Ahoj všem zkušeným cestovatelům :) Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s letištěm Gatwick v Londýně. Nemám toho příliš mnoho nacestováno letadlem a poprvé poletím sama (do teď jsem se vždy spoléhala na ostatní z naší party :D ). Přepadá mne tedy lehká nervozitka. Je Gatwick skutečně tak hrozný, jak se všude na recenzích píše? Prý je zde celkem obvyklé, že se číslo gatu objeví třeba necelou půl hodinku před odletem? Mám trochu obavy, abych to v daný čas stihla najít :D Navíc je to i poprvé, kdy letím mimo Schengen. Mohli byste mi prosím poradit, co na Gatwicku „hledat“ jako první? Očekávám, že jako první musím najít passport control a až poté cestou ke gatu někde narazím na security control (kdyžtak mne opravte). Pokud byste měli i nějaké další tipy ohledně Gatwicku, co mi tam může usnadnit putování, budu velmi ráda :D Předem všem mockrát děkuju a přeji hezký den :)  .

Gatwick

Založila ve fóru Letiště

5 reakcí

Ahoj všem zkušeným cestovatelům :) Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s letištěm Gatwick v Londýně. Nemám toho příliš mnoho nacestováno letadlem a poprvé poletím sama (do teď jsem se vždy spoléhala na ostatní z naší party :D ). Přepadá mne tedy lehká nervozitka. Je Gatwick skutečně tak hrozný, jak se všude na recenzích píše? Prý je zde celkem obvyklé, že se číslo gatu objeví třeba necelou půl hodinku před odletem? Mám trochu obavy, abych to v daný čas stihla najít :D Navíc je to i poprvé, kdy letím mimo Schengen. Mohli byste mi prosím poradit, co na Gatwicku „hledat“ jako první? Očekávám, že jako první musím najít passport control a až poté cestou ke gatu někde narazím na security control (kdyžtak mne opravte). Pokud byste měli i nějaké další tipy ohledně Gatwicku, co mi tam může usnadnit putování, budu velmi ráda :D Předem všem mockrát děkuju a přeji hezký den :)

0

Nebudte z toho vubec vystresovana a nereste dopredju, jestli mate nejdriv hledat jednu control nebo neco jineho. Proste pujdete podle šipek.

nekazte si dovolenou / cestu zbytecnostmi. Je to letiste, jako kazde jine :)

0 Citovat

nepíšete jakou máte letenku (s jakou společností, jestli jde o garantovaný přestup na jednom eticketu, nebo kombinace dvou lowcostů..),,

nicméně Gatwick není tak hrozný, létám tam celkem často, např. Stansted je podle mého subjektivního dojmu výrazně horší.

Na přestupech je nutno vsoupit do UK (tj vždy letět na pas, pokud nemáte settled status)), pak vyzvednout odbavené zavazadlo (pokud máte), pak přejít z přílotové haly do odletů (eventuelně přejet vláčkem zdarma na druhý terminál, pokud je odlet odjinud), a pak na odbavení a podat zavazdlo, nebo v případě, že cestujete jen s příručákem a už máte palubní lístek elektronicky - jdete rovnou na bezpečnostní kontrolu a na gate.


Zní to složitě, ale není, všude jsou cedule, šipky, stačí se držet v proudu :)

dříve byl na Gatwiku funkční transit, ale před měsícem byl průchod zapáskovaný a nefunkční, všichni museli klasicky ven a znovu dovnitř..

 

 

0 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

Nebudte z toho vubec vystresovana a nereste dopredju, jestli mate nejdriv hledat jednu control nebo neco jineho. Proste pujdete podle šipek.

nekazte si dovolenou / cestu zbytecnostmi. Je to letiste, jako kazde jine :)

Dobře, děkuji :D

0 Citovat

goro napsal(a):

nepíšete jakou máte letenku (s jakou společností, jestli jde o garantovaný přestup na jednom eticketu, nebo kombinace dvou lowcostů..),,

nicméně Gatwick není tak hrozný, létám tam celkem často, např. Stansted je podle mého subjektivního dojmu výrazně horší.

Na přestupech je nutno vsoupit do UK (tj vždy letět na pas, pokud nemáte settled status)), pak vyzvednout odbavené zavazadlo (pokud máte), pak přejít z přílotové haly do odletů (eventuelně přejet vláčkem zdarma na druhý terminál, pokud je odlet odjinud), a pak na odbavení a podat zavazdlo, nebo v případě, že cestujete jen s příručákem a už máte palubní lístek elektronicky - jdete rovnou na bezpečnostní kontrolu a na gate.


Zní to složitě, ale není, všude jsou cedule, šipky, stačí se držet v proudu :)

dříve byl na Gatwiku funkční transit, ale před měsícem byl průchod zapáskovaný a nefunkční, všichni museli klasicky ven a znovu dovnitř..

 

Ono to možná tak z dotazu vyznělo, ale já naštěstí nikam nepřestupuji, letím jen z ČR do Londýna a pak zpět. Na přestup bych si ještě netroufla :D Já jsem celkem stresař a nemám toho nacestováno zatím moc, takže mne znervózňují i takové cesty, kór když letím poprvé sama :) Tak se omlouvám za uvedení do omylu a vám mockrát díky za tak rozsáhlou odpověď :)

0 Citovat

tak potom uplně v klidu.

jj, není to tak dávno, kdy část UK letišť měla velké provozní problémy (chyběl personál po covidu a po brexitu + nárazový velký nárůst odletů), ale teď už je to lepší.

0
5 reakcí