Dobrý den, mám dotaz ohledně kompenzace letu se společností Lufthansa. Měl jsem 16.11.2022 odletět z Prahy do Frankfurtu, což se ale z důvodu overbookingu neuskutečnilo. Bylo mi nabídnuto náhradní spojení s příletem asi 20h později. Podal jsem žádost ohledně kompenzace ve výši 600 EUR, která mi byla přiznána. Byl jsem požádán o zaslání údajů z banky, načež mi však vždy jako odpověď přišel text, kde jsem opětovně žádán o údaje o bankovním účtu. Takto se to opakovalo asi 5x. Přijde mi, jako by mi odpovídal nějaký robot. Máte někdo podobnou zkušenost?   Od: Lufthansa Customer Relations <customer.relations@lufthansa.com> Datum: 23. 12. 2022 13:45:07 Předmět: Your Feedback to Lufthansa, FB ID 3660XXXX     Dear,     We realize that you have been waiting on our response to your claim for a     significant amount of time and we would like to apologize for this delay. This     certainly does not reflect the standard of service you rightly expect from us.     In order to resolve your concern we would like to inform you that we had initiated     you a payment of 600 Euro but due to some problem payment was not succesful, in     the hope that this pragmatic solution contributes to a positive conclusion of your     travel experience. Please note that this offer is without prejudice to the legal and     factual situation. Please provide us with your correct bank details in order for us to     initiate the transfer to your account.     We would be very happy to welcome you aboard a Lufthansa flight again soon.     Sincerely,     Jaisika Jaisika  .

Kompenzace letu z důvodu overbookingu přes Lufthansa

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

12 reakcí

Dobrý den,

mám dotaz ohledně kompenzace letu se společností Lufthansa. Měl jsem 16.11.2022 odletět z Prahy do Frankfurtu, což se ale z důvodu overbookingu neuskutečnilo. Bylo mi nabídnuto náhradní spojení s příletem asi 20h později. Podal jsem žádost ohledně kompenzace ve výši 600 EUR, která mi byla přiznána. Byl jsem požádán o zaslání údajů z banky, načež mi však vždy jako odpověď přišel text, kde jsem opětovně žádán o údaje o bankovním účtu. Takto se to opakovalo asi 5x. Přijde mi, jako by mi odpovídal nějaký robot. Máte někdo podobnou zkušenost?

 

Od: Lufthansa Customer Relations <customer.relations@lufthansa.com>
Datum: 23. 12. 2022 13:45:07
Předmět: Your Feedback to Lufthansa, FB ID 3660XXXX

    Dear,

    We realize that you have been waiting on our response to your claim for a
    significant amount of time and we would like to apologize for this delay. This
    certainly does not reflect the standard of service you rightly expect from us.

    In order to resolve your concern we would like to inform you that we had initiated
    you a payment of 600 Euro but due to some problem payment was not succesful, in
    the hope that this pragmatic solution contributes to a positive conclusion of your
    travel experience. Please note that this offer is without prejudice to the legal and
    factual situation. Please provide us with your correct bank details in order for us to
    initiate the transfer to your account.

    We would be very happy to welcome you aboard a Lufthansa flight again soon.

    Sincerely,

    Jaisika Jaisika

0

Tak proč tam nezavoláš? Líná huba... Znáš to.

1 Citovat

Já tam teda čtu, že se peníze pokusili poslat, ale nastala chyba, proto chtějí přesné údaje o bankovním účtu... Nemáš tam někde chybku? 

0 Citovat

Dovolat se tam právě nedá, možná to zkusím později po svátcích. Údaje jsem zaslal správně, nevím, kde může být z jejich pohledu chyba.

0 Citovat

Mám podobnou čerstvou zkušenost s LH, ne teda s kompenzací za overbooking, ale za vynaložené náklady za zpožděné zavazadlo. Vyplnil jsem jejich formluář na webu včetně svých bankovních údajů. Asi za měsíc mi přišel email, že náhradu mi přiznávají a abych jim poslal svoje bankovní údaje. Ty jsem poslal, delší dobu se nic nedělo, tak jsem napsal reminder a odepsali mi, ať jim (zase, už potřetí) pošlu bankovní údaje. Tak jsem jim je poslal a asi za týden byly peníze na účtu. Zjevně tam mají bordel. Ať žije outsourcing do Indie. 

0 Citovat

Taky jsem jim posílal číslo účtu na 3x. Poprvé revolut. To se jim nelíbilo, že to není banka v ČR. Pak equa euro účet v IBAN formátu. Také ne. Nakonec prošlo číslo účtu v českém formátu. 

0 Citovat

mám podobný problém (zrušený let 2 hodiny před odletem) včetně stejné indické osoby, kompenzaci přiznali snad druhý den, ale po zaslání bankovních údajů se 3 týdny nic neděje, včera odesláno další připomenutí, tak uvidíme

0 Citovat

  • intro: pokud registrujes svuj feedback vuci LH na jejich webu (doplnis vse potrebne), obdrzis notifikaci s nekolika hod.zpozdenim a tim padem nevis presne ktere ID je validni ke kteremu pripadu
  • Zajimavost: ID feedbacku nezna a nemuze s nim pracovat ani CC v CR, ani CC v Nemecku, ani chat agent na webu LH
  • napsal mi po 2 tydnech indicky zamestnanec: Sanjay Joshi, napsal jsem mu otazku a opet zaslal stejny email co na zacatku (ach jo)

otazka: nevite kam napsat nebo volat? Toto je tragedie… nevim zda chci psat dotaz na LI kdo je odpovedny za tuto oblast. Vase nazory?

0 Citovat

Nám zrušili let Eurowings. Propracoval jsem k uznání nároku 250 euro/os. . Následně chtějí zadat účet. Teprve budu zadávat.
" Přísluší vám nárok podle nařízení EU 261/2004, čl. 7 ve výši 250 € "
Koupili jsme si jiné letenky, (voucher žádný nemáme) dopravce by nám měl také vrátit plnou kupní cenu za letenky, je tomu tak?  U Eurowings nevidím kam o toto napsat. 

 

0 Citovat

ano, pokud  vam zrusili let a nevyuzili jste prebookovani, tak vam nalezi i vraceni prnez za letenku.

0 Citovat

To jsme nevyužili. 
Jen nevím kde o to zažádat. Myslím jen to vrácení kupní ceny za letenky.
Jediná varianta tam volat? 

0 Citovat

zavolanim a prostouchnutim nic nezkazite :) 

za normalnich okolnosti by to meli vratit tam, odkud bylo placeno.  ale nekdy to trva. delta mi pred casem takhle vracela penize asi ctvrt roku.

0 Citovat

Kompenzácia za meškanie a zrušenie letu - https://compensair.tp.st/vEAcGBRH Moc užitečná služba. Stačilo poskytnout základní informace o zpožděném letu a bez námahy (pro mě) mi vyzískala kompenzaci.

0
12 reakcí