypt/hurghada/) anebo čistě zpáteční charterovou letenku za 4400 - 4600,- (http://airstop.cz/letenky/egypt/marsa-alam/) a pak na místě řešit dopravu po zemi - existuje spousta agentur, které ti pronajmou auto s řidičem nebo zorganizují výlet na míru, i s případným ubytováním. Pochybuju, že seženeš něco výhodnějšího...

0 Citovat

Moc děkuju

0 Citovat

Ahoj chtěl bych se zeptat, proč, když dám vyhledávat letenku s EgyptAir, se nabízí jen tarify Fully Flex a Platinum a když dám zemi původu Egypt, tak se nabízí i mnohem levnější tarify Best Buy, Best Offer a Good Deal? To mají pro cizince záměrně vyšší tarify? Ušetřit se tak dá i 50% ceny. Díky

0 Citovat

Ano, mají to tak záměrně, v klidu můžete koupit na egyptské mutaci.

0 Citovat

Děkuji moc! Předpokládám, že je to spíše výjimečné. Nebo je to běžná praxe u dejme tomu zemí třetího světa? Nechci tu plevelit, jen mě to zajímá. 

0 Citovat

Tak v Egypte se te snazi natahnout skoro vsichni...

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Tak v Egypte se te snazi natahnout skoro vsichni...

Což ovšem vzhledem  k cenové úrovni musí být zanedbatelné, ne? 

0 Citovat

Ještě bych zvážil jestli EgyptAir za tu úsporu stojí...

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Což ovšem vzhledem  k cenové úrovni musí být zanedbatelné, ne? 

Jasne je tam levno, ale necitim se komfortne, kdyz me vsichni vidi jako velkou chodici bankovku 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Ještě bych zvážil jestli EgyptAir za tu úsporu stojí...

Můžu se, prosím, zeptat na důvod? Kvůli bezpečnosti?

Resp. jde o vnitrostátní let, tam na výběr není

0 Citovat

Bezpečnost. Osobně si myslím, že EgyptAir a ostatní egyptské aerolinky by měly být dány na černou listinu EU, protože dysfunkčnost úřadu pro civilní letectví je v Egyptě ještě horší než v Indonésii. 

Havárie letu MS990 byla naprostá fraška co se vyšetřování týče. Havárie letu MS804 je i po 3,5 letech stále nevyšetřena.

Že někdo z personálu letiště propašoval bombu na palubu Metrojetu je jen dokreslení bordelu, který tam panuje.

0 Citovat

Byli jsme v minulém roce přes vánoční svátky Káhira, Gíza, Asuán, Luxor a domů letěli s koupákama z Marsa Alam. 

Byla to čistě individuální turistika, žádné výlety s CK apod. Za sebe říct, že něco jako bezpečnost jsem na místě vůbec neřešil, protože nebylo proč. Nebezpečí jsem cítil akorát při přecházení silnice na Tahrir Square v Káhiře. V Káhiře velmi dobře fungoval Uber, projezdili jsme tam pár korun. Dával jsem řidičům do ruky i nějaký bakšiš 5-10-20 EGP, podle vzdálenosti. 

Vnitrostátní přelet z Káhiry do Asuánu bez problému, bylo nějaké zpoždění, nicméně za chvíli přijeli pracovníci aerolinek s vozíkem naloženým vodou a plechovkami nápojů. 

Všechny přejezdy na místě, přesun z Asuánu přes Kom Ombo až do Luxoru jsme domlouvali s místními. Samozřejmě je to všechno o smlouvání. Místní jsou strašně otravní a neodbytní, ale rozhodně ne nebezpeční.  Musite dávat najevo těžký nezájem, jinak se jich nezbavíte. Čekají od rána do večera před vaším hotelem a budou vám neustále nutit svezení, felúky, zboží z bazaaru atd. Vůbec se nedívat, neodpovídat, prostě je nevidíte. 


0 Citovat

To jsou dobří břídilové. Vlezu na jejich web, hodí mě to automaticky na Austria/English a vůbec nejde zadat místo odletu a příletu. Přepnu na Egypt/English a už to jde. Asi nějaký primitivní filtr na cizince?  🤣 

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Byli jsme v minulém roce přes vánoční svátky Káhira, Gíza, Asuán, Luxor a domů letěli s koupákama z Marsa Alam. 

Byla to čistě individuální turistika, žádné výlety s CK apod. Za sebe říct, že něco jako bezpečnost jsem na místě vůbec neřešil, protože nebylo proč. Nebezpečí jsem cítil akorát při přecházení silnice na Tahrir Square v Káhiře. V Káhiře velmi dobře fungoval Uber, projezdili jsme tam pár korun. Dával jsem řidičům do ruky i nějaký bakšiš 5-10-20 EGP, podle vzdálenosti. 

Vnitrostátní přelet z Káhiry do Asuánu bez problému, bylo nějaké zpoždění, nicméně za chvíli přijeli pracovníci aerolinek s vozíkem naloženým vodou a plechovkami nápojů. 

Všechny přejezdy na místě, přesun z Asuánu přes Kom Ombo až do Luxoru jsme domlouvali s místními. Samozřejmě je to všechno o smlouvání. Místní jsou strašně otravní a neodbytní, ale rozhodně ne nebezpeční.  Musite dávat najevo těžký nezájem, jinak se jich nezbavíte. Čekají od rána do večera před vaším hotelem a budou vám neustále nutit svezení, felúky, zboží z bazaaru atd. Vůbec se nedívat, neodpovídat, prostě je nevidíte. 


Takže +- stejné jako před 20 lety... Díky za aktuální informace, asi se tam zase jednou podívám. 

0 Citovat

Já bych jel klidně znova, pro mě to byl celkem fajn výlet. Byl jsem i nakonec rád, že jsme ustoupili od nákupu plavby z Asuánu do Luxoru. Je to jen předražený hotel na vodě. Takhle jsme viděli ten skutečný svět podél Nilu, z lodi na řece něco takového těžko uvidíš. 

0
15 reakcí