Ahoj, zajímá mě váš názor.  Na FB skupině se objevil příspěvek typu “prodám letenky do Thajska za 10.000”. Podle všeho by se mělo jednat o letenky vystavené na míle a prodané dotyčnému. Na tom by nebylo nic zvláštního. Ale následná komunikace mi přijde při nejmenší podezřelá: Na skyscanner nebo expedia.com si vyberte let s datumem a aerolinkou dle Vašeho výběru. Vyplňte všechny informace co jsou potreba k dokončení rezervace a jak budete na posledni strance, kde je shrnuti tak odkaz zkopirujte a poslete mi ho, nebo pošlete printscreen. Musím vidět čísla letu, datumy, jména cestujících a jejích datum narození a váš email kam vám přijde letenka a cenu.  Email s referenčním číslem a číslem letenky vám příjde přímo od dopravce.  LETENKA NELZE PŘEBOOKOVAT NEBO ZRUŠIT. NENÍ MOŽNÁ REFUNDACE OD DOPRAVCE.  V rezervaci musí být (pokud chcete) i doplňkové služby o které máte zájem, jako více zavazadel, speficická sedadla, atd. NELZE DO CHECKINU NIC ZMĚNIT NEBO DOKOUPIT.  ptejte se pokud mate dotazy.. Jeste dodam a odpovim dopredu na pár klasických otázek: 1. Nabídka platí na letenky do celého světa v jakékoli třídě.  2. Levné to je protože spojíme nalétané míle a zaměstnaneckou slevu. 3 Já to dělám kvůli provizi. 4. Při odběru dvou a a vícet letenek budu chtít zálohu do 20%, zbytek očekávám po obdržení emailu od aerolinky a Vaší kontrole. 5. Platební metoda: převodem na účet, IBAN, Revolut ( +5% sleva navíc), BTC, XMR(+8%sleva navíc). Zajímal by mě váš názor. Co když za letenky zaplatim a následně dojde k jejich zrušení. Nevíte někdo o co se může jednat?  .

Podvod? Nebo dobrý “kup”.

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Tak tohle mám v sousedství. Neuvěřitelná story a nikdo s tím nic neudělá, ani rodina, PČR, prostě nikdo. Ženská je příčetná, platby jdou s referencí gift... Nikdy bych nevěřil, že je to v reálu možné. 

2 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Ještě mě napadlo, že může koupit flexi letenku a nechat jí měsíc, aby byl klid a pak zrušit :D

To čecháčství v sobě nezapřeme.

 

Ano je to tak. Už i já mám letenky záhadně zrušené :). Ještě, že jsem za to nezaplatil ani korunu, ale to byla taky moje teorie, že může zakoupit letenku ve flexibilním tarifu ku příkladu za 20tis. od důvěřivce si vybere o 30% méně tedy nějakých 14tis a pak letenku zruší a nechá si zbytek vrátit. No a peníze jsou doma :D. 

5 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

chápu dobře, že on udělal rezervaci letenky (zjevně kartou) a ted tobe tu letenku prodal pres facebook? to nedává smysl.

je na ty rezervaci vidět, v jakém je tarifu a co ten tarif umožnuje? mě jen tak napadá, že pokoud je to koupený v nějakym flexibilním tarifu, který umožnuje zrušení letenky bez penalizace (nebo s malou penalizaci) .. tak aby tu rezervaci proste za par dnu / tydnu nezrušil. jemu banka vrati penize na jeho kartu, a od tebe uz ma tu desítku.

 

já to říkal, já to říkal :)

1 Citovat

Marek Jelínek napsal(a):

[citace="David Eiselt"]

Ještě mě napadlo, že může koupit flexi letenku a nechat jí měsíc, aby byl klid a pak zrušit :D

To čecháčství v sobě nezapřeme.

 

Ano je to tak. Už i já mám letenky záhadně zrušené :). Ještě, že jsem za to nezaplatil ani korunu, ale to byla taky moje teorie, že může zakoupit letenku ve flexibilním tarifu ku příkladu za 20tis. od důvěřivce si vybere o 30% méně tedy nějakých 14tis a pak letenku zruší a nechá si zbytek vrátit. No a peníze jsou doma :D. 

[/citace]Náhodou, kdyby to nebyl nááááhodou podvodník a nedostal zaplaceno za letenky, udělá to samé :-D Takže stejně nic nevíme.

A pokud to podvodník je, tak jméno, datum narození a číslo dokladu, může použít k nějaké nekalosti. Nechtěl třeba i adresu?

0 Citovat

Tak jméno a adresu a vlastně i datum narození je v dnešní době běžně dohledatelná informace na internetu, takže z toho rozhodně strach nemám :). Čísla dokladu by byla horší, ale ty tam nikde nebyla, takže v pohodě. 

0